Еліксир, що тече по трубах у Вишневому

Еліксир, що тече по трубах у Вишневому

Вода – джерело будь-якої форми життя. Вона його дає, підтримує. Без цього справжнього еліксиру неможливий факт нашого існування. Це загальновідомі слова з книжок. А, якщо говорити менш абстрактно, що ми знаємо про воду, яку споживаємо щодня?

Сьогодні Вишневе повністю забезпечує себе водою: як населення, так і промисловий сектор. У місті працюють три насосні станції. Воду в резервуари набирають із сорока однієї свердловини. Така кількість цілком дозволяє «втамувати спрагу» не тільки містян, а й мешканців сусідніх сіл. Вишнівську воду споживають у новобудовах Софіївської Борщагівки і частині приватного сектору Крюківщини.

На території Вишневого воду отримують з двох водоносних горизонтів: Полтавського (70%) і Сеноманського (30%).

Водоносні горизонти на території Київської області

Сеноманський водоносний горизонт залягає на глибині приблизно від 60 до 150 метрів, залежно від місцевості. Відомо, що його води добре захищені від впливу негативних екологічних зовнішніх факторів. Саме тому вони мають постійну якісну фізико-хімічну структуру і належать до артезіанських. Натомість води полтавського водоносного горизонту вище – на глибині до 65 метрів. Вважається, що вони легко забруднюються каналізаційними стоками, містять у своєму складі залізо та інші домішки з наземних стічних вод, а також солі кальцію і магнію, так звані солі твердості. З такими категоричними характеристиками у місцевому водоканалі не погоджуються. Його керівник Василь Соїч говорить: «Зараз настільки все змішалося. Недобросовісні забудовники отримують дозвіл на видобуток води з одного, а насправді без жодних дозволів беруть воду з іншого горизонту, часто не дотримуючись технології. Зловживають і в приватному секторі. Тому однозначно казати не можна. У нашій місцевості суттєвої різниці немає. Ми воду перевіряємо щотижня. Набираємо її з резервуарів, а також у дитсадках, на підприємствах – там, де маємо доступ. Вона відповідає нормам. Можемо взяти й у будь-якій квартирі, якщо господарі дозволять. Хлоруємо тільки влітку, та й то, коли довго тримається спека аби зменшити бактеріальні показники».

Хімічний склад місцевої води значною мірою залежить від того, з якої свердловини вона потрапляє в резервуар, а потім - по яких трубах до споживача. Зрозуміло, якщо вони старі іржаві, вміст заліза буде підвищуватися. Відомо, що в центральній частині Вишневого вода, яку використовують містяни з-під крана, м'якша, ніж на Південному масиві. А от у бюветах – навпаки: твердість на Південному масиві сягає приблизно 6 мг/ дм³, в центрі – 6,8 мг/ дм³. Нормою вважається 7,0 мг/дм³.

«Твердість води не є її недоліком, - акцентують в лабораторії водоканалу, - це така особливість».

Пити тверду воду можна, адже сполуки кальцію і магнію корисні для організму. Про твердість, як правило, згадують, коли виникає відчуття сухості шкіри, після контакту з водою, в чайнику з'являється багато накипу, погано намилюється мило чи відпирається одяг, або ж, що найчастіше, купується пральна чи посудомийна машина. Для побутової техніки - це ворог номер один. Але боротися з ним нескладно, адже існують спеціальні засоби «пом'якшення».

«Аби зняти питання твердості, та й взагалі якості води, - каже Василь Соїч, - в кожному багатоповерховому будинку потрібно ставити фільтр. Він дорогий: і щоб купити, і щоб потім обслуговувати. У нас коштів на це не передбачено».

Населення такий «тягар» на себе теж не візьме. Тож, якщо виникають сумніви щодо якості холодної води, що тече з-під крана, можна зробити аналізи: у місцевому водоканалі (викликавши фахівця) або в приватних структурах, що паралельно пропонують спеціальні фільтри.

Валентина КОЗАК

  • 00:50
  • 4705
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...