Блоги

Чому призначають ліки не за віком
Чому призначають ліки не за віком
  • 13:05
  • 1100
  • Адмін
  • Діти

Днями, відстоюючи чергу в аптеці, спостерігала, як одна жіночка підбирала дитині ліки від нежитю: з-поміж кількох красивих переконливо лікувальних назв вона вибирала ту, яка підходить найбільше. І, головне, прискіпливо вивчала інструкції, паралельно уточнюючи в провізора: «Дітям якого віку можна давати ці ліки?». Зрештою, ознайомившись із усіма друкованими рекомендаціями фахівців, що затверджені міністерством охорони здоров'я, дитячі ліки було придбано. Реклама лікарських засобів робить своє. І хоча ця ж сама реклама містить попередження про необхідність ознайомитися з інструкцією, чи можна, скажімо, купуючи медикаменти дітям, цілком покладатися на анотації до них?

Не знаю, чи знайдуться мами, які не знайомі з «Хлорофіліптом». Це один із найпоширеніших і найдоступніших препаратів у боротьбі з червоним горлом. Не сприйміть за рекламу, але педіатри його призначають навіть кількамісячним малюкам: спочатку по кілька крапель на пустушку, а згодом – у формі спрею чи таблеток. І так уже не одне десятиліття. А загляньте в інструкцію. Там написано: «Дані про особливості застосування у дітей відсутні». Якось дивно, правда? І подібних прикладів дуже багато. В одних випадках пишеться, що досвіду використання в педіатрії немає, в інших – вікові обмеження. Чому ж тоді ліки призначають не за віком?

Варіантів відповіді кілька. По-перше, кажуть самі лікарі, недитячих ліків практично немає. Але трапляється так, що медичні препарати з однаковою діючою речовиною в Європі дозволено (за інструкцією) давати малюкам, у нас же – ні. «Відстаємо». А статус «дозволено дітям» може суттєво позначитися на вартості ліків.

По-друге, так простіше. У країні, де населення активно займається самолікуванням, а в аптеку ходять, як за продуктами, безпечніше з віковими обмеженнями в інструкціях. Можливо, тих, хто слова «змастити тонким шаром» розтлумачує по-своєму і намазує маззю все тіло, щоб точно допомогло, вони якось стримують. У цивілізованих країнах, переконує на своєму сайті «добрий доктор» Комаровський, не розуміють, як людина без спеціальної медичної освіти може на власний розсуд купувати ліки, визначати дозування і тривалість лікування. Та й взагалі, просто розділити вдома таблетку на кілька частин. А якщо дитина, не дай Боже, цією частинкою поперхнеться, то адвокати з фірми виробника стягнуть мільйони. Написавши: «не можна дітям до…» вдається уникати подібних конфліктів.

Заборонені для дітей препарати є, але таких небагато. У нас величезна проблема з формами випуску ліків, вважає Євген Комаровський. Тому й викручуються лікарі, як можуть, посилаючись на застарілі дані, прогрес медичної науки тощо.

Валентина КОЗАК

Інна 14:06 #
Нам із трьох до шести років педіатр, хірург і травматолог за різних причин виписували мазь «Офлокаін». А в інструкції — до 18 не можна. Один із лікарів пояснив, що шкоди не буде, якщо мазати розумно. А інструкції, мовляв, пишуться для ідіотів, щоб не мазалися як кремом для загару. А все одно якось неправильно це…
Олена 16:08 #
Все єлементарно… і не думаю, що для когось це новина:
В Україні дуже корумпована область медицини таманіпуляції фармації. Дже дорого у нас коштують випробування, опити та інші необхідні маніпуляції, щоб у інструкції з«явилося „дітям з 3 до 12 років“, і тим паче „дятям до 3х років“. Так, за кордоном більшість цих препаратів дозволена, тому лікарі з власного досвіду призначають такі. Але лікар може рекомендувати, а діло матері — давати чи ні. Це Ваша дитина і лише Вам вирішувати методі та способи лікування.
Візьмемо ті ж таки аденоїди.Є такий гормональний спрей Назонекс. В інструкціїї вказано декілька показань, основні з них це алергічні риніти. І увага — аденоїдити у дітей віком від 18 років! Тонкий натяк на те, що воно то допоможе, але в нас нема мільйона доларів, щоб „купити“ дописку для інструкції. Які аденоїди у „дітей“ 18 років?! )) так і живемо…
Завантаження...