У Боярці знайшли рідкісних кажанів

У Боярці знайшли рідкісних кажанів

На території Боярської лісової дослідної станції науковці натрапили на рідкісний вид кажанів – широковуха європейського.


Про це інформує Українська Природоохоронна Група - UNCG.


"Метою експедиції було дослідження видового складу кажанів цих ділянок та пошук їхніх сховищ. Загалом під час експедиції ми обстежили пішки понад 30 км лісових ділянок! У результаті детекторного обліку ми виявили 9 видів кажанів. Неочікуваною і сенсаційною стала перша за 37 років реєстрація широковуха європейського в лісі поблизу села Віта-Поштова. Востаннє біля Києва (с. Лісники) цей вид знаходили в 1983 році ,"– йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що вчені виявили більше десяти сховищ кажанів у дуплах дубів середнього та старшого віку на різних ділянках Боярської ЛДС. Сховища часто розташовуються в деревах, що ростуть поблизу водойм - обстежених річок Притварка та Сіверка, а також ставків. Найбільша концентрація сховищ спостерігалась на ділянках з великою кількістю порожнистих дубів.

Науковці додають, що улітку, у період виведення кажанами потомства, будь-які порожнини в деревах, наприклад, дупла, слугують сховищами для материнських колоній (самки кажанів оселяються разом у сховищах, створюючи належні умови для виведення потомства) і для поодиноких особин кажанів.

  • 18:00
  • 6806
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...