"Вишневому потрібна соляна кімната": автор проекту на Громадський бюджет

"Вишневому потрібна соляна кімната": автор проекту на Громадський бюджет

До закінчення голосування за проекти "Громадського бюджету Вишневого" залишились лічені дні, а деякі з проектів залишились недооціненими. Ми поспілкувались з авторкою проекту "Соляна кімната" Іриною Загородньою.

- Чому у авторстві проекту вказане не ваше ім'я, а ім'я Оксани Філозоп?

- Я живу у Вишневому, але не зареєстрована тут. Тому юридично я не мала права подати проект.

- Чому вважаєте, що реалізація проекту важлива для міста?

- Це дуже корисно для дітей і для профілактики захворювань. У нас дуже погана екологічна ситуація - поряд і аеропорт і залізниця, і дуже щільна забудова. Для дітей, особливо якщо немає можливості вивезти їх на море влітку, це було б дуже круто, якби вони могли ходити в соляну кімнату.

- Чим корисна процедура у соляній кімнаті?

- Спілкувалась з педіатрами і вони говорять, що це корисно, адже зміцнює нервову систему, підвищує імунітет та очищує дихальні шляхи. Будуть ходити і здорові діти - для профілактики або для повної реабілітації після захворювання. Ходитимуть і діти з астмою та неврологічними захворюваннями.

- Чи є у Вишневому соляні кімнати?

- Так, є кімнати в декількох дитячих садках, наприклад "Ромашці", але вони доступні лише для дітей які там навчаються. І проходять тільки строго курсами лікування. Моя дитина хворіла два тижні, поки група відвідувала соляну кімнату. Коли повернулась, вже піти не могла - курс для групи закінчився. Вишневому потрібна соляна кімната, яку зможуть відвідувати всі за направленням лікаря.

- Чи буде відвідування безкоштовним?

- Вартість буде мінімальною, для того, щоб вистачило на утримання кімнати в належному стані та заробітну платню працівнику.

- Яке приміщення необхідне під соляну кімнату?

- Це може бути приміщення без вікон, навіть підвал чи напівпідвал. Потрібно всього 30 квадратних метрів. Ми поговорили з керівництвом міста і у них вже є, що запропонувати. Ймовірно, соляна кімната буде розміщуватись у дитячій поліклініці. Хочемо зробити так, щоб пацієнти поліклініки не перетинались у соляній кімнаті з дітьми. Але це попередньо - узгодження триватимуть після закінчення голосування до 1 червня.

Наразі проект має 52 голоси. Щоб його розглянуло керівництво міста, потрібно зібрати 100 голосів. Проголосувати можна онлайн або у приміщенні Вишневої міської ради.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...