Блоги

САДОЧОК У САДКУ. «ЯБЛУНЬКА»
САДОЧОК У САДКУ. «ЯБЛУНЬКА»
  • 13:15
  • 2193
  • Адмін
  • Діти

Один із дошкільних закладів, що працюють на Південному масиві Вишневого, – «Яблунька». Цей звичайний дитсадок комбінованого типу у місті з'явився в середині шістдесятих минулого століття як дошкільна установа станції Жуляни. А нинішню назву він отримав років п'ятнадцять тому: не довго думаючи, садочок назвали «Яблунькою», бо навколо росло багато яблунь. Про будні і свята дитсадка нам розповіла завідуюча Алла Парфеса.

Алло Степанівно, Ви в «Яблуньці» більше тридцяти років. Упродовж цього часу діток завжди було так багато?

Так завжди було. Я прийшла в «Яблуньку» молодим спеціалістом і вже от тридцять два роки тут працюю. Останнім часом кількість дітей збільшується просто в геометричній прогресії. Дитсадок розрахований на 154 дитини, а за списком – 305. Щоправда, більш-менш стабільно ходять 200. У групах за списками приблизно по сорок дітей. Найбільше діток у яслах, десь по тридцять діток ходять. І там працювати найважче, адже на групу тільки два вихователі і помічник.

Подейкували, що з Нового року вирішувати, кого брати в садочок будуть безпосередньо завідуючі. Але змін не відбулося, як і раніше прийом заяв відбувається централізовано в міськраді. Вам як керівникові зручна така форма зарахування дітей?

Наші батьки, знаючи, яка велика проблема з місцями в садочку, ідуть різними шляхами: вдаються і до шантажу, і до підкупу, і до погроз. Приходять проситися в садочок кожного дня, я всіх відправляю в міськраду. Мені, як завідуючій, так легше, адже маю можливість займатися іншими справами в садочку. Але мінусом є те, що ми не бачимо оточення дитини, немає можливості з самого початку зорієнтуватися, який клімат у сім'ї, яке соціальне становище тощо.

Чим «Яблунька» вирізняється з-поміж інших садочків міста?

По-перше, територією, а це - півтора гектари землі. У нас тихо, спокійно, дуже хороші дитячі майданчики. По-друге, наша родзинка - працівники. Випадкові люди тут не затримуються. Якщо вони не можуть стати «мамами» дітворі, довго не працюватимуть. У нас в одних із перших з'явилися логопедичні групи. Сьогодні в садочку багато дітей із вадами мовлення. З ними працюють два хороші фахівці-логопеди.

А які гуртки є?

У нас є малювання, англійська мова, хореографія.

Це батьківським коштом?

Ні, це те, що передбачено штатним розписом. Якщо ж батьки хочуть, щоб із їхніми дітьми займалися додатково – можуть домовлятися в індивідуальному порядку.

Охорона в садочку є?

Так, за гроші батьків.

А Дні відкритих дверей?

Так, не один раз на рік. От і сьогодні відбувалося логопедичне заняття, на яке ми запрошували батьків. Певною мірою, теж був День відкритих дверей. У нас проходило контрольне заняття. Такі проводяться двічі на рік, аби простежити, як дитина розвивається, які проблеми.

Тобто батьки можуть зателефонувати, домовитися і прийти познайомитися з садочком?

Так, без питань.

Якщо берете на роботу працівника без прописки, що влаштовується заради дитини, ставите умову: йдете Ви – йде дитина?

Ні, у нас цього немає. І жодного випадку подібного не було. Та й зараз як такої проблеми з кадрами тут немає. Був період, коли мало хто знав, що є такий дитсадок «Яблунька», бо ми були на периферії. От тоді важко було знайти працівників. А тепер, коли ми «обросли» будинками, до нас пішли люди і гостра потреба в педпрацівниках зникла. Коли ж до нас приходять влаштовуватися на роботу, я завжди беру з випробувальним терміном, аби придивитися до людини. Знаєте, як на мене, непогано було б, аби всі, хто йде влаштовуватися в садочок на роботу, отримували дозвіл психіатра. Адже робота з дітьми дуже відповідальна!

У Вас є платні групи?

Ні, ні, ні. Пропозиції, звичайно, від батьків надходили, але ми їх навіть не розглядали. У нас місця немає. Нам бракує місця навіть для педагогів, щоб обговорити заняття. У нас немає спортивного залу, немає приміщення, де б ми могли елементарно організувати виставки робіт дітей. У музичному залі заняття розписані похвилинно.

Цього року передбачається реконструкція «Яблуньки». Заплановано на літо?

Ми дуже сподіваємося на цю реконструкцію, адже передбачається, що буде добудовано кухню і над кухнею спортивний зал. Деякі приміщення ще добавляться. Реконструкція відбуватиметься, вочевидь, коли ми закриємося на літо (липень-серпень). Дуже надіємося, що все заплановане вдасться зробити.

Зволожувачі використовуєте?

Ось недавно була «санстанція», перевіряли температуру і вологість. У деяких групах вологість навіть більша, ніж потрібно.

Існує така думка, що через переповненість груп і мізерну зарплату державні дитсадки перетворилися із закладів освіти просто в місця перебування дітей поки батьки на роботі. Що думаєте з цього приводу?

Категорично не згодна. Ну от, наприклад, нещодавно до нас приїжджали поляки. Вони мають великі приміщення, хороші зарплати і невелику наповнюваність груп. А тому коли побачили, що можуть наші вихователі і наші діти робити в таких умовах – аплодували. Ні, діти не просто відбувають час. Із ними займаються. У нас навіть у яслах працюють на випередження знань. Там дітки вже оперують такими поняттями, як хмиз, барлога. Працюємо і з молодими спеціалістами. На жаль, більшість випускників вищої школи виявляються зовсім непідготовленими до роботи в садочку.

Майбутнє за державними чи приватними садочками?

Мають місце і ті, й ті. Вони не рівнозначно якісні. Перевагою приватних, звичайно, є матеріальна база і кількість дітей. Але поставити знак «дорівнює» між приватними і державними не можна.

Батьки розділилися на дві категорії: одні вважають, що в групі, де сорок дітей, без криків не обійтися, інші – виступають категорично проти цього. Дозволяєте кричати на дітей?

Я проти криків. Але гучний голос – не завжди крик. От у нас є одна вихователька, Надія Шарук, то вона, коли проводить заняття, стільки разів змінює інтонацію! Навіть, на шепіт переходить. І дітям дуже цікаво.

Кого ще можете виокремити?

Це й Галина Бойчунь, і Оксана Федченко, і Надія Стецько. Багато хороших працівників. Не хочу когось образити, не згадавши.

Про харчування. Чим годуєте дітей?

Харчування дітей у садочку – це ціла система. У нас є перспективне меню на два тижні, на основі якого ми розробляємо своє. Намагаємося балансувати між ціною і якістю, але коли коштів обмаль, робити це непросто. Звичайно, найдешевше м'ясо – курятина. Але, скажіть, чим воно погане? Зараз трішки коштів додали на харчування, змогли дещо покращити меню. Бувають страви і з телятини, і свинини. Харчування п'ятиразове. Даємо дітям кисломолочні продукти (кефір, ряжанка). Більше того, підлаштовуємося під свята. У нас є батьки, які дітей ясельного віку вже годують шашликами. Ми й це враховуємо . Підлаштовуємося під індивідуальні особливості дітей, наприклад, алергіків.

Як у Вашому садочку стоїть питання благодійних внесків?

Я від них відмовилася взагалі. Вони б зовсім не були зайвими, але, даючи гроші в садочок, батьки думають, що будують мені дачу. Хочуть допомогти – будь-ласка, можна фарбу принести, щось зробити. У групах – свої батьківські комітети, тому я туди не вмішуюся. Хочуть кращих умов для своїх дітей – хай самі вирішують, як це зробити, по скільки і на що скластися.

Як загалом будуються відносини батьків із садочком?

Я не можу сказати, що батьки нам не активно допомагають. Наприклад, є одна хороша традиція. Наприкінці кожного навчального року батьки дарують садочку саджанці. І це дуже цікаво, адже потім постійно прибігають перевірити, як росте їхнє деревце. Тож наш фруктовий сад постійно оновлюється.

Дякую за розмову!
Біда 13:13 #
«Там дітки вже оперують такими поняттями, як хмиз, барлога.» — чудовий приклад поєднання безграмотності та самовпевненості керівництва «державних» дитсадків. Приватник перевірив би статтю принаймні у Ворді перед тим як давати згоду на друк репутаційного матеріалу.
Марина 10:42 #
Опечатка… з ким не буває.
Ольга 12:27 #
Хочу сказати ось що, садочок і правда дуже хороший!!! Ми ходили в нього. Вихователі чудові, няня прекрасна! Харчування хороше. Багато занятть. Але ось… Англійська мова- ПЛАТНА!!! Заняття коштує 30,00 гривень! Згодна, це не багато, але обманювати навіщо?? Малювання немає!!! Танці платні, орендує зал ЛЮБАВУШКА!!! Але ж додам, садочок дуже хороший!!!
Оля. 04:15 #
Перед тем как мы пошли в этот садик, все наши знакомые рвались в садик «Теремок», но мы понимали, что нас туда не возьмут. По факту очень довольны что не в «Теремке». До этого ходили несколько месяцев в платный сад и отзывы о Яблоньке были не очень… И вот теперь мы тут. Что сказать: мы довольны. Наша группа хоть и очень скромненькая, денег никто не требовал. Но если бы меня попросили что то купить в группу, честное слово, наверное купила бы столик или коврик или свое бы принесла). Воспитатели нормальные, адекватные, терпеливые, внимательные в меру (шишаки на лбу и яркие синяки вам объявлять не будут), няня в нашей группе просто супер и вообще все с кем пришлось столкнуться -все с пониманием и позитивом. Английский вполне по возрасту, остальные занятия на уровне обычного сада (мое мнение напрягаться с учебой надо перед самой школой). Творчества бы побольше на занятиях хотелось бы. На улицу ходят практически при любой погоде (чего не было в платном саду) Ну а питание -на 4 из 5. Ожидали худшего, ошиблись, а время покажет. Коллективу здоровья и терпения и расположения администрации Вишневого.
Завантаження...