Велопробіг "Українці в Європі" фінішував в Одесі на День Незалежності

Велопробіг "Українці в Європі" фінішував в Одесі на День Незалежності

Масштабний проект благодійний велопробіг «Українці в Європі», який стартував 15 травня цього року у Львові, успішно завершився 24 серпня в центрі Одеси, біля пам’ятника де Рішельє (Дюк). Одинадцять тисяч кілометрів за 100 днів через 16 країн Європейського Союзу (Польща, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція, Іспанія, Португалія, Монако, Італія, Словенія, Хорватія, Угорщина, Румунія, Молдова) проїхали учасники благодійного турне на велосипедах.

Нагадаємо, що до складу команди увійшли вісім хлопців, серед яких і вишнівчанин, громадський активіст Олександр Чупринюк. Крім Олександра, педалі крутили і Костянтин Самчук – організатор велопробігу, Максим Семак, Максим Скорик, Ігор Хижняк, Андрій Підгурський, Євген Фузік, Олександр Виноградов. Всі вони з різних міст України: Києва, області, Черкас та Тернополя. Хлопці мають різні спеціальності, троє з них приймали участь в АТО, також є музиканти, дизайнери, фотографи, спеціалісти з ІТ і лише один велогонщик. Ідея об’їхати Європу на велосипедах покликала в дорогу наших героїв не просто так.

Учасники акції пояснюють, що її мета – привернути увагу європейської спільноти до того, що війна в Україні за свободу і незалежність продовжується і ця тема повинна залишатися на порядку денному європейських країн. Учасники вело турне також привертали увагу європейців до проблем поранених і реабілітації учасників бойових дій і мали на меті зібрати певну суму коштів, аби допомогти сім’ям загиблих в АТО. Серед підшефних – поранені бійці з 12-го батальону, травматологічне відділення Ірпінського військового госпіталю, для якого учасники велопробігу планують придбати деяке обладнання, а також дитячий будинок сімейного типу, вихованці якого також потребують неабиякої підтримки, адже свого часу виїхали з окупованої території, залишивши там все, що в них було.

Подолавши на велоcипедах відстань в 11 000 км хлопці на власному прикладі довели, що українці – спортивні, сучасні, сильні і, звичайно ж, європейська нація. «Ця подорож не розрахована на тих, хто шукає спокійного життя. Минуле залишиться в минулому, а ми йдемо в майбутнє. В своє самодостатнє майбутнє. Без «совка» і з правильними цінностями», - зауважив в одному із своїх інтерв’ю організатор проекту Костянтин Самчук.

Щоденно хлопцям доводилось долати по 100-150 км іноді в дощ, іноді в спеку, яка часом сягала 50°C, як це було, наприклад, в Іспанії. І це на фоні хронічного недосипання та втоми. Подолати фізичне і емоційне навантаження здатен далеко не кожен. Однак учасники велопробігу були вмотивовані високою ідеєю – зустрічі з місцевими активістами, презентація європейцям свого бачення України, бажання зробити її більш впізнаваною в Європі щоденно додавали сил та наснаги. «Таку відстань ще ніхто не долав, це на межі людських можливостей, адже в команді немає професійних спортсменів», - говорить Олександр Чупринюк. – У Франції, коли про нас дізналися, взагалі не повірили, що ми здолали кілька тисяч кілометрів на велосипедах. На нас звертали увагу, адже ми гарно вдягнені, на нас гарні футболки… Взагалі, враження, яке ми залишали після себе – позитивне…».

Були невеликі провокації з боку проросійських активістів в Берліні. Коли учасники веломарафону йшли з центральної площі від Брандербузьких воріт в бік Посольства України з українськими прапорами, декілька осіб намагалися заважати та провокували, але хлопці не зважали на провокації. «Люди повинні бачити очевидців та чути інформацію з їх вуст про те, що відбувається насправді. Адже з боку противника багато неправдивої інформації», - говорить Олександр. – Це турне показало, що європейці про Україну знають дуже мало. Про війну на Сході нашої країни знають дотично, і, при цьому, як правило, з прокремлівських джерел, де подається абсолютно проросійське висвітлення ситуації. Я маю на увазі такі канали, як «Russia Tuday», «Sputnik», «Россия 24» та інші. Також канали, які підтримують політику Росії, наприклад, італійські канали, які належать Сільвіо Берлусконі, і, які, звичайно ж, доносять свою позицію».

Зустрічі, які відбувалися з представниками європейських країн проходили не тільки на площах чи великих вулицях, але і просто у когось на кухні за чашкою чаю чи кави. Важливо те, що ця інформація не залишалася, а передавалася від одного до іншого і, таким чином, учасники велопробігу охоплювали набагато більшу кількість людей. «В Європі ми придбали багато друзів, - ділиться своїми враженнями організатор проекту Костянтин Самчук. – З багатьма з них ми тісно здружилися, іноді було дуже важко розлучатися. Це все сентиментальні моменти, але вони теж дуже важливі… Звісно, українці тепло зустрічали нас, це само собою, але і європейці теж добре приймали. Всім цікаво, що ми робимо».

За час велопробігу учасники провели більше 100 зустрічей з представниками української діаспори, почесними консулами, керівниками волонтерських та інших організацій, а також звичайними жителями європейських країн. Це допомогло не тільки підняти дух, але і об’єднати українську громаду у Європі. Особливо гостинними виявились українські дипломати в Іспанії та Італії. Голова однієї з волонтерських асоціацій Джорджо Мільйоріні в інтерв’ю Радіо Свобода зауважив, що дякуючи тій роботі, що була проведена учасниками благодійного велопробігу, європейці отримали можливість зрозуміти деякі проблеми, з якими стикаються українці, і про які вони навіть і не чули. Або чули, але намагалися відразу забути. «Це була гарна нагода познайомитися ближче, - говорить він. Для нас, європейців, зазвичай, коли бачиш іноземця, то бачиш, передусім, негативні аспекти, і не завжди проникаєш у його світ, у те, який тягар він несе на своїх плечах…».

Більше трьох місяців тривало благодійне велотурне «Українці в Європі», учасники якого подорожували країнами Європейського Союзу, створюючи позитивний імідж про Україну, поширюючи інформацію про те, що насправді тут відбувається і закликаючи допомогти тим, хто постраждав внаслідок війни на Сході країни.

«Хотілося б щоб концентрація активних людей збільшилася і не лише у Європі, але і серед українців - зауважує Олександр Чупринюк. – Кожен з нас має робити щось для того, щоб Україну почали сприймати позитивно. Нам не можна залишатися байдужими. Для мене було розчаруванням, що дуже багато людей інертно відноситься до якихось подій за кордоном, думаючи, що війна – це десь далеко, що вона нас не стосується… Колись я теж думав, що війна в Грузії, це далеко, і що вона мене не торкнеться. Але прийшов час і війна прийшла в мій дім. І я запитую себе: «Чому я маю від когось вимагати, щоб він мені допомагав, коли я, свого часу, абстрагувався від грузинсько-російської війни?». Тому мені зараз хочеться, щоб люди були більш свідомими, менше дивилися телевізор, більше спілкувалися та читали цікавих книжок і тоді, я впевнений, не буде ніяких розчарувань».

Яременко Світлана для ВИШНЕВЕ.УКР

  • 15:25
  • 3073
Володимир 15:49 #
А прошу написати хто з перерахованих учасників велопробігу є тернополянином. Дякую.
Світлана Яременко
Доброго дня, Володимире! Із міста Тернопіль у велопробігу «Українці в Європі» приймав участь Василь Підгірний. Він не вказаний в переліку учасників, оскільки на деякий час переривав турне та повертався в Україну. Ви можете надіслати йому повідомлення у фейсбуці, перейшовши за цим посиланням www.facebook.com/vasyl.pidgirnyi?pnref=friends.search
Андрій 13:41 #
Підгурський з Тернополя, але проживає у Варшаві.
Олександр 11:14 # +1
В команді у нас було двоє хлопців, які представляли файне місто Тернопіль — Вася Підгірний та Андрій Підгурський. Усі молодці, а без Васі, взагалі, було б сумно їхати ))
Завантаження...