Що робити з перевізниками у Вишневому: фахова консультація.

Що робити з перевізниками у Вишневому: фахова консультація.

Суттєве подорожчання вартості проїзду в маршрутках викликало обурення у вишнівчан, цю проблему зараз активно обговорюють і в соцмережах, і в побуті. Як наслідок, лунають різноманітні пропозиції, як вирішити проблему. Щоб обговорення проблеми було результативним, слід володіти базовими знаннями у галузі пасажирських автоперевезень, іншими словами, — як це влаштовано? Консультує учасник команди депутата Сергія Нагорняка, досвідчений юрист, громадський інспектор з безпеки на транспорті Вадим Пастушенко.

Основні поняття

(поняття стосуються поточної ситуації та викладені без офіціозу та канцеляриту, своїми словами)

Автобус —транспорт, призначений для перевезення пасажирів, що має понад 9 місць для сидіння. “Маршрутки”, які рухаються по Вишневому, всі є автобусами. Тому неправильно вимагати замінити “маршрутки” в місті на автобуси, як цього часто вимагають коментатори у Фейсбуці.

Перевізник — підприємство або ФОП, які мають ліцензію на перевезення пасажирів. В нашому випадку, щоб здійснювати діяльність, вони ще мають мати договір на перевезення. Поняття “хазяїн маршруту” неправильне, адже сьогодні маршрут обслуговує один перевізник, а після закінчення строку договору — інший.

Ліцензія — дозвіл від держави взагалі займатися перевезеннями пасажирів автобусами. Видається Укртрансбезпекою (підрозділ Міністерства інфраструктрури). Строку дії не має (необмежений). Може бути анульована, зокрема, за порушення Ліцензійних умов (це такий збірник вимог до технічного, кадрового забезпечення перевізника та взагалі його роботи).

Договір на перевезення — укладається облдержадміністрацією з Перевізником, який виграв конкурс на перевезення. Об’єктом конкурсу може бути або весь маршрут, або якась частина рейсів на маршруті (саме тому на одному маршруті може бути кілька різних перевізників). Скільки буде діяти договір, визначає ОДА, може бути і рік, і три, а максимально 5 років. Порушення умов договору є підставою для його розірвання, а отже — для заміни перевізника. До речі, в соцмережах дописувачі часто плутають поняття “ліцензія”, “договір”, “дозвіл”. Тут достатньо знати, що “ліцензія” дає право взагалі бути перевізником, “договір” — працювати на конкретному маршруті, а “дозвіл” застосовується тільки на міжобласних маршрутах, а не на приміських.

Про маршрути та конкурси

Маршрут Вишневе—Київ є приміським. Як наслідок, всі повноваження по визначенню перевізника та контролю виконання договору належать облдержадміністрації і не належать Вишневій міськраді, виконкому, міському голові чи депутатам.

Міська влада може відкрити автобусний маршрут, який не виходить за межі міста.

Районна адміністрація — маршрут, що не виходить за межі району («Вишневе—салон АвтоЗАЗ», наприклад).

Маршрути із заїздом у Київ — тільки облдержадміністрація.

Підстава для відкриття маршруту: наявність попиту. Порушувати питання перед ОДА про відкриття маршруту із заїздом до Києва може будь-хто: окремий громадянин, група осіб, або міський голова як представник громади. Але ініціатива не гарантує відкриття маршруту, адже ОДА вправі відмовити.

Після відкриття маршруту влада не може призначити перевізника на свій розсуд, а зобов’язана провести конкурс. Існує чіткий набір критеріїв, за які претенденти отримують певну кількість балів (т. зв. бальна система конкурсу). В конкурсі можуть брати участь будь-які перевізники, з будь-якої області. І тільки перемоги на конкурсі з перевізником укладається договір і він виїздить на маршрут.

ПРО КОНТРОЛЬ: хто може впливати на перевізника?

ОДА — контролює виконання умов договору, розриває договір у випадку порушень.

Укртрансбезпека — контролює дотримання вимог автотранспортного законодавства (за порушення виносить приписи та штрафує) і Ліцензійних умов (може анулювати ліцензію). Проводить перевірки не тільки за місцезнаходженням перевізника, але й на дорозі, під час виконання рейсу.

Загальні контрольні органи: Антимонопольний комітет, Нацполіція, Держпродспоживслужба тощо здійснюють галузевий контроль та нагляд.

ПРО ЦІНОУТВОРЕННЯ: чим це регулюється?

Колись максимальний тариф на проїзд у вишнівських маршрутках встановлювався облдержадміністрацією. Після 06.05.2015 року перевізники самостійно визначають вартість проїзду, на свій розсуд (Постанова КМУ від 25 березня 2015 р. № 240).

Хіба ціна проїзду нічим не регулюється? Давайте пошукаємо.

Так, Профільний Закон про автотранспорт обмежень по ціноутворенню не містить.

Основний підзаконний акт у галузі пасажирського автотранспорту — постанова КМУ № 176 від 18.02.1997 р., також не містить норм про ціноутворення.

Єдиним прикладним законодавчим актом у цій сфері є Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009р. № 1175 . Методика містить формулу, за якою має розраховуватися тариф (пункт 2.23). Однак методика ситуацію не рятує. По-перше, вона носить рекомендаційний характер для такого виду перевезень. По-друге, у формулі дільником є «транспортна робота на маршруті», тобто запланована кількість пасажирів, помножена на середню протяжність поїздки. Немає сенсу вивчати об’єктивні показники витрат перевізника, якщо потрібна цифра тарифу (12, або15, або 20 грн) легко знаходиться, достатньо підставити будь-яку кількість пасажирів у формулу, вона ж є запланована!

Тому — так, ціна проїзду дійсно вільно встановлюється перевізником.

То що, ситуація безвихідна?

Не зовсім. Насамперед корисним буде застосування антимонопольного законодавства. Хоч це і не очевидно, але навіть за наявності багатьох перевізників та маршрутів у м.Вишневе, кожен із перевізників може бути визнаний монополістом.

Судіть самі, ось визначення: монополіст — той, хто не зазнає значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб’єктів господарювання щодо збуту товарів, наявності бар’єрів для доступу на ринок інших суб’єктів господарювання, наявності пільг чи інших обставин.

Доступ на ринок перевезень «Вишневе-Київ» обмежений ліцензією та конкурсним відбором, тому збувати свій товар (перевезення) кожен із перевізників може, не побоюючись конкуренції.

Якби існувала конкуренція (тобто коли будь-хто міг би перевозити на їх маршруті пасажирів), то й ціна проїзду була б конкурентною, знайшли б золоту середину між можливостями пасажирів та апетитами перевізника. А оскільки конкуренція відсутня, то ціна диктується тільки другим чинником — апетитами перевізника.

Стаття 13 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» передбачає, що встановлення таких цін , які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, є зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом. Накладаються штрафи у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. Якщо доходу (виручки) немає або відповідач не надав розмір доходу (виручки), штраф накладається у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ВИСНОВОК: варіанти регулювання ситуації

  1. Очевидним засобом боротьби із підвищенням тарифів на проїзд у Вишневому буде примусити Антимонопольний комітет виконати свою роботу — припинити зловживання монопольним становищем перевізників, та застосувати відповідне покарання до винних осіб.
  2. Альтернатива № 1 — організація нових регулярних автобусних маршрутів у такий спосіб, щоб забезпечити баланс інтересів перевізників та пасажирів. Завдання складне технічно, організаційно, економічно.
  3. Альтернатива № 2 — організація “регулярних спеціальних перевезень” міською радою. Так роблять підприємства, що працюють позмінно: організовують підвезення працівників. Це складне питання, щоб розкрити його у кількох рядках, тому детально зупинятися не будемо. Відзначу тільки, що це реальний механізм, що застосовується у деяких територіальних громадах.
  4. Альтернатива № 3 — перевізник не збільшує вартості проїзду, а різницю між новим і старим тарифом перевізнику компенсує міський бюджет. Зараз досить широко застосовується в приміських ОТГ деяких обласних центрів.
  5. Альтернатива № 4 — тиск громади, влади, контролюючих органів на перевізника, що змусить його зменшити тариф.

Джерело: http://nagorniak.com.ua/

  • 13:15
  • 19960
Дмитро 18:08 #
В мене є таке питання. Колись у Вишневому існував маршрутний автобус № 82, котрий перевозив людей як це зара роблять різноманітні маршрутки… Чому в нашому місті не може бути муніціпального транспорту, чому гроши, яки платять наші мешканці не можуть робити дохід для казни міста, а не у чиюсь кишеню? Спочатку купити пару автобусів, а з часом, коли буде можливість, налагодити справжній маршрут, який буде корисним як для мешканців, так й для бюджету міста. Маю думку, що це можливо але де кому не вигідно…
пасажир 19:06 #
яка відсутність конкурeнціі? є купа маршрутів + приміський eлeктропоізд. кому нe пвдходить послуга-вибирають іншу. вибір є.
Анна 19:31 #
Я лично своими глазами видела рейсовый автобус Киев-Гореничи. Почему у них есть автобусы, а нашему городу, который ближе к Киеву подобный рейс создать нельзя?
Анастасия 19:35 #
А давайте громадой додушим супермаркеты, что бы снизили цены на продукты питания, перекроем ж/д и заставим снизить проезд в электричках и будем байкотировать аптеки, что бы они снизили цены на лекарства. А кто-то анализировал почему это происходит по всей Украине, имеется ввиду цены на автобусные перевозки.
Анна 19:58 #
Бред конечно. Тогда чего по киеву не поднять проезд. Почему маршрут, который значительно короче киевского, должен стоить более чем в два раза дороже
Анна 20:08 #
В киевских цены тоже повысят, они всегда вслед за нашими повышают, не настолько конечно. Если бы в Киеве был бы такой безпедел как у нас, жители Киева Кличка вместе с креслом бы вынесли.
Елена 20:02 #
Анастасія, а Ви що за підвищення тарифів на перевезення Київ — Вишневе? Тут обговорення йдеться не про ціни по всій Україні, а про конкретне подорощення маршрутів пр місту Вишневому. Інші маршрути не подорощали не по місту Києву не по приміським маршрутами.
Михайло 22:53 #
Потрібно терміново провести тендер серед перевізників з участю громадськості і *запропонувати* перевозити пенсіонерів та пільговиків в межах міста БЕЗКОШТОВНО та без обмеження кількості! Не збідніють за 2 кілометри максимум!!! Обгрунтувати привід для підвищення цін на проїзд, а не ставити людей перед фактом-люди змушені віддавати ледь не третину зарплати! А ще оплатити комунал і скоро люди візймуть вила-кому це вигідно?
lala 23:41 #
необходимо путем контрольных расчетов количества перевезенных пассажиров и уплаченных налогов в бюджет, заинтеросоваться где оседают недоплаченные налоги от перевозки, вор должен сидеть
Юлія 00:46 #
Перевізники знахабніли зовсім. Підвищення мінімальної заробітної плати встигли використати вже у своїх інтересах. Саме сумне в цій історії що більшість пасажирів платить суму за проїзд, яку їм диктує перевізник і коли ти намагаєшся сперичатись з водієм сприводу вартості проїзду на тебе дивляться як на «врага народа» і при цьому кажуть «до чого тут водій», «а що ви хотіли, скоро буде ще вища ціна за проїзд». Моя думка, що на перевізників ніщо не вплине окрім самих пасажирів. Якби жителі м. Вишневе зібралися і перекрили дорогу щоб ні одна маршрутка не виїхала з міста. Може б тоді хоч трішки перевізники «сіли на ж....»
alexey_91
alexey_91 11:37 #
Только советую перекрыть дорогу после того, как все, благодаря кому Вы получаете субсидию/детские/пенсию успели выехать на работу.
Юлія 22:13 # -1
В першу чергу зацікавленими в зменшенні вартості проїзду мають бути ті, хто регулярно користується маршрутками, а не ті хто отримує пенсію чи дитячі…
Роман 01:31 #
Лучший выход привязать зп к евро или доллару.
Елена 09:35 #
Саме інтересне те, що піднявся переїзд тільки на маршруті Київ — Вишневе, інші, по місту Київ, приміські маршрути не здорощали. Питання до перевізника ТОВ " Клайт", ЧОМУ?
AxMeD 10:16 #
только бойкот перевозчика даст результат: если вам пустят обратно 82 то это будет два автобуса Вишнёвый-Академгородок то есть 45 минут разрыва между ними-да вам на Ашановской будет ехать удобнее!!! во вторых бойкотировать нужно мерию-куда они глядели?? предупреждение за один день до подорожания?? повышение тарифа на 50% по велению задней левой пятки?? а в прочем мне плевать-я велосипедист
Pa-ha 19:15 #
А вот я видел тебя в маршрутке, видел))
Інна 10:35 #
Про яку конкуренцію тут йдеться мова???? Про електропотяги, які часто запізнюються і які завжди переповненні??? Чи маршруки 732 та 723, в які зайти навіть біля вокзалу вже проблематично??? На рахунок байкотування супермаркетів та аптек: як би там за 1,5 місяця підняли ціни вдвічі (як на 718 маршруті з 6 грн до 12 грн), то думаю їх би також байкотували!!!
Елена 10:59 #
Я теж ЗА байкот перевізника
Анна
Анна 11:27 #
Эти «хозяева города» специально подняли цены на проезд по г. Вишневого до 5 грн, чтобы жителям было не выгодно пересаживаться на електрички (проезд до вокзала). Все у них продуманно, чтобы жителей и дальше держать на крючке.
Сергей 11:32 # +2
Первое. Никакие аналитические расчеты не могут быть обоснованием для повышения тарифов, поскольку в маршрутках напрочь отсутствует учет выручки. Наличие талонов у водителя и его готовность выдать на первое требование пассажира в расчет не берутся-талоны должны выдаваться по умолчанию, чего нет. Это факт. И ни один контролирующий орган этот вопрос не поднимает. Не заинтересованы. Выручка делится между водителем и компанией-перевозчиком исключительно из принципа наглости и корысти. Второе. Маршрутки работают на газу. Газ в последнее время стабильно дешевеет. Уже 11,10 грн. за литр, а для перевозчика как для оптового покупателя, возможно и дешевле. Третье. Между повышением маршрута 718 до 8 грн. и до 12 грн. прошло 2-3 месяца. Что за это время подорожало в полтора раза? Вывод 1. Если народ Вишневого сейчас смолчит — через пару месяцев стоимость станет 20 грн., т.к. жадность границ не имеет. Вывод 2. Согласовать такое повышение областные власти могли только при условии неправомерной заинтересованности, поэтому любые жалобы «снизу» в правовом поле никаких результатов не дадут. Законодательная база для мотивированного отказа уже депутатами подготовлена (контроль за ценообразованием отменен) Вывод 3. Откатить тарифы назад перевозчик согласиться только после выхода народа на трассу с транспорантами и флагами.
alexey_91
alexey_91 11:40 #
Единственный вариант, который может помочь, если обладминистрация примет сторону пассажиров или будет созданный грамотный иск в антимонопольный комитет.
Среди перевозчиков очевидный сговор, но доказать его трудно, так как дорожают перевозки у всех компаний пригорода.
P.S. Маршрутки Руты на солярке ездят
Сергей 12:27 #
На 718 маршруте нет ни одной Руты
alexey_91
alexey_91 13:52 #
ну так 718 — самый незначительный маршрут в вишневом. 716, 721, 301, 302, 723 — это те, кто перевозят процентов 80 пассажиров, там руты и богданы на дизеле.
Впрочем, это не меняет завышенности тарифов
Лариса 12:43 # +1
люди, я готова идти на митинг, пожертвую рабочим днем, давайте договариваться -когда.потомучто просто повозмущаться в сетях-это бесполезно.
Сергей 12:48 #
Здесь не договоримся. Слишком мало заходят на этот сайт. Должен быть инициатор, который возьмет на себя инициативу.
Адмін
Адмін 14:33 #
2 000 унікальних користувачів з Вишневого на добу, це зовсім не мало!
Анна
Анна 12:53 # +1
я тоже поддержу эту акцию протеста
Елена 13:03 #
Я тоже за акцію протесту. На рахунок інших маршрутів я вже писала вище ні який маршрут не по місту Києву не в пригороді НЕ піднявся.
Юлія 13:25 #
Я також підтримаю акцію протесту. Думаю мої знайомі теж підтримають
Сергей 13:29 # +1
В Европе (куда мы так стремимся) уже давно установили терминалы в такси для расчетов карточками. Если бы была у наших властей политическая воля сделать тоже самое в маршрутках и запретили водителям брать наличные, то: 1) Исчезла основа для незаконного дерибана выручки между водителем и перевозчиком 2) Вся выручка (100%) засветилась бы на счете перевозчика 3) В разы увеличилась рентабельность компании 4) Отпала необходимость в частом и наглом повышении тарифов со ссылкой на мифические убытки 5) Увеличились бы отчисления в бюджет. В выигрыше оказались бы и население и бюджет. И надо всего — копеечные вложения на эти терминалы. Но как тогда со сверхприбылями собственника компании-перевозчика? Как со взятками властям, контролирующим органам?
alexey_91
alexey_91 13:53 #
Часа 2 назад ВР приняла законы об «электронных билетах», кстате
Адмін
Адмін 14:38 #
Є такий закон, але він стосується виключно міського транспорту. а Вишневе обслуговується за приміськими маршрутами.
Анна
Анна 14:43 #
«Одобрение ряда поправок депутатов будет способствовать внедрению автоматизированной системы учета оплаты проезда и электронных билетов не только в городском пассажирском транспорте, но и в междугородном и пригородном транспорте согласно решениям местных госадминистраций», — добавил депутат
Анна
Анна 13:55 #
Рада приняла закон о внедрении е-билета в общественном транспорте UA.TODAY, 2017-01-17 12:39 Рада приняла закон о внедрении е-билета в общественном транспорте Верховная Рада Украины приняла законопроект №4121 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения автоматизированной системы учета оплаты проезда в городском пассажирском транспорте». За соответствующее решение проголосовали 265 народных депутатов. Представляя законопроект в ходе заседания Верховной Рады нардеп Игорь Васюник отметил, что в ходе подготовки документа ко второму чтению были учтены поправки, которые относятся к установлению дополнительных гарантий для льготников относительно обязательности обеспечения их электронными билетами для проезда на бесплатной основе. «Одобрение ряда поправок депутатов будет способствовать внедрению автоматизированной системы учета оплаты проезда и электронных билетов не только в городском пассажирском транспорте, но и в междугородном и пригородном транспорте согласно решениям местных госадминистраций», — добавил депутат. Как отмечается в пояснительной записке к документу, местные органы власти должны иметь полномочия внедрять автоматизированные системы оплаты проезда в городском транспорте независимо от форм собственности и самостоятельно определять порядок их функционирования. Также электронная система оплаты проезда должна повысить прибыльность государственного транспорта и, как следствие, привести к сокращению необходимости бюджетного финансирования. Кроме того, внедрение электронного билета будет способствовать повышению прозрачности учета фактически предоставленных услуг по перевозке льготных и других категорий пассажиров, исключению возможности использования фальшивых проездных документов, уменьшению эксплуатационных расходов перевозчиков на организацию и контроль сбора выручки.
Источник: ua.today/news/economy/rada_prinyala_zakon_o_vnedrenii_e_bileta_v_obshestvennom_transporte
Анна
Анна 13:56 #
нам бы такую штучку в маршрутки наши
Сергей 14:06 # +1
Я бы потребовал на фоне этого закона отменить все последние повышения до выполнения перевозчиками этого закона. Только после полного учета всей выручки начинать разговоры о реальной стоимости проезда. А в случае значительного превышения реальной выручки над той, которую показывали в отчетности — открывать уголовные дела по факту мошенничества.
Адмін
Адмін 14:42 #
Закон стосується виключно міського транспорту, а Вишневе обслуговується за приміськими маршрутами.
alexey_91
alexey_91 18:01 #
Т.е. судить собственника компании за просто так? Ну это какой-то 1917 год, чесслово.
Он же ничего не нарушает, просто хочет заработать.
А мы не хотим ему платить больше. Вот и весь спор.
Я уверен, что у него оформлена 3-я группа единого налога, водители оформлены хотя бы на минималку, есть лицензия и т.п.
Артем 14:01 # +1
Я теж не хочу стояти осторонь ось моя сторінка- пишіть — vk.com/aviaspase
І так, нам треба лідера — людину, яка знає, куди повести народ.
Артем 14:13 # +1
Додавайтеся в друзі, зробимо координаційний центр — спільний діалог, визначимо шляхи вирішення і будемо діяти
Анна
Анна 14:42 #
надо еще к нашей акции протеста привлекать СМИ
Вера 16:05 #
Ціни на проїзд взлетіли! Громада обурена!
Вишневе – 2,4 км від Києва!
Звертаємо увагу вишнівчан! Громадські організації Вишневого вчора інспектували 716 маршрут, який підняв ціни на проїзд на 50%.
Громада вимагає від перевізників:
1. Зниження і закріплення тарифу 3 грн за проїзд містом Вишневе.
2. Повернення тарифу за проїзд в Київ і назад на попередній рівень.
3. Законно обґрунтувати тариф і повідомити розрахунки населенню.
Громада вимагає від мера Вишневого:
1. Не мовчати. Стати пліч-о-пліч з мешканцями Вишневого.
2. Зібрати перевізників, представників громади та КОДА за круглий стіл у середу, 18 січня.
До КОДА запити зроблено. Запрошую небайдужих мешканців сьогодні приєднатися до попереджувальної акції протесту о 19.00 на кінцевій 301 маршрутки. Будуть місцеві та районні депутати. Перевізників запрошено. Приєднуйтесь!
Сергей 09:58 #
Вчера не успел на сходку из-за тумана и тянучки на Окружной. Чем закончилась акция? Народ, кто был, отпишитесь.
Влад 10:26 #
Угрозами к обычным водителям. Никто не пришел ни из представителей перевозчика ни из горсовета.
Яна 10:42 #
Собралось не большое кол-во людей, собрали подписи, общественная организация отнесет в мерию. Депутат был один, представителей мерии никого ( хотя в телефонном общении обещали быть, потом отморозились и не брали трубку). Так что позиция мера и всех его подчиненных уже понятна… Представителей перевозчиков естественно тоже не было. Сегодня акция протеста на конечной 716, ждут решения, если нет, то перекрывать дороги…
Alex Fil
Alex Fil 15:59 #
В котором часу акция?
Яна 16:25 #
в 19.00, если за сегодня ничего не поменялось
Анна
Анна 16:13 #
1. Зниження і закріплення тарифу 3 грн за проїзд містом Вишневе. 3 грн это много, 2 грн. предел (прежняя оплата).
2. Повернення тарифу за проїзд в Київ і назад на попередній рівень. Попередній рівень 8 грн, а не 9 грн.
Лариса 16:30 #
люди, присоединяйтесь: сегодня на конечной 301 в 19.00
Анна
Анна 16:49 #
нужно привлекать сми, новый канал если успеет приедит. У кого какие варианты по ТВ подключайте
Андрій 17:44 # +1
Треба терміново повернути або укласти договір з автобазою що обслуговувала громадський транспорь N82, 82-д так як це було раніше та ігнорувати проізд маршруток во ж не мінімальщики щоб прив'язуватись до мінімал ьноі зарплатні.
Сергей 18:14 #
Предлагаю ознаменовать 100-летие Великой Октябрьской социалистической революции высоким сознанием трудящихся, солдат и матросов. Все на борьбу с тираном-перевозчиком и его прихлебателями во временном правительстве!
Юлія 18:52 #
Ха-ха-ха как смешно
Вика 21:20 #
В Вышгороде в перевозке участвуют все, кому по дороге. Чем не достойная конкуренция маршруткам? И водилам выгодно
Anna 21:31 #
Сколько можно повышать цену за проезд в таких скотских условиях ?? Да еще и требуют оплаты полной стоимости проезда для маленьких детей!!! Я с двумя детьми школьниками, чтобы доехать из ЖК «София» в школу на Борщаговке, должна потратить утром и вечером около 60 грн ??
Власти Киева и области, вы в своем уме ??
Петр 01:06 #
Вам можна спокойно пользоваться услугами УБЕР при таких тарифах.
Вера 10:35 # +1
Битва перевізників і людей: результати і подальші дії…
Сьогодні, 17 січня, о 19.00 на кінцевій зупинці 301 у Вишневому зібралося близько 40-45 мешканців. Сказали, що було б і більше, але пізно повідомили про акцію. Говорити було важко, люди обурені і на емоціях. Запрошений перевізник не прийшов, влада міста Вишневе проігнорувала збори, хоча замМера Г. Майсурадзе обіцяв бути, але ввечері вже слухавки не брав. Із депутатів Вишневого був Кріпак Сергій. Громадські організації та ГФ «Спецзагін «Дельта».
Вимоги громади: проїзд по Вишневому – 3 гривні, до Києва – економічно обґрунтована ціна! А поки – 9 гривень.
Дії – завтра, 18 січня, йдемо до мера. Збір о 10.15 біля міської ради, вул. Святошинська, 29. Далі – терміново робоча нарада з перевізниками, представниками КОДА. Далі — мітинг біля КОДА. Далі – перекриття доріг в суботу, Боярка приєднується до нас! Разом до перемоги! Якщо нас буде багато – ми змусимо перевізника і владу повернутися обличчям до нас!
Порядні депутати, незалежно від партій, приєднуйтесь! Вас обрав народ! Це громадська акція!
Сергей 11:02 #
Народ, то что появились люди, которые взяли на себя организаторские функции — это есть хорошо. Но организовывать акции предлагаю с учетом того что стоимость проезда интересует тех кто работает в Киеве, а следовательно, добраться до 19-00 в Вишневое в рабочий день могут не все. Отсюда и явка — 45 человек. Предлагаю основную ставку делать на субботу. Только необходимо оповестить как можно больше людей, включая объявления на столбах. Лично я в субботу прийду обязательно. Только напишите куда и во сколько.
Валера 11:24 #
Поддерживаю за субботу! Я вообще только что узнал о собрании, а уже на работе :(
Галина 12:26 #
Я з тих пасажирів, які не просто так обурені підвищенням тарифів. Всі розуміють, що на сьогоднішній день кожен бажає покращити власну фінансову ситуацію. Але все має бути обгрунтовано і відповідати реальності. Жоден з перевізників не покращив умови перевезення. Більшість авто, які виходять на маршрут, брудні, не відремонтовані, салони протікають в дощову погоду, нема опалення в морози і т.д. Деякі вже мають бути у металобрухті. Всі заходять чисто одягнуті, а вийти з такого маршрутного таксі можна в одязі, який вже не зможеш більше вдягнути. Чому перевізники занадто турбуються за власний добробут, забуваючи при цьому про тих, хто забезпечує їм цей добробут? Не можливо підвищувати тарифи, не дбаючи про пасажирів. Дуже часто водії ображають пасажирів, грублять і ведуть себе не ввічливо. Варто всій громаді вийти на мітинг проти таких горе-перевізників, які є у Вишневому. Реалії сьогоднішнього дня не відповідають їх жадібним запитам.
Сергей 12:39 #
Галина, качество обслуживания, разумеется, это важно для нас, пассажиров. Но если даже предположить, что будут закуплены новые маршрутки, стоимость проезда не может быть 12 грн. Это слишком много!
Галина 17:16 #
Звичайно забагато. Як на мене, то за таку якість обслуговування їм і 8 грн. нема
бажання платити.
Лариса 13:15 #
если нашим перевозчикам не выгодно возить нас по 8-9 грн., надо искать тех, кому будет выгодно.В Киеве на сумасшедшие расстояния выгодно возить по 5-6 грн., значит искать таких кто согласится на тарифы 8-9 грн, так эти бандиты не пустят, в Вишневом же «золото дно»
Александр 13:22 #
Вишнёвцы всегда, в отличие от киевлян, переплачивали за одни и те же расстояния вдвое. Видимо, это плата за самостоятельность? Но иногда ценообразование не просто удивляет, а шокирует. За 1 месяц проезд в 718 маршрутке подорожал с 6 сначала до 8, а теперь уже и до 12 грн. Вдвое за 13,5 км! На каком основании? Какие горюче-смазочные материалы так взлетели в цене? При этом цена проезда в 732 маршрутке, курсирующей к той же ВДНХ, по-прежнему 6 грн. Демпингуют, или просто не зарываются?
alexey_91
alexey_91 13:52 #
Вера, как самый активный участник на этом форуме, напишите, пожалуйста, что планируется на среду 18/01 и субботу? (или другие дни, если я что-то упустил).
Распространите инфу в доступном формате в пабликах «Я с Вишни» в фейсбуке и ВК — они самые масштабные среди Вишневских. Здесь ведь пару десятков людей, а там тысячи.
Влад 17:32 #
Тысячи школьников???
alexey_91
alexey_91 18:22 #
Не только.
Все же лучше, чем ничего. А там из групп перепостят себе и пошло-поехало. В любом случае + к эффективности
Вера 17:37 # +1
3-й день битви перевізників і людей: є результати і наші подальші дії…
Сьогодні представники громадських організацій разом з депутатами та активними мешканцями Вишневого вирушили до мера Вишневого Дікова І.В. Але, він у відпустці( Його зами сказали, що вони працюють і готують документи, а поки пообіцяли зібрати перевізників на нараду. Чекаємо швидкого реагування!
О 12.30 ми зустрілися з Головою Києво-Святошинської райради Гедульяновим В.Е. Передали звернення від мешканців Вишневого! Його думка: тарифи необгрунтовані! Райрада вже звернулась до Мінінфраструктури та КОДА. Але бумажна тяганина людей не заспокоїть! На зустрічі був і заступник Голови КОДА. Вислухав, але сказав, що з людьми голова КОДА Горган О.Л. зустрічатися не буде! А громада налаштована рішуче!
Увага! Сьогодні, 18 січня, о 19.00 ми закликаємо людей зібратися на кінцевій 716 у Вишневому і поставити свій підпис під зверненнями до КОДА і перевізників. Боярка приєднується!
Досить обкрадати простих людей! Завтра все одно поїдемо в КОДА! Якщо не почують — акції протесту на дорогах і перед КОДА! Тільки так! Чим більше нас буде — тим швидше нас почують!!!
Сергей 18:28 # +1
Народ, я лично, разумеется, подойду к конечной 716-й, но до конечных остановок (вчера — 301, сегодня — 716) людей едет очень мало. Многим это не совсем удобно. Предлагаю место сборов установить в центре — на площадке перед Новусом. Туда за покупками ходит в разы больше людей.
Анна 19:15 #
В смысле мер в отпуске? Он же только в понедельник появился на работе после отпуска. Лично я больше голосовать за него не буду, нет чтобы помочь своим жителям города, он тупо отморозился. Это не по человечески, и не по мужски. Он себя показал в трудной ситуации для города. Наверное откаты с этих перевозчиков имеет.
Ірина 22:55 #
Вера, будь ласка, напишіть в якій формі потрібно зібрати підписи. Величезна масса пасажирів на вишневських маршрутках це ЖК «Софія» (Соф. Борщагівка). Тут так само всі обурені. Підписи зберемо через консьержок в наших будинках і передамо Вам.
Анна 09:24 #
Ирина, где подписать, в каком доме, если подписи собираете.
Ірина 23:24 #
цікаво, а при розрахунках обгрунтованого тарифу на проїзд перевізники включають «київський пасажиропотік» по 5грн? Бо якщо ні, то заплативши 12 (чи 8) грн за проїзд з Вишневого, ми повинні їхати в напівпорожньому салоні і жоден київський пасажир не повинен сідати в цю маршрутку. Київські маршрутки так само приватні, і жоден приватник не буде їздити собі в збиток. Отже, і 5 грн — це адекватний тариф за відстань до 15км. А тут прямо зговір якийсь. Нещасні 2 км до міської смуги коштують дорожче, ніж наступні 8км до метро. При цьому, до Вишневого від Києва нема «пустих» відстаней по трасі як до Ірпеня, Бучі чи Обухова. Тут зупинки на кожному кілометрі і всюди є масса людей.
Елена 02:54 #
Отпишитесь, пож-ста, какие новости?
Анна 09:02 #
Согласна с Ириной. ЖК София также пишем и звоним в антимонопольный. Они спихивают на Обласную администрацию. Писали и открытую скаргу в антимонопольный. Мы тоже все против повышения тарифов, как и вы. маршршутов много, которые это затрагивает. Думаю, что и наши жители согласны участвовать в мероприятиях, можем анонсировать на наших формных ветках. Не везде есть консьержи, чтоб подписи собирать.
Сергей 10:20 #
Народ, Вера написала четко — сбор подписей вчера в 19-00 на конечной 716-й. Сегодня должны с этими списками ехать в облраду. Поэтому организовывать сбор подписей по домам получается что поздно. В случае нулевой реакции властей будут дальнейшие акции (в более активной форме), о чем будет заранее сообщено несколькими способами. Следите за объявлениями в сетях и на улицах.
Оксана 10:55 # +1
Как-то вот всё не получается присоединиться: объявление о сборе всегда в последний момент и нет возможности на работе постоянно проверять этот сайт; вчера была жуткая тянучка по Окружной и по Софиевке — в Вишнёвое из Киева удалось добраться почти в 20-00. Думаю, я не одна такая. Плюс, действительно, собираться на какой-либо конечной очень не удобно.
Вера 11:05 #
Организатор дивижения не я — я просто передаю сюда инфрмацию.
Сергій 13:14 #
С 21.01 дорожает проезд в маршрутке 302. Утром люди в маршрутке даже не возмущались… Все приняли это решение? Одна женщина только задала вопрос, почему никто не устраивает никакие акции… Создалось впечатление что южная сторона вообще не в курсе происходящего.
Галина 13:44 #
За проїзд у 302 маршруті мають платити не пасажири, а пасажирам. Не бачила жодної машини, на якій би можливо було проїхати хоча б у приблизно людських умовах. Південна сторона ще їздить по старих тарифах, тому й мовчать. Декілька днів тому якийсь керівник з КИЙТРАНСу в новинах говорив, що підвищення не планується. Але ж, мабуть, не втримались. 723-й маршрут також жахливий. Кожного дня маю «задоволення» зранку і ввечері «насолоджуватись» хамством водіїв, перезавантаженнями, проїздом транзитом мимо зупинок,інтервалом руху і т.д. Хто має конторолювати всі ці питання? Крім пасажирів, нікому все це не цікаво, бо ті, хто мав би конторолювати, таким видом транспорту не користуються. От і виходить так, що маємо відстоювати самі і змушувати чиновників реагувати і вирішувати питання.
Сергій 14:41 #
Об'яви про подорожчання тарифу вже сьогодні розміщенні в маршрутках, тому пасажири це мають знати. Але мовчать…
Сергей5 15:09 #
Возмущаться в маршрутках бесполезно. Это не вопрос водителя. Надо идти к мерии и брать власть за горло. И пусть не говорит, что это вопрос облрады. Вишневская мерия может элементарно пустить пару вместительных муниципальных автобусов за 3-5 грн. по окружной — в режиме экспресса, до ближайший станций метро (Теремки, Академка). И маршрутчики поумерят свои аппетиты.
Сергій 17:28 #
Понятно что в маршрутках возмущаться бесполезно, просто удивляет безразличие людей, посмотрели на новые тарифы, отвернулись, и все хорошо…
Вчера на конечной 716, люди выходят из маршрутки, видят что стоят люди, собирают подписи, громко обсуждают проблему повышения тарифа, и никто не подходит…
Вера 15:04 #
Ретранслирую:

Вишневе повстало проти перевізників навіть у Святвечір!
Просимо, допоможи нам Боже у боротьбі за справедливість!
Вчора мешканці Вишневого і Боярки мітингували проти значного на 50% підвищення цін на пасажирські перевезення! Люди обурені і вимагають перекривати дорогу у вихідний день і мітингувати під КОДА!
Наші вимоги:
1. Знизити і закріпити тариф 3 грн за проїзд містом Вишневе.
2. До Києва економічно обгрунтований тариф! А поки — 9 гривень.
3. Муніципальний (міський) транспорт! Також повернути 82 маршрут, який було вкрадено у Вишнівчан!
4. Провести новий, прозорий, відкритий конкурс/тендер на перевезення в Києво-Святошинському районі!
5. Надавати якісні послуги клієнтам — пасажирам та покращити технічний стан автобусів!
Підписи зібрали! КОДА і мерія поки мовчать. На дзвінки не відповідають!!! Це вже дістало! Завтра їдемо до КОДА! Про мітинг в суботу повідомимо завтра!
Люди дякують журналістам та громадським організаціям за підтримку.
Адмін
Адмін 17:50 #
Щоб не пропускати повідомлення в даній темі, зареєстровані на сайті користувачі можуть підписатися на отримання повідомленнь. Для цього потрібно натиснути «чекбокс» під текстом новини, пункт «Відслідковувати нові»

Вам на електронну пошту будуть надходити повідомлення з посиланням на нові коментарі.
Житель Вишневого 18:32 #
Ответ антимонопольного комитета. Очередной перевод стрелок

АМКУ надає роз'яснення щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів

У зв’язку з резонансом у засобах масової інформації та надходженням до органів Антимонопольного комітету України численних звернень громадян щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах, Комітет надає роз’яснення для всіх зацікавлених осіб.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема тарифної політики на автомобільному транспорті.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, зокрема, тарифів на транспортні послуги.

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування відповідно формують у приміському та міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території області, та міських автобусних маршрутів загального користування, а також здійснюють, в межах своїх повноважень, контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.

На виконання Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні та районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування проводять конкурси і укладають договори з переможцями, здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. Водночас, однією із суттєвих і невід’ємних умов договору має бути ціна (вартість проїзду), оскільки перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування мають змагатися між собою, в тому числі за допомогою пропозиції встановлення відповідної вартості послуг перевезення.

У такий спосіб відповідні органи влади та органи місцевого самоврядування, які є організаторами пасажирських перевезень на відповідній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів.

Отже, питання щодо ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що виконують рейси на територіях відповідних областей, лежить у площині контролю договірних взаємовідносин між автомобільними перевізниками, відповідними обласними, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, зазначені питання відносяться до компетенції відповідних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Однак, окремі державні адміністрації усуваються від виконання повноважень щодо проведення тарифної політики, покладених на них законодавством, посилаючись на вилучення з додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 пункту щодо встановлення обласними державними адміністраціями тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.

Наразі органами Антимонопольного комітету України досліджується питання щодо ситуації, яка склалась із самоусуненням відповідних державних адміністрацій щодо контролю за тарифами на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.
Anna 18:55 #
Ну что ж, пусть дослиджують питання про самоусунення, деб***. Придется таки перекрывать трассу.
Юлія 19:11 #
Як перекриєм трасу питання швидко дослідиться…
Денис 20:29 #
Тут питання, як формували звернення. Якщо просили АМКУ вплинути на тариф та дослідити сам тариф, то справді АМКУ може перевести стрілки. Натомість, якби у зверненні було вказано, що існує явна монопольна змова, а також зловживання монопольним становищем — отоді це прямий обовязок АМКУ провести розслідування щодо наданих матеріалів
Адмін
Адмін 02:16 #
Юристи підготували бланки скарг на перевізників vyshnevoe.com.ua/posts/44-pidvyshchyly-taryfy-na-proyizd-treba-diyaty-hurtom-ta-orhanizovano.html користуйтесь!
Катерина 10:25 #
Які бланки скарг, все очевидно люди як в пастці, давайте проїзд по 30 грн., у людей немає альтернативи, на таксі з Вишневого до Києва ніхто не пересяде і вони цим користуються!!! Скільки коштує проїзд по Києву у маршрутках, хоча маршрутками можна назвати тільки транспорт до 9-ти пасажирів, все решта автобуси, в Києві скільки б ти километрів не проїхав від 3 грн. до 6 грн., а у Вишневому «золоті копальні» і ми має платити по 11 грн. до зупинки «Автозаз» поворот до Києва.
Сергій 00:01 #
ФБ Денис Зерченко: глава КОДА попросил дать время на изучение и нахождение компромисса. Не дать пару дней и не показать, что мы готовы к переговорам, а не только акциям протеста, что мы адекватные обычные люди, а не сборище радикалов, которые хотят мочить и крушить — мне кажется неправильно. На примере Вишнёвого мною лично было доведено до главы ОДА всю абсурдность ситуации, когда люди в Киево-Святош районе едут по тарифу, который в 3-6 раз выше, чем тариф этих же маршруток по Киеву, были развенчаны слова перевозчиков о том, что у них чуть ли не тариф 49 коп за 1 км, что им, бедным, несколько лет не давали повысить стоимость проезда. Было рассказано главе КОДА, что все эти маршрутки в Вишнёвом уже повышали цену проезда в декабре на 1--2 гривны и им всё-равно оказалось мало, был задан вопрос, почему в Киево-Святош районе самый дорогой в Украине тариф на проезд, почему в Черкассах, Ровно перевозчики повышают тарифы с 3 до 4 гривен практически за ту же длинну маршрута, до 4-х, не до 12-ти — и при этом они как-то работают и не говорят о том, что работают чуть ли не себе в убыток. Скажу так: властям было дано несколько дней на поиск компромисса. Если они наплюют на наше обращение — тогда начнется более горячая фаза протеста. Кроме того, подключайтесь к акции «Подвези земляка». Перевозчики этого очень боятся, когда у них будут массово забирать пассажиров.
сергей 13:29 #
сергей, а сколько конкретно дней будет голова кода изучать ситуацию? очень смахивает на желание съехать с пролемы! какой компроми
с? если люди в наглую грабят пассажиров, набивают свои карманы и не желают даже выйти и объяснить свои действия, о чем с ними договариваться?
Виталий 17:38 #
Конечно, чиновники хотят потянуть время. Как ответил мне в ФБ Денис Зерченко (я отслеживаю в его в ФБ) они, это инициативная группа человек 10, в понедельник снова идут к голове КОДА, это возле м. Печерская. К ним можно присоединиться. Если в понедельник-вторник не будет конкретного решения — будет планироваться перекрытие дорог, видимо на след. выходные, чтобы не создавать проблем едущим на работу в будни. Можете добавиться ко мне в друзья, будем отслеживать ситуацию вместе. Vitalii Ttymbach в фб.
Valera 16:22 #
Как подключиться к акции «Подвези земляка»?
Адмін
Адмін 16:24 #
Ось тут детальна інформація: vyshnevoe.com.ua/posts/45-aktsiya-pidvezy-zemlyaka.html
Виталий 19:56 #
Останавливаешься на любой остановке до Автозаза и спрашиваешь, кого подвезти до метро, желающих будет достаточно.
Надя
Надя 00:57 #
Рыба гниет с головы, как и все наши проблемы. По всей стране такое… никто не сделает общественный транспорт, как и перевозчики не снизят цены. Вы ведь понимаете… финансовый вопрос…
Джон Рембо 08:58 #
будем искать других перевозчиков, которые захотят возить по нормальной цене
Сергей 10:33 #
Надя, вы ведь тоже понимаете, что для нас это финансовый вопрос? не только для перевозчиков?
Надя
Надя 10:59 #
Смысл моего послания в том, что проблем глубже, нкжкли только перевозчики в нашем городе. Система требует от них поднять цену. Но не предусматривает повышение наших доходов. Повышение цен на гсм и падение гривны не решить ни мэру, ни общественности, к сожалению…
Лариса 11:41 #
мэр и общественность может выбрать на конкурсной основе перевозчика готового возить по цене 8-9 грн.маршрут 56: голосеевская пл.-академгородок- в три раза длиннее чем вишневый-академгородок, а цена 5 грн.эти разговоры«гсм и доллар»оставте при себе
Сергей 11:45 #
А мы требуем обоснования этой цены. Повышения цены на гсм на 50% не произошло, не так ли?
Если в понедельник-вторник не будет решения КОДА по обращению активистов — перекрываем дорогу.
Сергей 14:44 #
А мы на семейном совете посчитали затраты и приняли решение ездить до метро на нашей машине (на газу). Состав семьи — четыре человека, все работаем в Киеве. Так что если малоуважаемая компания А.Т.Н. читает эту переписку — официально заявляем, что больше 718-й маршруткой не пользуемся. Собственник компании может уменьшить свои планы на 2,1 тыс. грн. в месяц (25,3 тыс. грн в год). От нас — ни копейки!
Павел 15:10 #
Всем привет! когда идем восстанавливать справедливость. Всем скажите когда и где встречаемся. Приведу людей побольше. Власть должна нас уважать и бояться!!!
Анна
Анна 18:56 #
Готов ответ от зам. мера насчет общественного транспорта на сайте електронные петиции. Как вам?
Сергей 10:15 #
Мерия ни причем… обратились… запросили… Смешно читать! Ну предоставят им таблицы с расчетами, а дальше что? Арифметику проверят? Почему ни слова про муниципальный транспорт? Потому что прибыль перевозчиков идет в карман областным депутатам, которыми страшно перейти дорогу? Просто расписался в предательстве интересов вишневчан!
Sergey 11:06 #
Вчера в выпуске тсн был репортаж о встрече маршрутчиков с активистами у главы КОДА. Инициатор сообщила перевозчикам о перекрытии дорог на выходные, если требования о снижении цены не будут услышаны.
Отслеживаем ее и Дениса Зерченко в ФБ.
Галина 11:11 #
Чим займається місцева влада Вишневого? Мала б піклуватиьс про своїх виборців… Конотоп більше місто, ніж Вишневе. 21 січня у Конотопі на маршрути не вийшла жодна приватна маршрутка.У такий спосіб підприємці намагались підняти вартість проїзду з 3-х до 5-ти грн. Цей транспорт у місті замінили комунальним.Як наслідок-перевізники знизили ціну з 3-х до 2,5 грн. Міська рада розірвала договір з тими, хто не захотів іти на зниження вартості до 2,5 грн.
Cергей 11:45 #
Власть будет защищать интересы своих выборцев при условии если не является конечным бенифициаром в компаниях-перевозчиках. В случае с вишневскими маршрутами просматривается материальная заинтересованность властей в повышении тарифов. В противном случае уже бы пустили коммунальные автобусы, хотя бы в пиковые часы.
alexey_91
alexey_91 12:57 #
Требовать с Вишневской мэрии что-то сделать на МЕЖгородском (пригородном) маршруте, это как в 2014 году на выборах в ГОРОДСКОЙ совет верить партии БЮТ, что они сделают контрактную армию.
Вера в популизм неистребима.
Активисты занимаются обращениями в КОДА и антимонопольный комитет, лучше помоги им или требуйте с мэрии подписаться под этими обращениями доступным образом
Алексей 12:58 #
21 января в городе Конотоп Сумской области на маршрут не вышла ни одна частная маршрутка. Мэр Конотопа Артем Семенихин сообщил, что таким способом предприниматели пытались поднять стоимость проезда с 3-х до 5-ти гривен. Этот транспорт заменили коммунальным. Травмаи и автобусы в этот день работали в усиленном режиме.Как следствие, перевозчики попросились на мировую — снизили цену с 3 до 2,5 грн. Городской совет разорвал договор с теми, кто не захотел идти на снижение стоимости до 2,5. Впервые за 25 лет коммунальный транспорт (трамваи) стал прибыльным.
Коментар видалено
Сергій 02:12 #
Увага! Акція протесту 26 січня, четвер, з 9.00 до 13.00 перехрестя вулиць Святошинська та Київська (Вишневе, біля пам’ятника жінки з хлібом).
ЦЕ ОСТАННЯ НАДІЯ ЗМЕНШИТИ ТАРИФ НА ПРОЇЗД!!!
НЕБАЙДУЖІ ПРИЄДНУЙТЕСЬ!
ПРОСИМО З РОЗУМІННЯМ ПОСТАВИТИСЬ ДО ВИМУШЕНИХ НЕЗРУЧНОСТЕЙ
P.S. Працюватиме польова кухня: чай, кава, козацька каша)))
P.S. Попередьте, будь ласка, сусіда про акцію протесту, зробіть репост, роздрукуйте листівку, повісьте на дошці оголошень! Разом ми – сила!
Сергей 10:33 #
Почему в четверг? Все время говорили про выходные! Большинство будет на работе!
Алексей 11:05 #
Как я понял это предупредительная акция, не перекрытие дорог. Еще одна попытка мирно решить проблему.
Сергей 14:55 #
Понятно. А я уже задумался где взять старую покрышку…
Яна 15:32 #
на сто
Сергій 21:59 #
Пишут в фб, что завтра планируют перекрыть дорогу для маршруток, но пропускать машины.
9.00 — 13.00, перехрестя вулиць Святошинська та Київська (Вишневе, біля пам’ятника жінки з хлібом).
Микола 01:13 #
Дякую що е в нас не байдужі
Cергей 11:50 #
Народ, у кого есть возможность, напишите как сегодня проходит акция. Много пришло людей? Есть ли представители властей? Что говорят? Организаторы, напишите — будет ли что-то в выходные (как говорилось ранее)? Надо объявить заранее, чтобы больше людей узнало, сегодня уже четверг.
Яна 12:28 #
На Киевщине проходят протесты против повышения цен на проезд (Фото)

На въезде в Киев начался бунт, активисты перекрыли трассы. Как сообщают в соцсети, протестная пешеходная хода пройдёт с требованием отменить повышение цен на проезд в маршрутках по области

«10-й день как перевозчики Киевской области, в том числе и в городе Боярка, повысили цены на проезд: на 70% по городу и на 30% до метро. Длинные переговоры с перевозчиками результатов не дали…»,

— говорят участники акции.

Марш «Общине — справедливые цены на проезд» пройдет сегодня, 26 января, по адресам Софиевская Борщаговка, Соборная, 61 (пешеходный переход перед прокуратурой — въезд в Киев), 2. Вишневое, перекресток улиц Киевская и Святошинская.

Некоторые подъезды к Киеву, например, со стороны Вишневого, перекрыты.
Яна 13:04 #
Маршрутки объезжают через софиевскую слободку
Александр 13:12 #
Там же через поле дороги нет. Там шлагбаум
Владимир
Владимир 18:01 #
Друзья, мы сейчас говорим о сегодняшнем повышении цен, но несправедливость тарифов изначально заложена неправильно. И так было за все время существования маршрутных такси. Простой пример: маршрутка 820 или 302 (едут с ПОДОЛА). Время проезда по Киеву около 50 минут (время проезда по межгороду 5 минут). Стоимость по городу 6 грн. Стоимость маршрута (город +аппендикс 3 км) – 12 грн.!!! Кто-нибудь видит здесь логику. Ведь элементарно рассчитать себестоимость километра проезда и сделать КОЭФФИЦИЕНТ! Для любой Вишневской маршрутки, расстояние проезда до окружной дороги в разы меньше маршрута по городу. Вопрос: мы оплачиваем дешевый проезд Киевлянам или – это плата, чтобы выбраться из «резервации»? Извините за резкость. НАБОЛЕЛО. И почему этого никто не видит уже столько лет!!!
Лариса 18:51 #
да все знают и видят, но сговор местной власти и перевозчиков.я была на акции сегодня и сказал районный депутат, который тоже присутствовал, что есть перевозчики, которые согласны возить за 6-7 грн, так эта банда местная их не пускает.
Надо чтобы вышло больше людей
alexey_91
alexey_91 18:57 #
Что значит «местной власти»?.. Мэрии Вишневого? Района? Обл.Администрации?
Кто конкретно не пускает к конкурсу других перевозчиков?
Анна 20:18 #
Чтобы вы были в курсе насчет особенностей местной власти:
«Депутат Робак О. за кермом крутої автівки запропонував вишнівчанам їздити взимку велосипедами і більше ходити!»
Віктор 22:11 #
. Якщо, в нашій країні існує фіскальна служба, налогова поліція, а в законодавстві кримінальні статті, що регламентують відповідальність за скриття податків та порушення трудового кодексу, — тоді об«яви в маршрутках, на кшталт — »… в зв«язку з ПІДВИЩЕННЯМ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ...,- є не чим іншим як » ЯК ЯВКОЮ З ПОВИННОЮ " самих перевізників, адже вони переходять в категорію фінансових злочинців, оскільки не один водій, чи інший працівник " хазяйнів " маршрутів, ніколи за мінімальну зарплатню не працював( 1300 — 1400 грн.) і працювати не буде (3200 грн.). Отже, висновок випливає сам по собі, на протязі багатьох років, ці святі «ангели Вишнівсько — Боярських перевезень» нанесли Державі Україна значних збитків шляхом скриття податків та одночасного порушення трудового законодавства ( розмір збитків та ступінь відповідальності, звичайно, вірішуватиме тільки суд ), а, от механізм порушення кримінальної справи ( по відповідним статтям ) повністю залежить від громади, -написання заяви ( бажано колективної ) до прокуратури, фіскальних та контролюючих органів, а також до антимонопольного комітету ( в громаді завжди є юристи ( щоб грамотно скласти заяву), а підписи під такою «петицією» зібрати на зупинках м.Вишневого зовсім не буде проблемою. Що це може дати нашій громаді; — вразі адекватної реакції відповідних органів державної влади і таки заведенню кримінальної справи, рахунки тов " КЛАЙТ", тов «АТН», тов Ковальчук І, тов " Кий транс" будуть арештовані, а дії їх ліцензій призупинені ( хоча б тимчасово ), це дасть змогу оголосити конкурс на перевезення на данних маршрутах ( на рівні обладміністрації), оскільки пересування в межах " мегаполісу " Боярка -Вишневе-Київ е питанням соціальним ( при абсолютній відсутності муніципального транспорту), а ще більше соціально небезпечним для влади. На останок, нагадаю.що навіть АЛЬ КАПОНЕ ЗАСУДИЛИ ЗА НЕ СПЛАТУ ПОДАТКІВ! Борімося -поборемо! Слава УКРАЇНІ!
Сергей 10:02 #
Виктор, то что никто не будет работать за минимальную зарплату — понятно всем. Проблема в том что суд, даже если и не получит предварительно взятку от собственника компании-перевозчика, будет руководствоваться не здравым смыслом и очевидной логикой, а фактами. Первый вопрос — а какие у нас есть факты что водители получают нелегальную зарплату свыше минималки? Что компания уклоняется от налогов? Нет у нас фактов. А водители дадут показания в пользу своего начальства так как бояться потерять работу.Поэтому на заявление будет отказ в возбуждении уголовного дела за отсутствием факта преступления. А собственник еще если совсем наглый — впаяет встречный иск по защите собственного достоинства и репутации. И суд примет решение в его пользу. Украинский суд — не самый справедливый в мире. У нас прав тот кто богаче.
Сергій 08:42 #
Депутат робак напевне клон кличка, в той час коли він то ляпнув мабуть потрібно було б повіджиматись згідно флешмобу… Відносно того ж 82 маршруту, ці власники свого часу проплачували зриви графіку автобусів і свого часу за інформацією водія у віці ще й погрожували. Відповідно ті робили пару рейсів за день, зливали продавали паливо та стояли на відстійнику. Нажаль за багато років кінці та підтвердження цього не знайдуться. Але не слід зупинятись бо мали бажання вони вліпити 20 грн, але наразі не посміють, а це вже поки результат.
Cергей 11:56 #
Вопрос к организаторам акции. Просьба описать ситуацию по состоянию на сегодня. Почему затишье на «фронте»? Почему не было ничего в эти выходные? Прошло две недели после повышения тарифов. Пока ничего не добились. Напишите хоть пару слов.
Алексей 12:39 #
Вера, присоединяюсь к просьбе, какова ситуация, какие дальнейшие действия? Нет возможности отслеживать на ФБ.
Ніка 16:08 #
Доброго дня, як зв'язатись з Вашими активістами? Хочемо об"єднати зусилля проти монополістів!
Anna 16:21 #
Координатор Людмила делится новостями в своем фейсбуке. Активист Денис Зерченко тоже в фб.
Лариса 16:31 #
в пятницу связывалась с инициатором, чтобы узнать какие наши дальнейшие действия? Она сказала, что сейчас они работают на местах-я не очень поняла что это значит, ждут как отреагируют власти на заявление Розенка, а если выходить на акцию, то надо договариваться: мы, Софиевка, Боярка, и, может, в следующую суботу, но какт-то она об этом говорила без особого энтузиазма, что у меня сложилось впечатление: активисты решили, раз люди не очень-то спешат выходить на акции то зачем им надрываться.Акция в четверг показала, что на 50 000 населения вишневого вышло самая малость людей.Грустно от того что люди, как рабы платят сколько говорят и не хотят заявить о своих правах.
Яна 16:42 #
а вы бы не могли еще раз с ней связаться и узнать акции протеста планируются продолжать? На мой взгляд надо, останавливаться на пол пути не стоит.
Cергей 17:31 #
Небольшая явка участников — результат неумелой и непродуманной организации. Когда собирали подписи под заявлением, мною лично было обращено внимание организаторов, что перекрывать необходимо в выходной день. В результате по непонятным соображениям решили в прошлый четверг. Неужели сразу не было понятно, что тарифы на проезд волнуют тех кто работает и в четверг будут в Киеве? А теперь у кого-то энтузиазма поубавилось… Люди, вы что?
Alex 20:23 #
Да можно и в будний день, но дать инфу хотя бы за неделю, чтобы люди успели узнать и спланировать. А тут сообщили во вторник, что акция в четверг утром…
Усыч Руслан
Усыч Руслан 07:42 #
Кто нибудь засекал что мы даже в воскресение едим меньше (с Вишнёвого до метро) чем стоим просто бесит эти стоялова на остановках в поиска пассажира. Эти голодные глаза водилы в высматривании пассажира, кто видел чтоб городской 401,56 тупо стоял на остановке, только коммунальный транспорт решил бы проблему Вишнёвого, но видать перевозчик либо кум сват брат либо хорошо леве отстёгивает депутатам нашим. Кого обидел сори. Станьте на конечной послушайте разговоры маршруток половина частников, разговор купил руту год поменял с газа на мерсовский движок вроде 3т зелёных и через 2 года возьмёт новую руту дизель и это убыточный перевозчик
Сергій 08:38 #
Я спробував минулого тижня машиною до метро вийшло 200 грн. замість 60, з цього тижня знову користуюсь 716, немає альтернативи громадського транспорту, тому..., їздити авто дорожче, а акціях посеред робочого тижня брати участь немає можливості бо найманий працівник, а роботодавець дивиться лише як тебе взути за запізнення на премію… Тому так у більшості і виходить.
Andrey 10:07 #
Вишневое с прилегающими новостройками имеет десятки тысяч населения и власти Киева и области обязаны восстановить нормальный коммунальный транспорт! Маршрутки это не тот громадський транспорт, который здесь необходим, а частный перевозчик-монополист, зажравшийся к тому же.
Ольга
Ольга 11:15 #
Сегодня на Южной стороне не реально было сесть в маршрутку 306 на остановке у переезда. Около 8 утра она вообще приехала мимо без остановки т.к. была битком набита людьми. Маршрут 306 самый ужасный маршрут, он не справляется с существующим пассажиропотоком и к тому же интервал движения очень большой. Пишу здесь т.к. наболело. Просьба к водителям останавливаться возле остановки у переезда и забирать хотя бы пассажиров с детьми и пожилых людей. Надеюсь пишу здесь не зря.
Джон Рембо 19:52 #
потому что маршрутки настолько гнилые и розваленые, что в мороз их 5 шт. даже завестись не смогли. Поэтому и интервал большой.
Alex 21:19 #
сегодня утром в 720 не закрывалась полностью задняя дверь, и там стоял ребенок. Скотина водитель ехал и не реагировал на крики пассажиров остановиться и закрыть дверь, пока вся маршрутка не начала орать…
Sergey 19:31 #
Кто знает какие-то новости от координаторов — напишите!
Влад 19:44 #
Від координаторів ніяких. Є інформація від юристів одного з депутатів, що сьогодні відбулась зустріч голови КОДА Олександра Горгана з перевізниками Київщини щодо зростання вартості проїзду у маршрутках.
Alex 20:29 #
Очередная встреча с перевизныками? И какой результат?
Яна 10:23 #
13-й день битви перевізників і людей: мешканці передмість столиці України не здаються!
Останні 3 робочі дні пройшли у переговорах. Влада запевняє, що зможе знайти важелі впливу на перевізників. Перевізники мовчать. Мабуть чекають, що люди втомляться. Ми зробили висновки…
Сьогодні, 31 січня, проходила зустріч Голови КОДА Горгана О.Л. з перевізниками. Я цілий день була на зв’язку, ситуація напружена, щойно отримала повідомлення, що результати будуть завтра.
Ми не чекаємо! Завтра, 1 лютого представники населених пунктів Києво-Святошинського району збираються у місті Вишневе, о 19.00 для координації подальших дій! Акція протесту під КОДА? Чи перекриття дороги для маршруток в кожному населеному пункті? Ось в чому питання…
Скільки можна терпіти здирницькі тарифи??? Обґрунтування тарифів влада та громада не бачили! Перевізники говорять, що їздять на бензині і закладають його в тариф, а насправді на газу, який подешевшав, та на дизпаливі (солярка), який не дорожчає. Курс долара пішов вниз! Які ще підстави?
P.S. На першому фото збори мешканців с. Віти-Поштової та с. Юріївка у неділю, 29 січня, які зібрав активіст Віктор і запросив нас! Близько 200 осіб. Інші фото з акції протесту 26 січня.
P.S. Активісти Бучі, Гатного, Чабанів, Княжичів, Малютянки, Бобриці відгукніться! Чи у вас все добре?
Лариса 12:33 #
я гадаю, що треба блокувати маршрутки так як блокували 26.01.17, причому, кожен день.розділитись мешканцям групами,і кожен мігби по одному разу вийти.Коло адміністрації постояти-це все пусте, треба вдарити перевізника по карману.
Яна 13:02 #
для этого надо, чтобы максимально работала акция «Подвези земляка». Чтобы автомобилисты как можно больше подбирали с остановок людей.
Ольга 14:27 #
Так сегодня или завтра в Вишневом в 19.00 встреча и где именно?
Адмін
Адмін 15:31 #
Сьогодні о 19:00 збираються координатори в «Шинку», таку інформацію нам сьогодні повідомили!
Анна 19:29 #
Сборы по ул. Л. Украинка 33
Сергей 10:09 #
Кто в курсе — напишите о чем вчера договорились?
Яна 10:32 #
14-й день битви перевізників і людей: гуртом і батька легше бити!
Результат зборів представників населених пунктів Києво-Святошинського району проти значно підвищених тарифів на проїзд у маршрутках: окреслили декілька напрямів, в яких будемо діяти! Наради в КОДА з перевізниками, прес-конференції, перекриття доріг в районі, мітинг під КОДА, розслідування корупційних схем. Дякуємо журналістам за підтримку!
Ми відкриті і дуже рішуче налаштовані! Перевізники мають зрозуміти, і ми надіємося на їх здоровий глузд, що вартість їх послуг завищена, а якість — відсутня!
До нас приєдналися с. Лісники!
Сьогодні на нараді в КОДА о 14.00 з перевізниками буде гаряче! Вони буцімто представлять свої розрахунки тарифів. Від громади теж представлені спеціалісти))
Шановні перевізники! Шановний Віце-премєр-міністр України пане Розенко, виконайте свою обіцянку!!! Не очікуйте, що ми здамося! За нашими плечима громада, яку обкрадають кожен день! Ми налаштовані рішуче!!! І не відступимо!!!
P.S. Написали листи в ВРУ, КМУ, Антимонопоьний комітет, «щоб було» (((
P.S. От незадача, думки розділились: мітинг під КОДА з шинами чи без?
alexey_91
alexey_91 11:11 #
Подогнать рассчеты под тариф — не составит труда перевозчикам((
Житель Вишневого 11:26 #
Не только ж перевозчики умеют считать.
alexey_91
alexey_91 14:01 #
Вот только покажут заполняемость салона 80-100%, а она 150-200%.
Яна 14:54 #
все это надо на сборах озвучивать т.к. организаторы на этот сайт не заходят
Влад 01:16 #
Они верят в силу мордакниги :)
alexey_91
alexey_91 10:40 #
Ну можешь одолжить пару способов организации прав у северных соседей:
— письма путину;
— крестный ход за дешевый проезд;
— чтение стихов о солярке на коленях.
Cергей 12:01 #
Все правильно решили. Результат будет только при условии если не снижать темпа. Единственное что не понятно — почему все предыдущие акции планировались только в рабочие дни и на ближайшие выходные — опять никакой информации? Ознакомиться и проанализировать расчеты — это хорошо, но что можно доказать, если нет учета доходов? В официальной отчетности перевозчики засвечивают суммы, которые в разы меньше реальных. При этом могут закладывать расходы на перевозку льготников, в разы больше, чем реальные. Спор на эти темы — пустая трата времени.
Вера 13:47 #
может нашей мэрии пора перенимать опыт столицы

www.ukrinform.ua/rubric-kiiv/2169057-u-kievi-zapuskaut-50-avtobusiv-za-marsrutami-rekomendovanimi-svitovim-bankom.html

З наступного тижня в Києві почнуть курсувати 50 нових автобусів. Автобуси курсуватимуть за новими маршрутами, які відкриють згідно з рекомендаціями Світового банку.

Про це повідомляється на сторінці Світового банку у Facebook.

Новий транспорт стане основою маршрутів № 118 «ст. м Чернігівська — ст. м Політехнічний інститут» та № 119 «вул. Смолича — Контрактова площа».

Нагадаємо, у «Київпастранс» співпрацює із Світовим банком, який надає пропозиції щодо оновлення транспортної моделі української столиці. За першою рекомендацією було відкрито магістральний автобусний маршрут №114 (R1), який забезпечив зручний безпересадочний зв’язок між житловим масивом Троєщина та центром міста.

Читайте також: На Київщині і Житомирщині обмежили рух через критичне обледеніння
Наразі для втілення рекомендацій Світового банку необхідно замінити транспортні засоби малої місткості всіх форм власності сучасним комунальним транспортом великої та особливо великої місткості. Загалом для оптимізації маршрутної мережі комунальному підприємству необхідно придбати 235 автобусів і 225 тролейбусів великого та особливо великого класів. Зношеність автобусного парку підприємства становить 59%, тролейбусного – 26%, що негативно впливає на якість транспортних послуг.
Яна 15:12 #
Ретраслирую: Денис Зерченко Якщо коротко по вчорашній зустрічі: у КОДА сидить зграя чиновників, по іншому їх важко назвати, які прекрасно знають всі закони та лазівки, але замість того, аби допомагати громаді, вони просто рублять всі ініціативи, посилаючись знову ж таки на закони та лазівки. Фактично КОДА замість того, аби виділити грамотну у цій справі людину, яка б провела консультації із громадою і спробувала виробити алгоритм швидких законних дій, як покарати маршрутників — вони все перевели у русло створення якихось робочих груп, довгого обговорення, процедури яка затягнеться на півроку, якщо і не більше. Тільки від небайдужих людей, ми, зокрема, дізналися, що при КОДА має працювати постійна комісія, яка має право перевіряти перевізника із величезними повноваженнями і яка може ставити питання аж до розірвання Договору. Але навіть це ми дізналися не від представників КОДА, а від небайдужих представників громади!!! Ви уявляте цей рівень, ви уявляєте, як вони із нас знущаються і як, вибачте, «клали» вони на наші проблеми?!!!
Сергей 17:07 #
Вывод: три недели потеряли на то чтобы убедиться, что КОДА ничего менять не намерена, если к ним обращаться в мирной форме.
Alex 19:55 #
Действительно было странно надеяться, что будет как-то по-другому. Вопрос к Денису и Людмиле — когда и где перекрываем дороги? Надо действовать жестко и не ждать милости от этой своры.
Антон 19:59 #
Может давайте соберемся в эти выходные, посмотрим сколько нас есть и спланируем дальнейшие действия. Выходит что все смирились и ездят по тем ценам которые установили перевозчики. Что скажите?
Sergey 20:40 #
Думаю есть смысл действовать сообща, спишитесь на фб организаторами, это активисты, которые все организовывали и знают все ходы-выходы… как я понял, чтобы перекрыть дорогу 26.01, они брали где-то разрешение, приглашали прессу, т.е. надо знать, как правильно действовать
Антон 20:43 #
Ок… тогда следим за сериалом и платим :), приятного просмотра.
Sergey 21:04 #
Антон, вы есть в фб? как с вами сконтактировать, где живете? посмотрите видео видео вчерашнего похода активистов к голове КОДА --«ВЛАДА КИЇВЩИНИ ШУКАЄ КОМПРОМІС МІЖ ГРОМАДОЮ ТА ПЕРЕВІЗНИКАМИ». (ссылку не могу поставить, в гугле сразу ищется) Там активист ПС Александр Жемойдо говорит, что в ближайшее время будем перекрывать дороги, за несколько дней они сообщат когда и где, надо скоординироваться с громадами всех поселков. Я в фб Vitalii Trymbach, добавляйтесь, будем отслеживать ситуацию.
Анна
Анна 20:45 #
Их адресс офиса ул. Леси Украинки 33. Надо подходить туда и предлогать. Я думаю, они на этот сайт не заходят в ФСС в основном.
Адмін
Адмін 21:53 #
Даремно, тут набагато більше людей шукають відповіді та інформацію!
Адмін
Адмін 21:50 #
Шановні користувачі, через велику кількість спаму ми вимушені тимчасово вимкнути можливість залишати коментарі без реєстрації. Щоб зареєструватися вам потрібно перейти за посиланням РЕЄСТРАЦІЯ
alexey_91
alexey_91 10:46 #
Сегодня утром в 716 даю 12 грн, а водитель: «возьмите сдачу, проезд до метро 9 грн».
Все маршрутки снизили цены??
Анна
Анна 14:45 #
Вам попался честный водитель, с нас взял по-старому. Цена снижена.
«Стоимость проезда до уровня, предшествовавшего резкому подорожанию в январе, снизилась на 16 автобусных маршрутах. В частности, в городе Вишневое, Боярка, Вышгород и поселке Макаров», — говорится в сообщении пресс-службы КОГА.
В Киевской ОГА сообщили, что сейчас ведутся переговоры с другими автотранспортными предприятиями относительно обоснованности стоимости проезда.
Как сообщалось, ранее КОГА обратилась к пассажирским автоперевозчикам региона предоставить обоснование резкого подорожания проезда и призвала искать сбалансированное решение.
Анна
Анна 14:49 #
с 6.02 цена снижена до цены на начало января, т.е. до 9 грн. Вишневое-Киев на период работы комиссии по ценам, до 12.02.
Расслабляться пока нельзя.
alexey_91
alexey_91 15:15 #
Я вот тоже нашел подтверждение временности

Анна
Анна 10:31 #
Шановні друзі, колеги, вишнівчани!
Запрошую всіх небайдужих містян «16» лютого 2017 р. о 10.00 на засідання чергової ХVІІІ сесії Вишневої міської ради.
А половина депутатів запрошує вас відсвяткувати з ними День закоханих))))
Графік роботи комісій:
10.02.2017 р о 14-00 год засідає Комісія з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту, зв’язків з релігійними та громадськими організаціями.
13.02.2017 р о 14-00 год. засідає Комісія з питань промислової політики та підприємницької діяльності.
13.02.2017 р о 15-00 год засідає Комісія з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, екології та соціального захисту населення.
13.02.2017 р о 16-00 год засідає Комісія з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності та приватизації.
14.02.2017 р о 14-00 год засідає Комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій.
14.02.2017 р о 15-00 год. засідає Комісія з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, дотримання законності, розвитку місцевого самоврядування та інформативної політики
14.02.2017 р о 16-00 год засідає Комісія з питань містобудування, архітектури, капітального будівництва, інвестиційних відносин, землекористування (в народі — земельна комісія:)
До зустрічі!
P.S. мінус депутат Олег Максименко (видалив з друзів). Олеже, на посаді Голови комісії по охороні здоровя потрібно працювати, а не «числитися»((
Анна
Анна 10:32 #
2-ге засідання робочої групи: компроміс намацали)))))
Сьогодні, 9 лютого, вдруге засідала робоча група, створена ще 25 січня Головою КОДА Горганом О.Л. з питань вивчення, законності і економічного обґрунтування тарифів пасажирських перевезень в маршрутках по Київській області.
Представників перевізників не було. Громада у повному складі, запросили додатково представників з Ірпеня, Клавдієво, Бабинців, Микулич, які виявили бажання послухати і побачити битву громади за справедливий тариф, а також висловити ситуацію, яка склалася в їх містах та селах.
Дискусія була гарячою і тривала майже 3 години. Всі стомилися (
Результат: вивчивши усі аспекти складових тарифу і розуміючи, що ціна на паливо-мастильні матеріали і запчастини виросла, робоча група рекомендувала обмежити зростання цін на проїзд до 25% від цін, які діяли станом на 30 листопада 2016 року. Тобто, наприклад, Вишневе-Київ було 8 гривень, то стане максимально – 10 грн. Чекаємо на рішення перевізників.
Громада та влада працює ще в декількох напрямках стосовно пасажирських перевезень. Про це трохи згодом…
Також обговорили питання і додаткових електричок Тарасівка/Боярка – Вишневе – Київ. Працюємо!
Неприємних було 2 моменти:
1. Оголошення, яке погодили в КОДА і яке «висить» в маршрутках суттєво відрізняється! Термінів зниження тарифів «до 13.02.2017р» немає!!!
2. Володимир Злиденний – член Громадської ради при КОДА звинуватив одного з представників громади, принципову і юридично грамотну людину Аллу Збанацьку у «виконанні замовлення проти перевізника». Ми підписали заяву як свідки і подали до Національної поліції. Честь і гідність для нас – не пусте слово!
Слава Україні!
Николай 10:56 #
Вот так бывает когда люди далекие от економики, транспорта вступают в неравный бой с хорошо образованными чиновниками. Взули активистов.
Andrey 14:17 #
В чем взули активистов? и если взули — вы этому радуетесь? вы представитель перевозчика или водила маршрутки? Посмотрим, кто кого взует по итогу.
Николай 17:00 #
Водила маршрутки, вот везу толпу и одной рукой набираю сообщение (злобный смайл). Кто из присутсвующих активистов имеет опыт в транспортной отрасли? Арифметика проста, хоч поднять тариф поднимаю + 50% народ возмущается, перекрывает дорогу, показывает зубы, садимся за стол переговоров и сбрасываем цену на удобную нам… в итоге цена повышена -активисты «ПЕРЕМОГЛИ», а народ платит все ровно дороже за проезд!
alexey_91
alexey_91 17:22 #
Дело не в том, что люди против факта повышения, а в том — что росу божью в глаза заливают. Я понимаю, сколько стоит новый автобус и то, что цель бизнеса — заработок.
Но причина «у зв»язку з підвищення мінімальної зарплати" Вам лично не кажется наглостью? Это как дважды легитимным было: все понимали что власть ворует, но когда берут и бьют студентов — это уже беспредел
Анна 01:41 #
А студентов убрать степентидию это нормально?
alexey_91
alexey_91 10:32 #
О_о
Введение рейтинга вместо среднего арифметического оценок — это не равно «забрать стипендии». Впрочем, как это касается темы — мне трудно понять.
Alex 10:15 #
Вот поэтому надо добиваться восстановления городского транспорта с электронным билетом, и не зависеть от обнаглевших перевозчиков! Тогда маршруточники, если останутся, будут держать нормальные цены на проезд.
Сергей 15:00 #
Кстати, а с какого числа 718-я стала 8 грн.? Мне кажется, с 05.12.2016. Если так, то окончательный тариф должен быть 6+25%=7,5 грн. Я прав?
Лариса 11:26 # +1
Дякую небайдужим активістам, що це питання вирішують, але, якщо ціни на ПММ та запчастини піднялись, то чого не піднялась ціна перевезень по Києву? Чого не піднімалось питання конкурсу між перевізниками?
Сергей 14:49 #
Хочу также добавить вопросы: 1) Почему согласились на повышение тарифа на 25% по сравнению с существующим на 30.11.2016? Что из составляющих затраты перевозчика увеличилось на 25% за один месяц? Бензин? запчасти? зарплата водителе? Что??? Ничего, кроме аппетита перевозчиков и ихней крыши в КОДА! Если и соглашаться на 25%, то не от 8 грн., а от 6 грн.! И второе. Как в принципе можно анализировать какие-то расчеты, если не существует системы учета доходов? Любая смета имеет две стороны — источники и затраты. Почему обсуждается только затратная часть? Кто из представителей громади, которые принимали участие в обсуждении, владеет данными о реальных доходах перевозчиков? Почему нельзя, например, купить проездной на месяц/квартал/год с оплатой пластиковой карточкой и таким образом «засветить» на банковском счете перевозчика реальные доходы? Какие для этого нужны затраты? По изготовлению проездных? Копейки! Почему только наличка? Чтобы водителям и перевозчику удобнее было рассовывать деньги по карманам, а громаде рассказывать про убыточную деятельность?
Alex 21:21 #
Почему нельзя купить проездной? — потому же, почему нельзя электронный билет! Хочется карманы набивать неучтенными деньгами, не платить налоги и врать про убыточность перевозок!!!
Роман 21:48 #
Все прочитали объявления в 716?
После 13 числа тарифы возвращаются к преждним до уменьшения цены. Вот и подождали…
Сергій 08:43 # +1
Сьогодні знов до метро 12 гривень.
Andrey 09:37 # +1
Да, все зашибись. Хамло-водитель в 720 орал всю дорогу — цина подорожчала!!! по Киеву 6 грн! Что делать то будем, очередные совещания с рабочими группами проводить, на которые перевозчикам плевать?
Marina 13:24 #
может устроить всем маршрутникам бойкот! пересесть на электрички, тогда посмотрим как они будут ездить и какую цену ставить!!! они вообще офигели!!!
я вот уже пересела на электричку!!! а что делать!!!
alexey_91
alexey_91 14:00 #
Электричка едет только в одном направлении, а Киев то большой…
Лариса 14:00 #
люди, возмущения на форуме ничего не дадут, я предлагаю блокировать маршрутки и не один раз, а каждый день.
Сергей 14:48 #
А как же договоренность про 25%? Получается, имели ввиду перевозчики мнение всех и каждого? Или у них 25% считается по другому? Кто был при этих договоренностях, поясните ситуацию.
Andrey 15:43 #
Вера, Яна, вы контактируете с активисткой Людмилой Мартиненко — какие наши дальнейшие действия? столько усилий — и все зря ??
Наглость перевозчиков берегов не видит вообще… они видимо просто над нами издеваются ??
Николай 15:45 #
Каких усилий?? Можно детальнее
Вера 12:21 #
Закликаємо всіх небайдужих підтримати мирну
акцію «За справедливі тарифи на перевезення!»
16.02.2017 о 15-00 на площі біля Київської обласної державної адміністрації (м. Київ, площа Лесі Українки, 1)
Наша мета:
Усунення корупційної складової проведення конкурсів, позбавлення перевізників монопольного права на перевезення, законодавчо забезпечити право виходу на ринок альтернативних гравців, які витіснять монополістів. Дотримання прозорості, та запровадження нормативного документу, який би узагальнив питання структури видатків перевізників. Вирішення питання обліку пасажиропотоку, через введення електронних квитків на комерційному транспорті та виведення перевізників з готівкових розрахунків, які породжують корупцію на транспорті. Зниження тарифів на перевезення пасажирів автоперевізниками Київської області до економічно обґрунтованого рівня.
Сергей 15:12 #
Вера, хочу спросить — до сих пор не понятно, что КОДА заинтересована в повышении тарифов? Какие мирные акции? К чему они могут привести? Почему снова какие-то акции в рабочие дни, когда все, кто пользуется маршрутками, на работе? Такое впечатление что главным организатором этого является власть для того чтобы постепенно спускать социальное давление и не довести ситуацию до «немирных акций». Да до анального отверстия им все ваши требования. Просто как дети.
Вера 15:13 #
что конкретно прелагаете вы?
Сергей 15:58 #
Блокирование выезда из Вишневого в выходные дни с предварительным оповещением людей.
Сергей 16:08 #
Уже добились обещания повысить тарифы на 25% от 30.11.2016. Это не выполнено. Прежде чем зазывать народ на новые акции, логично сначала дать информацию — кто обещал и чем объясняет невыполнение? Какой смысл добиваться новых обещаний, если старые не выполнены?
Sergey 19:16 #
Вера, ну как можно так что-то организовывать? Сообщаете за день до события. Не все могут легко день в день отпроситься с работы. На подъездах можно было бы расклеить объявления, если бы за несколько дней сообщили.
Лариса 15:38 #
я пропоную мирно, без вогнепальної зброї блокувати маршрутки, бо ці мирні акції коло КОДА безрезультатні.
Sergey 19:28 #
Поддерживаю. Но надо сообщать хотя бы за несколько дней.
Сергей 10:09 #
На сегодняшний день нет экономических оснований повышать стоимость проезда в маршрутных такси. Об этом заявил вице-премьер-министр Украины Павел Розенко.
Он указал, что после повышения минимальной зарплаты начались активные спекуляции и некоторые предприниматели без каких-либо оснований повысили цены, в частности, владельцы маршрутных такси.
«На сегодняшний день нет никаких оснований для повышения на перевозку граждан. Цены на топливо не увеличиваются минимум три последних месяца. Размер минимальной заработной платы никоим образом не влияет на оплату труда водителей маршруток. Ведь по моему мониторингу, их зарплаты были от 4,5 тыс. до 15 тыс. грн. Поэтому я призываю, чтобы люди сами отстаивали свои права, и местные органы власти должны повлиять на перевозчиков и активнее защищать права людей», — заявил вице-премьер.
Анна
Анна 10:25 #
Місяць! Вже місяць як мешканці Київської області протестують!
Людський гнів не стримати! Сьогодні, 16 лютого о 15.30 біля Київської обласної державної адміністрації (метро Печерськ, пл. Лесі Українки, 1) почнеться акція протесту проти значного підвищення тарифів на проїзд в маршрутках. Так, ціни зросли на 50% від минулорічних. Перевізники обумовлюють це підвищенням мінімальної заробітної плати, і не реагують на численні скарги населення. Підвищення цін не обґрунтоване!
Влада неохоче і нерішуче діє. Перевізники порушують домовленності та ігнорують громаду!!! Водії за місяць боїв вже заплуталися в тарифах))) Головне — ЯКОСТІ перевезень у звязку з подорожчанням ми НЕ побачили! Нагадую: долар падає, дизпаливо за останні 3 місяці подорожчало на 1,85 грн. і ціна не стабільна, то падає, то піднімається!!! А ціна на проїзд не падає! Водії офіційно не працевлаштовані! ДОСИТЬ піднімати ціни на 50% і грабувати народ!
Ініціативна група працює у напрямках: держрегулювання ціни, відкриття комунальних автоперевезень, додаткових електричок, пільгового перевезення школярів, зручних маршрутних схем проїзду, запровадження електронного квитка і так далі. Дякуємо за підтримку!
Слава Україні! Змінюємо країну разом!
P.S. Ті населені пункти Київської області, які не дали свої пропозиції, напишіть тут, в особисті або зателефонуйте!
Олег 15:45 #
Місто потребує муніципальний транспорт. Великий автобус який без зупинок єкспресом буде прямувати скажімо, ж/д станція Вишневе — ст м Житомирська ( та до Теремки)
Сергей 11:16 #
Кто принимал участие в акции вчера — напишите пару слов чего добились?
Анна
Анна 11:23 #
Лариса 12:54 #
люди, то що робити завтра страйкуємо чи ні?
Andrey 13:53 #
Активисты молчат
alexey_91
alexey_91 17:16 #
Прекрасное видео с маршрутчиком Вишневской маршрутки 805.
Смотрим, слушаем…
Sergey 19:44 #
Ужас. Водитель просто псих. И таким психам мы доверяем свою безопасность. Надеюсь, автор видео сообщил в полицию и написал жалобу…
Sergey 20:10 # +1
Я сразу не понял — это водила так с АТОшником оказывается разговаривал!!! Ну, тварь, не ездить тебе спокойно
Анна 17:29 #
Сергей 15:38 #
Договорились две недели назад о повышении на 25% — не выполнено. Никаких комментов. Организовывали акцию на прошлой неделе — о результатах ни слова. Что дальше — ни слова. Насколько я понимаю, давление народного гнева иссякло. Всех все устраивает. На это и был расчет.
Анна
Анна 17:14 #
Все обсуждения и новые планы вы сможете прочитать в Фейсбуке на странице Людмилы Марченко.
Сергей 18:12 #
Анна, может это звучит странно, но не все пользуются ФБ, в том числе и по техническим причинам.
Анна
Анна 19:15 #
Значит не надо делать выводы, о том что давление народного гнева иссякло
Sergey 21:55 #
из фб:
3-тє засідання робочої групи: компромісу нема!
Сьогодні, 16 лютого, втретє засідала робоча група. Перевізники вже втретє проігнорували засідання! Влада на них не має впливу!
Результат: 1) проголосували за звернення до Прем’єр-Міністра Гройсмана В. з приводу повернення норми державного регулювання цін на пасажирські перевезення (передадуть АТОвці особисто сьогодні). 2) внесли 5 перевізників — злісних здирників в графік перевірок КОДА, Держінспекції і т.д. 3) проголосували звернення про відшкодування пільговим категоріям вартості проїзду.
Підтримали ініціативу Манушевича О.Л., який висловив готовність КОДА організувати зустріч членів робочої групи з Гройсманом В.
Наступного тижня члени робочої групи включаються в процес перевірок з 05.00 ранку до 23.00.
Ініціативна група у боротьбі за справедливі тарифи дякує всім представникам населених пунктів, які прийшли на мітинг під КОДА. Ваша підтримка просто необхідна була! Державні службовці не стояли у віконцях і не сміялися, а бігали, вражає той факт, що в КОДА зачинили двері і НІКОГО не пускали, навіть в хол погрітися! Знову вони не зробили висновків??? Знову Майдан???
Sergey 22:09 #
Звернення вже у Прем'єр-міністра України!
Представники Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані на зібранні в Кабміні з нагоди вшанування третьої річниці трагічних подій на Майдані та перемоги Революції Гідності передали сьогодні «Звернення» членів робочої групи з вивчення питання обґрунтованості збільшення тарифів на перевезення Прем'єр-міністру України Volodymyr Groysman На заході були присутні Павло Розенко, Андрій Рева та інші члени Уряду України.
Олександр Жамойдо, прокоментував зміст та вимоги даного документу, бо добре володіє питанням, адже він приймає активну участь у боротьбі з перевізниками, що затвердили здирницькі тарифи на проїзд у маршрутних автобусах. Усунення корупційної складової проведення конкурсів, позбавлення перевізників монопольного права на перевезення, ось основні завдання, як законодавчо забезпечити право виходу на ринок альтернативних гравців.
Діалог з керманичами був непростий, Олександр відверто повідомив про ознаки монопольної змови між перевізниками, та про тіньову сторону цього бізнесу, про корупційні складові конкурсів на перевезення. Є необхідність скасування постанови №240 від 25.03.2015р., та тимчасово (до комплексного визначення питання тарифоутворення на пасажирські перевезення) повернутись до державного регулювання цін на приміські та міжміські пасажирські перевезення.
Volodymyr Groysman даний документ прийняв, та повідомив про те, що питання не буде залишене без уваги.
Члени робочої групи продовжують працювати!
Мирні Акції протесту, що відбулися 17.02.2017р. під Київська обласна державна адміністрація це сигнал владі, що затягування вирішення проблем пасажирських перевезень призведе до посилення напруги у простих громадан, які щоденно користуються послугами міжміських та приміських перевезень.
Сергей 17:20 #
Ну я даже не знаю. Столько времени прошло. Снова будут изучать вопрос? А народ будет платить дальше и ждать когда ликвидируют коррупционную составляющую? А нельзя вернуться к старым тарифам на время изучения вопроса?
Анна
Анна 21:00 #
К сожалению, у нас все так делается в стране.
Анна
Анна 13:45 #
4-те засідання робочої групи: вривається терпець!
Сьогодні, 23 лютого, вчетверте засідала робоча група. Перевізники і на цей раз проігнорували засідання! У членів робочої групи та у людей по всій Київській області, які нас підтримують і слідкують за кожним кроком, вривається терпець! Одні пропонують піти під Кабінет Міністрів України з шинами, другі – організувати круглий стіл із залученням всіх-всіх-всіх, треті – готують конструктивні пропозиції та надсилають нам і мають надію на позитивні зміни і результати від робочої групи.
1-й заступник Голови КОДА Савченко О.І. як державний службовець взяв на себе відповідальність у боротьбі з перевізниками за зниження тарифів. МИ як громада, члени робочої групи також несемо відповідальність і НЕ ЗУПИНИМОСЬ, поки ЗДИРНИЦЬКІ ТАРИФИ не буде ЗНИЖЕНО!
Журналістів на засідання не пустили! Ми наполягаємо на присутності журналістів! Нам не має чого приховувати!
Про результати: проголосували за перевірку «загадкових» маршрутів, перевірку квитків встановленого зразка, вартість проїзду зазначити як одну з вимог проведення конкурсу/тендеру.
Ініціативна група у боротьбі за справедливі тарифи дякує всім представникам населених пунктів Київщини за надіслані та висловлені пропозиції.
P.S.: ГО «ЗУБР» із-зі своїх внутрішніх сварок розколовся і деякі його члени 21.02.17 прийняли рішення блокувати засідання робочої групи. Ми, ініціативна група, розцінили таку позицію як провокацію і, можливо, роботу на благо перевізників! У зв’язку з цим, співпраця з ГО ЗУБР припинилася ще 21 лютого. Дякуємо, Людо, Олександре і Вітя, що ви були з нами!
Джон Рембо 22:28 #
Спускают на тормозах, это я уже не раз проходил. Чиновники могут изматывать годами пока все не забудется. Против государственной хорошо организованной и подпитанной коррупцией машины прыгать с «вимогами» безтолку. Розтопчут как котят. Они понимают только грубую силу.
Alex 22:44 #
Не будет результата — будем организовываться и опять перекрывать дороги.
Влад 00:46 #
Не будет результата — будем организовываться… Откройте глаза, люди в начале не поверили в активистов, уже прошло полтора месяца люди уже привыкли. Все никто никуда бастовать не выйдет. Па-па…
Andrey 14:35 #
Дело в том что у часть активистов состоит в какой то партийной организации, так что вывести на протест сотню людей там не проблема. Плюс подтянутся те, кто сможет та тот момент. Отслеживайте Людмилу в ФБ, они сдаваться не планируют, для них это вопрос дальнейшей политической деятельности.
Cергей 09:53 #
Думаю, что перевозчики уже довольно потирают руки и готовят очередное увеличение тарифов. Только повод нужен. Типа курс повысился на копейку — проезд до метро теперь будет 20 грн. А вы там выдвигайте свои требования дальше…
Лариса 15:13 #
я готова вийти на перекриття доріг, тільки треба завчасно домовитись та організуватись.
Marina 11:36 #
Добрый день Всем!!! Хочу поделиться вчерашней езды в маршрутке № 718!!! Водители офигели конкретно, слов нет!!! Вчера села я на конечной ВДНХ и со мной села девушка, оплатила до Вишнёвого, но доезжая до остановки «КРАЙ» она захотела выйти и потребовала у водителя, чтобы он отдал ей разницу, так как она проехала как по Киеву! На что этот хам ей сказал: «Я ничего отдавать не намерен, потому что если так будут забирать все, то он останется без зарплаты»!!! Мало того, он даже ничего слушать от неё не хотел, мол выходи сейчас или я закрываю дверь и уезжаю!!!
Andrey 13:41 #
Надо записывать номер и писать жалобу, плюс на конечной подойти в диспетчерскую с мужем и поговорить по душам…
Лариса 12:14 #
вот сволочь, люди, надо взять за правило- брать талончики.
Sergey 20:15 #
Збір громадських організацій – 1 березня 2017 року о 16.00, м. Вишневе, вул. Святошинська, 29 (актова зала). Запрошуємо небайдужих мешканців всіх населених пунктів Київщини приєднуватись! Дякуємо місцевій владі за підтримку.
Ні – здирницьким тарифам на проїзд!
Сергей 12:38 #
Снова в рабочий день! Почему расчет только на пенсионеров и безработных — кто не пользуется маршрутками каждый день? Снова придет полтора человека.
Сергей 13:59 #
Сегодня ехал утром на маршрутке 718 (госномер АІ 5628 ЕС). Первый ряд сидений развернут против движения и расстояние для ног предусмотрено только для одного ряда, хотя два ряда напротив друг друга. Получается, что схема расположения сидений предусмотрена из расчета что во втором ряду должны сидеть либо дети до года, либо учасники АТО у которых на минном поле оторвало ноги. А если вам не повезло и у вас до сих пор обе ноги, то за 12 гривен будете пол-часа сидеть в позе «Здравствуй, гинеколог». Вот такой сервис.
Житель Вишневого 17:25 #
а я в 820 ехал, так вобще сидений 10 штук. Водитель специально видать повыкидывал, что бы в час пик больше стоячего народу набиваться могло
Сергей 17:08 #
Люди, а почему здесь пол-месяца полная тишина? Где свежие новости? Организаторы, вы еще что-то организовываете, или уже все?
Житель Вишневого 08:49 #
Ну этого собственно маршрутчики с чиновниками и добивались, что б все утихло. Тянули время. Они своего и добились
Анна
Анна 09:56 #
Відсьогодні — 10 грн. з Вишневого до метро Академмістечко! Для вишнівських школярів — 1 грн. в межах міста!
Нас таки почули в КОДА та дослухався і перевізник ТОВ «Кіо-Транс», який виграв суди і відновлюється на маршруті 301.
Шановні вишнівчани! Приходьте протягом дня на кінцеву 301-го маршруту у Вишневому, щоб підтримати законного перевізника «Кіо-Транс»! Ми тут з 5.40 ранку)) Ваша підтримка зараз дуже важлива!!!
Бо монополіст «Клайт», який поставив здирницький тариф — 12грн. (тоді як південну частину міста інший перевізник возив по 8грн. до метро) не хоче йти з маршруту.
Сергій 10:43 #
Я зранку їхав то проїзд був по 12грн :(
Анна
Анна 12:13 # +1
Я так понимаю, там старый и новый перевозчик одновременно. Новому перевозчику уже побили стекла в 3-х машинах, не трудно догадаться кто.
Сергей 13:53 #
10 грн. воспринимается уже как победа общественности. Но на самом деле, даже это — дорого. Не стоит поездка таких денег. Власти — полные импотенты. Ничего не могут и не хотят. Где контроль за доходами перевозчиков? Где альтернативный муниципальный транспорт? Одна болтовня. Окна надо бить не тем кто обдирает людей, а тем кто создает для них такие возможности. А проще говоря, с ними в доле.
Лариса 12:45 #
да, 10грн тоже дорого, но меньше чем 12., а как эти перевозчики отличаются? а что с 716маршрутом?
наталия 11:08 #
Пока будут давать ОТКАТЫ в облдержадминистрацию, до тех пор ничего НЕ ИЗМЕНИТСЯ. Неужели не ясно, что все идет с ВЕРХОВ и пока там будут сидеть БАРЫГИ, это будет продолжаться долго и нудно… Нужно брать за ЖАБРЫ тех, кто это поощряет, только так можно что-то изменить. А перекрытие дорог.....-это метод...-но этим мы не устраним — РАКОВОЕ ЗАБОЛЕВАНИЕ, которое разъедает общество.
Усыч Руслан
Усыч Руслан 17:53 #
вот уже и 15 гр до метро а городской Киевский транспорт так и есть 4-5 гр.Беспредел.
1-й буду голосовать за присоединения Вишнёвого к Киеву, мэрия Вишнёвого на откатах перевозчика наживается
Усыч Руслан
Усыч Руслан 17:55 #
городской 82 восьмидесятых, помним, скорбим, сожалеем
Вадим 14:38 #
Був і інший автобус, Вишневе-м.Либідська. Його зняли із+за пасажира, який переходив перед автобусом впритик, тіло доїхало з Гатного до Вишневого.
житель Вишневого 09:23 #
Кто то может повлиять на на 718 и 820 маршрут что бы туалет своим водителям поставили. Возле посадки уже реально пройти нельзя. Позацикали и пообсырали все округу.
Завантаження...