30-та річниця аварії на ЧАЕС

30-та річниця аварії на ЧАЕС

26 квітня цього року виповнюється 30 років з часу найбільшої за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих, так і за економічним збитком, техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу, яка сталася на Чорнобильській АЕС. Щорічно ми повертаємося пам'яттю і серцем до тих незабутніх трагічних подій, щоб вкотре осягнути, кому зобов'язані можливістю радіти життю, ростити дітей. Героїчними зусиллями, ціною свого здоров'я і життя, ліквідатори запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи. Вони врятували Україну, Європу і світ.

Президент Петро Порошенко оголосив 2016-й рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв цієї катастрофи з метою належного вшанування подвигу ліквідаторів, посилення соціального захисту постраждалих громадян.

(на фото ліквідатори аварії прибирають уламки на даху четвертого енергоблоку)

Три десятиліття тому вишнівчани разом з усією країною приймали активну участь у ліквідації аварії. Пожежники і будівельники, водії, працівники внутрішніх справ і інших аварійних служб, не шкодуючи свого життя та здоров'я приборкували атомного монстра, наражаючись на постійну небезпеку. Багато з них, на жаль, вже немає з нами. А ті, хто залишилися до цих пір прагнуть бути корисними суспільству і потребують шанобливого ставлення до себе. Сотні евакуйованих з Чорнобильської зони отримавши квартири, поселилися і у Вишневому. Але біль втрати рідної домівки залишився з ними назавжди.

Ліквідатори користуються деякими пільгами, передбаченими законодавством України. Та відновити втрачене здоров'я, звичайно ніщо не допоможе. Символічна допомога, яку може надати наше місто згідно загальноміській програмі «Турбота» також надається. Інвалідам, ліквідаторам, постраждалим від аварії, виконкомом Вишневої міської ради минулого року надана допомога на загальну суму 33 тис. 400 грн. Крім того, всі «чорнобильці», що звертаються до міського голови за допомогою на лікування отримують її в обов'язковому порядку.

Відлуння катастрофи ще досі з нами. Так, в цьому році планується завершити будівництво спеціальної Арки, котра накриє Саркофаг 4-го блоку Чорнобильської АЕС. Будівельники планують не лише закінчити зведення цього стального гіганту, але й надіти його на Саркофаг. Адже реактор під ним ще довго буде залишатися загрозою для людства. Арка унікальна не тільки тому, що створюється в несприятливих радіаційних умовах, але й тому, що має гігантські розміри, а під час її зведення застосовуються і унікальні технології.

Заплановані заходи:

14:00 - Мітинг біля пам'ятника на вул. Машинобудівників.

15:00 - концерт-реквієм в актовій залі міської ради.

Лариса Костенко

  • 23:20
  • 1264
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...