Блоги

Ой, болить молочний зуб…
Ой, болить молочний зуб…
  • 23:05
  • 12247
  • Адмін
  • Діти

Пам'ятаєте такий собі девіз маленьких хитрунів, котрі ну ніяк не хотіли їсти суп, бо в них болів зуб? Все просили меду, грушки, теплої пампушки, а ще сметани, від якої «враз боліти перестане». Сучасній дітворі запалення хитрості сметаною не вилікувати. Їм би кіндери, шоколадки, чупа-чупси, бім-боми, дюшески-барбариски – смаколики, які часто стають основною причиною вже справжнього зубного болю. Як мама не просить «не гризи», а улюблена смоктулька аж тріщить між маленькими зубами. Їсти солодощі дітвора починає набагато раніше, ніж чистити зубки. А відтак одного разу зовсім несподівано з'являється: «Ой, болить…».

Дуже часто перший сильний зубний біль у дитини застає мам зненацька: востаннє ж бо з подібним стикалися, коли ці самі зубки прорізувалися. Але раніше було зовсім по-іншому. Тоді використовували спеціальні гелі, крапельки, хтось обходився «гризунками» з морозилки, а то й свіжим салом. Та й біль під час прорізування можна вважати стерпним. А що тепер? Найпростіше – запропонувати дитині скористатися зубною ниткою, почистити зуби чи прополоскати їх теплою водою. Якщо на яснах є гнійничок (коли запальний процес розвинувся під пломбою), можна прополоскати розчином соди й солі (в склянці теплої перекип'яченої води розчинити по половинці чайної ложки). Першою допомогою при стоматиті стане полоскання відварами трав (ромашки, шавлії, календули). Якщо біль не припиняється, допоможуть препарати на основі парацетамолу чи ібупрофену.

Інколи доводиться чути, що молочні зубки лікувати не потрібно, мовляв, все одно рано чи пізно випадуть. Але ж поки прийде Зубна фея, проблемні зуби здатні створити стільки неприємностей! Хворий, найчастіше карієсний, зуб – справжнісіньке джерело інфекції. Через нього дитину може турбувати горло або животик. На дуже ранній стадії карієсу (коли є тільки темна пляма), стоматолог, вірогідно, запропонує сріблення хворих зубів. Найчастіше це роблять діткам до трьох років, яким важко всидіти. В «запущених» випадках без пломби не обійтися. Видаляти молочні зуби без крайньої потреби не бажано, кажуть фахівці, адже виникає ризик неправильного прорізування наступних постійних зубів (можуть з'явитися не на своєму місці, виникнути аномалії прикусу).

Щоб дитячі посмішки були здоровими, потрібно регулярно чистити зубки (привчати варто з появою першого, символічно), обмежувати їжу, що прилипає до них (наприклад, солодощі), газовані солодкі напої. Давати дітворі багато свіжих овочів і фруктів. З цукерками в роті чи пляшечкою з компотом спати не класти. А якщо вже одного разу в дитини заболів зуб – знайомство із стоматологом відкладати безглуздо. Його, між іншим, варто відвідувати хоча б зо два рази в рік. Маленьким дітям із проблемними зубами – раз у кілька місяців. Абсолютно нічого нового, правда? І звідки тоді в дитячих стоматологів так багато роботи? Можливо, великі проблеми з маленькими зубами починаються, коли батьки ігнорують елементарні правила…

Перший візит у стоматологічну поліклініку – справа відповідальна і нелегка. Не кожен дорослий спокійно витримає «ніжні» дотики бормашини, а що вже говорити про малюка. Без підготовки не обійтись. Аби дитина всиділа й не злякалася, постаратися потрібно і мамі, і лікареві, якого дуже часто батьки шукають за добрими відгуками і рекомендаціями знайомих.

У Вишневому багато різних стоматологічних кабінетів і клінік. Але, як не дивно, маленькими дітьми займаються одиниці. Оглянути зубчики у наймолодших пацієнтів беруться в міській стоматологічній поліклініці. «У нас і стоматолог може подивитися, і хірург. З якого віку? Від народження, - чемно відповіли телефоном у реєстратурі цієї медичної установи. – От тільки ж ви знаєте, скільки в нас діток у місті! А дитячий стоматолог тільки один, тому прийом за талонами. О пів на восьму приходьте. Або після восьмої передзвоніть, скажу, що лишилося». Ближче до дев'ятої талонів уже немає. Чесно кажучи, скільки разів доводилося телефонувати, завжди в реєстратурі міської стоматполіклініки відповідали доброзичливо, ввічливо пояснювали, хто й коли з лікарів приймає, розпитували, з якою проблемою звертаюся. Шкода, що приємне спілкування зуби не лікує…

Наш перший візит до дитячого стоматолога скінчився нічим. Чотирирічний син слухняно виконував вказівки тьоті в білому халаті до того моменту, поки медичний інструмент не добрався до потемнілого зуба. Тоді він дипломатично сказав: «Щось там мені вітер подув. Спасибі, не хочу». І ми пішли ще трішки підрости й підготуватися. Аби повернутися. Бо доки ці молочні зуби випадуть, треба з'їсти ще не один десяток цукерок. А хворим зубчикам така робота не під силу.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...