Блоги

Якщо дитина впала з висоти
Якщо дитина впала з висоти
  • 01:20
  • 1855
  • Адмін
  • Діти

Думаєте, у Вишневому багато дітей? Ні, у Вишневому дуже-дуже багато дітей. Це особливо помітно, коли на вулиці хороша погода і містяни активно міняють теплі «шпаківні» на свіже вуличне повітря. На Південному бульварі, біля стадіону, на дитячих майданчиках – дітвора скрізь. Бігають, «літають» на роликах, самокатах, велосипедах, спускаються з гірок і, як би не хотілося цього уникнути, падають. Якщо в одних випадках вдається відбутися щонайбільше «шишкою» і маминим переляком, в інших – без допомоги лікаря не обійтись…

Одна невигадана історія трапилася на Південному масиві. Якось на дитячому майданчику між будинками на вулиці Південній однорічний малюк потягнув маму на високу, як для нього, гірку. Можливо, правильні мами цього не роблять, а звичайні беруть своє чадо міцно за руки і йдуть слідом. Якщо дозволяє вага – навіть з'їжджають разом. Інколи. Але цього разу, відчувши, що якоїсь миті її маленьку ручку відпустили, дитина, сміючись, рвонула вперед і полетіла з гірки на землю. Аби дотягнутися і втримати за куртку, молодій мамі не вистачило однієї секунди й кількох сантиметрів. Доки жінка збігла з дитячого комплексу, випадкова перехожа із сином-школярем підійшла на допомогу і вже підняла малюка. Він слабко плакав, зробився млявим. Мама взяла дитину на руки, обняла, оглянула. Ходила з місця на місце, плакала.

Почала викликати «швидку». Набравши 103, потрапила в Київ. З другої спроби – в Боярку. З третьої – у Вишневе, на центральну частину. З четвертої спроби додзвонилися. За цей час дитина заспокоїлася і заснула на руках у мами, яка продовжувала нервувати, плакати і ходити з місця на місце. Коли приїхала «швидка», малюк уже поводився звичайно. Все, що нагадувало про падіння – кілька подряпин на лобі. Ця історія закінчилася добре. Але, на жаль, так трапляється не завжди.

За яких обставин потрібно обов'язково викликати швидку медичну допомогу? І куди телефонувати, якщо прикрий випадок трапився з дитиною на вулиці у Вишневому?

«Втрата свідомості – основний сигнал, коли потрібно негайно викликати «швидку», - говорить педіатр Юлія Пономарьова. – Якщо ж після падіння дитина почуває себе задовільно, все одно варто проконсультуватися з лікарем, зокрема, з неврологом». Аби переконатися, що немає прихованих проблем.

Усі звернення за швидкою медичною допомогою поділяються на екстрені (зумовлені травмами, ураженням струмом, отруєннями, укусами тварин тощо) і невідкладні (загострення хронічних хвороб у людей, які перебувають під наглядом сімейного чи дільничного лікаря, наприклад).

У Вишневому, по обидві сторони залізничного полотна, є філії обласного Центру екстреної медичної допомоги та медичних катастроф. Така скорочена форма довгої назви установи, що зазвичай називаємо «швидкою». Одна – на Святоюріївській, інша – на Жовтневій (там триває ремонт, тому поки що працює на Святошинській, в приміщенні, де раніше була дитяча поліклініка).

«Незалежно від того, на якій стороні Вишневого дитина впала з висоти, травмувалася, потрібно набирати 5-03-03 (04598 на початку, якщо з мобільного), - констатував диспетчер. – Це наш номер. Якщо допомоги потребують на іншій стороні міста, ми самі переадресовуємо виклик за внутрішнім номером. Постраждалих відвозимо в Боярку, в районну лікарню».

Правильний номер «швидкої», незалежно від того державна вона чи приватна, має бути в кожному телефоні. Аби в разі непередбачуваної прикрої ситуації викликати її вдалося з першого разу.

Виктория 22:02 # +1
Спасибо большое за нужную и полезную информацию!
Завантаження...