Блоги

Про сусідів і шахраїв з мережі
Про сусідів і шахраїв з мережі

Навряд чи у Вишневому знайдуться мами, які хоча б раз не одягали дітвору в Інтернеті. Особливо, якщо це стосується малечі від народження і до школи, коли за стандартними розмірами не складно підібрати одяг чи взуття. Робити покупки в мережі зручно (не потрібно витрачати час на біганину), цікаво (можна знайти оригінальні речі, в яких точно не ходитиме півміста) і, зрештою, вигідно. Вишнівчанки, до речі, не тільки багато купують у всесвітній павутині, а й продають. Особливою популярністю користуються спеціальні торговельні майданчики або дошки безкоштовних оголошень, як-от Клумба, Кідстаф, ОLX. На перших двох можна не тільки купити-продати нові речі чи предмети, які були у вжитку, а й віртуально поспілкуватися, обговорити наболіле, знайти добру пораду, консультацію, чи, зрештою, попліткувати. Щоб переконатися у цьому, достатньо, наприклад, на сторінці, де відбувається інтернет-спілкування, ввести простісінькі слова: «Мамочки, хто з Вишневого, відгукніться». А далі підняти якусь проблему, бажано міського масштабу, але з глобальним змістом. Повірте, без відповіді не залишитеся .

Часом трапляється так, що шукаючи щось по всій Україні, зрештою знаходиш під боком, у Вишневому. Наведу приклад. Якось підбирала я своїй малечі на сайті безкоштовних оголошень чобітки. Вподобала їх у Львові, надибала в оголошенні киянки, а, ще трішки пошукавши, купила на вулиці Жовтневій (там в одній із багатоповерхівок їх продавала місцева жителька). Але є й зворотній бік медалі. Часом за красивим оголошенням і дуже привабливою ціною ховається звичайнісінький шахрай. Напередодні Нового року відбулося моє перше знайомство з такою особою. Продавчиня пропонувала дитячі зимові костюми фірми Lenne за акційною ціною 1300 гривень. Зазначу, що за такі гроші сьогодні не вдасться придбати навіть дитячу куртку цього естонського бренду. І справа не стільки в доброму імені виробника. Одяг справді хорошої якості: і в калюжах можна скупатися, і в снігу на добрячому морозі погратися. Хто міг його придбати ще кілька років тому, той знає. Так от, побачивши дуже цікаву пропозицію, я одразу почала вивчати, хто продає, звідки, умови відправлення. Дещо насторожило, що автор оголошення зареєструвався буквально день тому, але вже мав два позитивні відгуки, як здавалося, від реальних людей. Не довго думаючи, натиснула «придбати», але водночас відправила цілу низку запитань про розміри, якість (чи оригінал) та інші. Наступного дня отримала скупе повідомлення: «Так это мы договорились?». Неодноразово купуючи в Інтернеті з повною передплатою (правда, раніше йшлося про значно менші суми), вже готова була перерахувати кошти і чекала відповідей на поставлені раніше питання. Але їх не було. Я вже вирішила, що костюм просто хтось купив раніше, аж ось надійшло повідомлення від модераторів сайту: «ГОЛУБЕНКО СВЕТЛАНА - МОЩЕННИЦА". На сайті вона називається як Светлана babyplusod. Сторінку продавця заблокували, але витягти гроші за уявні костюми та іграшки шахрайці вдалося з кількох десятків людей. Після замовлення жінка відповідала на дзвінки, переконливо обіцяла відправити товар вчасно, але – спочатку гроші. Коли ж вони надходили на рахунок, а це суми від 100 і до кількох тисяч гривень, горе-продавчиня запевняла, що все вже вислала, давала вигаданий номер накладної, а згодом, коли покупці починали відстежувати замовлення на сайтах транспортних компаній, просто зникала, встигнувши зняти з рахунку кругленьку суму.

Розгледіти обман на сайтах безкоштовних оголошень часом дуже важко. Тому, купуючи в інтернеті, раджу керуватися кількома простими порадами (із власного, на щастя, не дуже гіркого досвіду).

1. Не робіть поспішних покупок. Добросовісний продавець може забронювати за вами товар на день-два.

2. Перед тим, як замовити щось на сайті безкоштовних оголошень, ознайомтеся з інформацією про продавця (звідки, як давно зареєстрований, які відгуки і чи не в один день вони написані).

3. Якщо є телефон – передзвоніть, поспілкуйтеся. Інтуїція теж може допомогти.

4. Якщо сумніваєтеся, не погоджуйтеся на передплату, особливо, якщо йдеться про чималу суму. Краще переплатити за доставку.

І, головне, не забувайте: хто шукає – завжди знайде. Придивіться, можливо, й у вас по-сусідству живе автор оголошень із Інтернету. Світ тісний, чи не так?

Валентина КОЗАК

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...