Блоги

Батьківські жахи...
Батьківські жахи...
  • 00:05
  • 1224
  • Адмін
  • Діти

Незабаром почнеться літо, школи закриються на канікули, а це означає, що батькам доведеться ламати голову, як відпустити свою дитину на прогулянку без супроводу дорослих. І якщо вдома ми ще можемо забезпечити нагляд за своєю дитиною, то, коли вона виходить на вулицю, гарантувати її безпеку не може ніхто. Все, що дитина має з собою, виходячи з дому, це тільки ті знання, які вона отримала, прислухаючись до ваших порад.

В одному з центрів консультування з питань дитячої безпеки спеціалісти провели кількасот тренінгів та бесід більш ніж з 3000 дітей. Учні молодших та старших класів ділилися своїми міркуваннями про те, як вони уявляють злочинця, кому допоможуть на вулиці, з ким підуть не вагаючись та що будуть робити в разі небезпеки.

В цій статті ми розглянемо деякі важливі факти, які можуть стати вирішальними, якщо батькам вчасно не звернути на них увагу.

Дев'яносто відсотків дітей, учнів 1-2-х класів, не знають напам'ять телефону своїх батьків, а це означає, що якщо ваша дитина залишиться на вулиці без свого мобільного телефону, вона не зможе з вами зв'язатись.

Така ж статистика і відносно дітей всіх вікових категорій, які без вагань проведуть незнайому ввічливу «тьотю» або дядечка похилого віку до найближчої зупинки чи магазину, сядуть з ними у ліфт, допоможуть донести сумку, пакет, цуценя до під'їзду. В деяких класах піднімають руку всі без винятку діти. При цьому 10 із 10 учнів вважають похилою людину років п'ятдесяти, а першокласники записують в цю категорію і сорокарічних. А як відомо, людям похилого віку потрібно допомагати.

Цікавою виявилася і наступна інформація. Так, 19 із 20 дітей, учнів 1-2-х класів та майже половина дітей 10-14-річного віку впевнені, що без проблем зможуть розпізнати злочинця. Він буде виглядати приблизно так: чоловік в чорному одязі, поводитиметься дивно, підозріло, ховатиметься, матиме велику чорну сумку, виглядатиме неохайно, на вид йому буде 30-35 років, схожий на безпритульного, буде «заманювати цукеркою».

Як з'ясувалося, майже половина дітей, в разі небезпеки, побіжить ховатися у двір, в під'їзд, туди, де «можна сховатися». До того ж, всі діти заявили про те, що можуть довіряти «знайомим дорослим», в тому числі, сусідам, батькам своїх друзів, продавцям сусіднього магазину, одним словом, усім, кого вони вже одного разу бачили.

99 із 100 дітей стовідсотково підуть будь-куди з чоловіком чи жінкою, які назвуть їх по-імені. Така ж кількість дітей посоромиться покликати на допомогу, голосно закричавши: «Допоможіть!», в разі, якщо їх будуть примушувати сідати до машини чи заходити у приміщення. Найголовніше те, вважають спеціалісти, що батькам під час розмови про безпеку зі своїми дітьми, необхідно виключити зі свого лексикону таке слово, як «підозрілий».

Справжній злочинець, який може заманити вашу дитину та викликати у неї повну довіру не викликає підозри! Він не помітний серед перехожих. Частіше за все, це ввічливі, усміхнені, гарно вдягнені чоловік чи жінка, акуратний дідусь чи жіночка похилого віку. Дітям варто розповісти про те, що недоброзичливі, агресивні, «підозрілі» злочинці існують переважно у кіно, кримінальних бойовиках. А це означає, що ваша дитина може довіряти тільки членам вашої родини, вчителям, няні, водію, хрещеній та близькому другу вашої сім'ї. І більше нікому. Можливо, обговорюючи це питання разом з дитиною, ви включите до цього переліку ще одну або декілька осіб. Всі інші – це сторонні люди, які не повинні підходити до вашої дитини ні з проханням про допомогу, ні з пропозицією чимось пригостити, ні просто поговорити. Ваша дитина повинна добре знати це все, і, поки вона не буде автоматично реагувати на пропозиції незнайомих людей словами: «Я вас не знаю, я не буду з вами розмовляти», ви не можете ні в чому бути впевнені.

Сподіваємось, що ці прості поради допоможуть вам убезпечити вашу дитину від можливих трагічних наслідків, а своєчасне навчання обережності та турботі про себе допоможе вашим дітям уникнути багатьох проблем та неприємностей.

Світлана ЯРЕМЕНКО

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...