Весна тільки розпочинається, до осіннього напливу першачків до шкіл залишилося майже пів року. Втім обирати навчальний заклад для своїх діток батьки починають уже зараз, а то й раніше. Як розповідає пані Марина, для своїх діток (у неї їх троє) вона починала обирати школу за два роки. Нещодавно займалась пошуком для своєї восьмирічної доньки Марії.
«Спочатку переважно за місцем проживання школа обирається, а потім вже вибирається вчитель до якого піти», – розповідає жінка.
Батьки кажуть, обирають навчальний заклад за порадами знайомих та відгуками про школи у місті. Таких у Вишневому чотири. Однак у кожної свої особливості та свої проблеми.
Чимало проблем за словами директора у найстаршій школі міста Вишневе – першій. Історія її заснування іде ще з 1950-х, коли ще на цій території не було нічого окрім однойменної залізничної станції Жуляни. Із cамого початку її існування школа працювала у дві зміни. З тих пір нічого не змінилося. Учнів зараз у закладі понад 1000, тоді як згідно із нормами, їх має бути у такому приміщенні не більше 360. Незважаючи на те, що лише березень до першого класу, котрий має прийти до школи вже цієї осені набрали уже п'ять повних класів. По 31-32 учні кожен. На думку директора, згодом такий наплив дійсно може стати проблемою. Тут уже надто тісно.
«Всі приміщення, які можна було відгородити, ми відгородили і кабінет директора і вчительську. Ми все обладнали під класи. У нас скрізь діти», - розказує Володимир Плахотнюк – директор Вишнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1.
У 2007 році розпочалося будівництво нового корпусу школи. Однак воно досі не завершилось. Георгій Майсурадзе - заступник міського голови пояснює: «Будівництво йде за кошти держави і відповідно до затверджених кошторисів. На сьогоднішній день останнім затвердженим кошторисом є кошторис 2013 року. Як ви розумієте, у зв'язку із економічною ситуацією і падінням курсу валюти цей кошторис - не є актуальним»
На перегляд змін до кошторису та виділення коштів для будівництва, за його словами, необхідно ще близько півроку і ще трохи більше на будівництво. У кращому випадку школярі навчатимуться у новому корпусі уже в вересні 2017-го. Разом із тим, розповідає директор, школі є чим пишатись. Зокрема своїми учнями. Згідно за результатами торішнього рейтингу ЗНО, вона посіла 14 місце в області. Причому решта – 13 спеціалізовані заклади.
Схожа проблема із приміщенням і у другій школі, навчання у котрій проходить також у дві зміни. Втім про будівництво нового корпусу мова взагалі ще поки що не йде. Із 930 учнів 600 можуть навчатись там згідно із нормами. Зараз до школи уже набрали чотири перші класи, наповнюваністю до сорока осіб. Директор розповіла й про можливість за необхідності створення й п'ятого.
Менш критичною із розміщенням є ситуація у третій та четвертій школі. Там школярі навчаються тільки в одну зміну. Хоча за словами директора четвертої школи, незважаючи на норми розміщення учнів, котрі були розроблені ще у СРСР, незабаром і у них може виникнути така необхідність.
«Зараз ми уже набрали в 5 класів 164 учні. Але як показує практика: батьки подають заявки в декілька шкіл. А потім обирають яка краща», - розповідає директор Володимир Коваленко.
У школах Вишневого передбачене і профільне навчання. У четвертій зокрема, чимала кількість гуртків, як спортивних так і образотворчих. Також у школі є ансамбль барабанщиць, сучасних танців, футболу, волейболу, баскетболу, плетіння із бісеру та інші.
Автор: Альона Анікеєва