Коли з’являться вакцини?

Коли з’являться вакцини?

Уже впродовж тривалого часу батьки, які б хотіли зробити своїм дітям щеплення, позбавлені такої можливості. Якщо раніше труднощі зазвичай виникали з безкоштовними вакцинами, тобто закупленими державним коштом, (часто всім не вистачало і доводилося чекати місяцями), то власним коштом їх можна було придбати без проблем (замовити в окремих аптеках чи приватних поліклініках). Правда, за немалі гроші. Але сьогодні вакцин немає ні в державних, ні в приватних медичних закладах. Наприклад, у місцевій дитячій поліклініці все, що можуть запропонувати – щеплення від поліомієліту і манту. Коли з'являться інші вакцини – прогнозувати не беруться. Ситуація критична не тільки у Вишневому, а й загалом по Україні.

Чому немає вакцин?

Нещодавно на сайті видання «Українська правда» заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець пояснив: вакцин немає через антивакцинальну кампанію, що розпочалася в Україні 2009 року, і «хронічне недофінансування Національної програми імунізації». Мовляв, виробництво вакцини – процес складний і тривалий (1, 5 – 2 роки), «про запас» їх не закуповують, а впродовж кількох останніх років Україна була позбавлена якісного планування і довготермінових контрактів з виробниками. Серед інших причин заступник міністра назвав обмежене виробництво, а водночас збільшений попит на вакцину з ацелюлярним кашлюковим компонентом, що спричинило її дефіцит (загальносвітова тенденція), а також тривалу процедуру перереєстрації окремих препаратів.

За словами Ігоря Перегінця, минулого року державні закупівлі, зокрема імунобіологічних препаратів, довірили міжнародним організаціям (дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ПРООН), тому «..можна сподіватися, що вже до кінця березня-початку квітня ЮНІСЕФ забезпечить Україну деякими вакцинами – наприклад, КПК (проти кору, краснухи та паротиту). Далі почнуться поставки інших вакцин для планової вакцинації» (http://life.pravda.com.ua/columns/2016/03/4/208939/).

Перший тиждень квітня минув без змін. В одній із аптек Вишневого, де донедавна можна було придбати вакцини аби зробити щеплення в дитячій поліклініці, запропонували передзвонити через тиждень. У медичному центрі «Васеда» порадили звернутися в листопаді-грудні. Більш конкретної відповіді поки що немає.

  • 23:20
  • 2738
Оля 11:23 #
Мені цікаво, чим відрізняються вакцини, які були в поліклініці, безплатні, від тих, які продають в аптеках. Раніше говорили, що платні краще переносяться. Хто знає, це правда, чи так говорили, щоб купували? І ще, хто купував Інфанрикс ІПВ чи Гексу, скільки вони коштували?
Завантаження...