Блоги

САДОЧКИ ВИШНЕВОГО. «РОСИНКА»
САДОЧКИ ВИШНЕВОГО. «РОСИНКА»
  • 13:20
  • 2171
  • Адмін
  • Діти

Можливо, кілометрів за двісті від Києва великого інтересу до дитячих садочків, та й загалом питань дошкільної освіти, не виникає. Але у місті-супутнику столиці Вишневому все, що стосується освіти дітей, зокрема дошкільної, обговорюється не менш активно, ніж найбільш гострі соціальні проблеми. На ігрових майданчиках і поблизу пісочниць тільки й мови про садочки: чи є місця? котрий кращий? чим годують дітей? яка вартість харчування? як часто хворіють діти? Інформації ж, розміщеної на офіційних сайтах місцевих дошкільних закладів, недостатньо, щоб сформувати повноцінне уявлення про той чи інший дитячий садочок. Аби риторичних питань стало менше, спробуємо знайти відповіді на найбільш поширені. Цього разу йтиметься про дошкільний навчальний заклад- центр розвитку дитини «Росинка».

У Вишневому цей садочок з'явився на початку сімдесятих. Раніше там було поле з густою травою, на якій завжди збиралося справжнісіньке море роси. Саме тому його назвали «Росинкою». А будувався дошкільний заклад для дітей працівників Жулянського машинобудівного заводу.

Впродовж останніх шести років «Росинка утримує статус опорного дошкільного навчального закладу столичної області. Якщо говорити простіше – з нього беруть приклад, приїжджають переймати досвід. Ось уже три десятиліття очолює «Росинку» Любов Лашкова – ветеран праці, відмінник освіти України. З нею ми поговорили про сьогодення цього закладу освіти.

«Які гроші – таке й виховання»

Любов Семенівно, раніше теж так багато діток було у садочку?

У «Росинці» завжди було багато дітей. На початку сімдесятих у Вишневому розбудовувався новий масив. Багато людей працювали на Жулянському машинобудівному заводі, а з дитячих садочків у місті функціонували невеликі «Ромашка і «Орлятко». Заводських дітей нікуди не брали, тому завод збудував для дітей своїх працівників садочок. Спочатку «Росинку», а згодом «Колобок».

А сьогодні «Росинка» наскільки переповнена?

За нормами має бути 190 дітей, але ходять 240 - 260. Знаєте, трошки переповнений, але я не сказала б, що дуже. У яслах багато дітей - 52 за списком. Ходять, щоправда, 30-34.

Що більше діток у групі, то частіше хворіють?

Звичайно, кількість дітей у групі суттєво впливає на їхнє здоров'я. Адже на кожну дитину має бути за нормами певний об'єм повітря. А його немає.

Але ж у вас є свої «наглядачі», що вони кажуть на це?

Закривають очі. Зараз по всій Україні із садочками проблеми.

Який, на Вашу думку, вихід із ситуації?

Я думаю, що майбутнє за приватними дошкільними навчальними закладами.

А що скажете про різні центри, клуби для дошкільнят?

Дошкільна освіта має бути спеціалізованою, заклад повинен мати ліцензію, а вихователі спеціальну освіту. Замало просто прийти з вулиці, бо придумав, що може навчити дитину читати. Я знаю, що всі вихователі, які не змогли працювати в нас, бо важко, пішли в приватні дитячі центри. У нас вони працювали нижче середнього рівня.

Приватні дитсадки далеко не кожному доступні. Мінімум 3 500 гривень за місяць перебування дитини більшості не під силу. Особливо, якщо в сім'ї не одна дитина.

Є садочки й дорожчі, по шість тисяч, наприклад. Але є й батьки, які хочуть ходити у приватні садочки, адже там у групах 5-7 дітей. Проте не всім вистачає місця. Знаєте, як кажуть: які гроші - таке й виховання.

Про гроші. Скільки коштує один день харчування дитини в «Росинці»?

Тридцять п'ять гривень. 70 % платять батьки, а 30% - місто.

Безпосередньо батьківська плата яка?

Двадцять шість гривень у день. Решта – держава. А це й комунальні послуги, і зарплата, й інші витрати. Я вже забула, коли ми востаннє іграшки купували. Допомагають дуже, звичайно, і міська рада, і батьки.

Чим годуєте дітей?

У нас п'ятиразове харчування. Ми годуємо дітей кашами, овочами. Бувають відбивні, кнелі, котлети, вареники, пиріжки. Цілий перелік різних страв. Фарш купуємо змішаний, телятину беремо дуже рідко. Яблука є щодня, а от банани дорогувато. Даємо кефір, ряжанку, молоко. Молочку, щоправда, діти не дуже люблять. Два рази в тиждень риба, сир. Кожного дня в дитячому раціоні є м'ясо. Бувають сосиски. Плюс даємо трав'яні чаї після басейну, кисневу пінку (додатковим коштом).

А хто меню розробляє?

Старша медсестра, вона ж і дієтсестра. Існує додаткове меню для алергіків. Це система харчування. Розробляється на два тижні, не змінюється. Страви не повторюються.

Насправді, ще не зустрічалися діти, які б плакали за обідом у садочку від голоду. А от сльози від небажання з'їсти порцію бувають. Заставляєте дітей доїдати?

Ми не заставляємо, умовляємо. Відходів у нас немає.

«Якщо вихователям 8 Березня приносять цукерки – вони їх заслужили»

Любов Семенівно, реально в переповнених групах підготувати дітей до школи?

Я покладаюся на майстерність своїх вихователів. Перед школою з дітками також працюють психологи, логопеди. Передусім дитина повинна бути готовою фізично і соціально, а коли ще й знає те, що закладено програмою, у школі впорається. Батьки часто завантажують дітей. Не можна перенавантажувати мозок дитини! Добре, вона у три роки читає напам'ять «Мийдодір», а в першому класі починає відставати, бо стає нудно.

Коли краще в школу: в шість чи сім?

Звичайно, в сім. Якщо школу зробити 11 чи 10 років, то краще в сім. Діти зміцнюються в садочку. А в школі оце сидіння за партами… Важко діткам. В шість років – це ще дитина. Для неї школа - це велике фізичне і психологічне навантаження. У сім років вона вже готова до школи. Так, є талановиті діти, які можуть піти в шість і тягнути програму, розраховану на семирічок. Але в основному контингент середній і їм важко в першому класі. Можливо, навіть не в першому. А от уже в другому, коли складніші завдання. База дитсадка хороша для підготовки у школу, перенавантажувати дітей додатковими гуртками не треба.

Які гуртки працюють у «Росинці» і яка вартість цих додаткових занять?

Вартість десь 30 грн за місяць. Ми беремо умовно. Я знаю наших батьків, які не можуть платити. А гуртки найрізноманітніші: малювання, англійська, писанкарство, ліплення з солоного тіста, спів, хореографія, комп'ютерна азбука. Останній, швидше за все, відмінятимемо, адже сучасні дітки добре знайомі з комп'ютерною технікою з самого малечку.

«За останні двадцять років ми щось загубили.

Можливо, мораль.

Сучасні батьки звикли бути споживачами»

Скажіть, будь ласка, як у «Росинці будуються відносини з батьками? Зокрема, якщо говорити про благодійні внески.

Я вам скажу чесно. Без благодійних внесків ми б не робили ремонти, не купували б іграшки, посібники. Басейн - дуже дорога річ. Очистити, заправити… У нас вода не хлорується, іонізується.

Батьки по-різному йдуть на зустріч. Є такі, які дуже добре ставляться до нашого дитсадка і завжди підтримують, а бувають батьки... От знаєте за ці 20 років щось ми загубили. Можливо, мораль. Ми втратили якісь правила, що мають бути в кожному суспільстві. У нас батьки звикли, що вони споживачі. Ось це повинно бути, ось це і ось це. Навчити, виховати… І все це мусить бути безкоштовно. Ситуації всякі. Трапляється, приходять у кабінет, кладуть диктофон на стіл і кажуть: «Я хочу поговорити». У таких випадках запрошую когось із працівників, наодинці не розмовляю. А зустрічаються такі вигадники! Одна бабуся вигадала, що дитина втекла з дитсадка і знайшли її на озері. Я перепросила, розкланялася, тисячу разів попросила вибачення. Приходжу до вихователя, а мені кажуть: «Ні, була мама й забрала дитину» Нічого подібного не траплялося.

Батьків як просите допомагати?

Ми батькам пропонуємо за можливості допомогти дитсадку. Якщо хочете – принесіть нам фарбу, і це прописано в угоді. От, наприклад, у нас у басейні розвалився туалет. Один тато сказав: «Я будівельник. Купіть матеріали і я все зроблю». Чоловік працював після роботи два тижні. Але так красиво зробив! Європа плаче. Про витрати відчитуюся перед колективом і батьківським комітетом. А в групах не вмішуюся. Навіть, якщо принесуть на 8 Березня цукерки вихователям – вони їх заслужили.

«Випадкові люди в «Росинці» не затримуються»

Очолюваний Вами заклад впродовж шести років тримає статус опорного дошкільного навчального закладу Київщини. Що потрібно для успіху?

Потрібна хороша команда. Педагогів, спеціалістів, всього колективу.

З кадрами проблем немає?

У нас сьогодні не вистачає вихователя і двох помічників вихователя.

Кажуть, що сьогодні в державних садочках працюють або люди справді віддані своїй професії, або ті, кого змусили обставини.

Так. Приходять заради дітей. Але коли ми беремо працівника, то ставимо умову: якщо йдете ви, то йде й дитина. Багато пішло одразу після закінчення дитиною садочка. Людину з вищою освітою зарплата 1400 гривень абсолютно не приваблює. Були й такі, з яких можна було б зробити хороших педагогів. Пішли й ті, хто не пристосувався. Кажуть, що зі мною важко працювати, але хто працює, то від душі і серця. 30 % колективу - це ті, хто прийшов зі мною разом, або вже працювали. Так би мовити, корифеї дошкільного виховання. Знаєте, у нас випадкові люди не затримуються.

Дякую за розмову.

Більше загальної інформації про дошкільний заклад «Росинка» можна отримати на офіційному сайті http://vyshneve-rosynka.edukit.kiev.ua/. Якщо ж маєте що сказати – залишайте коментарі ТУТ. Батькам, які ще тільки починають знайомитися з садочками у Вишневому, вони можуть стати у нагоді.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...