Генеральний план м.Вишневе (внесення змін)

Генеральний план м.Вишневе (внесення змін)

У порівнянні з аналогічними містами Київської області, м. Вишневе має достатньо високу щільність забудови. Місту катастрофічно не вистачає розрахунково-необхідних площ не лише для житлових, а й культурно-побутових об'єктів, також це стосується й дитячих садочків та шкіл. Саме тому і виникла потреба в розробці Генерального плану міста, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території Вишневого. Також дана документація обгрунтовує розширення його меж з урахуванням необхідної інфраструктури для забезпечення повноцінного функціонування міста.

В основу функціонального зонування території Вишневого в Генеральному плані, що був розроблений у 2008 році, покладені основні принципи містобудування, які є цілком актуальними й на сьогодні. Це, перш за все – створення більш чіткого зонування міської території, зосередження промислових і комунально-складських об'єктів у виробничих зонах; забезпечення зручного транспортного сполучення між різними функціональними зонами: місцями праці, проживання та відпочинку; створення високого рівня комфортності міського середовища та інженерної інфраструктури; раціональне використання земель міста.

Генеральний план Вишневе

В існуючій планувальній структурі Вишневого досить чітко виділені функціональні зони: сельбищна, виробнича та зовнішнього транспорту; але є серйозні недоліки, які призводять до нераціонального використання цінних земель та некомфортних умов проживання. В генеральному плані функціональне зонування території міста вирішується в розвиток того, яке вже склалося, та надаються пропозиції з усунення невідповідностей основним принципам містобудування.

Так звана сельбищна зона – це зона розміщення житлової забудови, громадських центрів, об'єктів культурно-побутового обслуговування, зелених насаджень та вулиць. Ця територія складає сьогодні – майже 200 га, проектна – близько 580 га (350 га – поза межами). Вона розділена в широтному напрямку залізницею Київ-Фастів на Північний та Південний житлові райони. Передбачається подальший розвиток сельбищної зони в існуючій межі міста та поза нею.

На вільних територіях в існуючій межі Вишневого намічено будівництво житла, об'єктів обслуговування, благоустрій та озеленення міста. Також планується реконструкція ділянок малоцінної житлової забудови в Північному та Південному житлових районах.

З метою покращення функціонального зонування міста, в Генеральному плані 2008 року було запропоновано квартали, які розташовані в центрі й заняті виробничими, комунальними та транспортними підприємствами, реконструювати під сельбищну забудову. Ці рішення здійснюються. Кроками з реалізації генерального плану 2008 року стали ряд детальних планів території, у тому числі детальний план території центральної частини міста, згідно із яким ведеться забудова цих кварталів.

Розширення сельбищної зони міста поза існуючою межею міста у діючому Генеральному плані було передбачено в північно-східному напрямку, проте реалізовані ці рішення за сім років не були, і вирішити питання погодження щодо освоєння цих прилеглих до міста земель не є можливим. Постала необхідність розробки проекту внесення змін до містобудівної документації. В даному проекті визначений південно-східний напрямок територіального розвитку міста. Це частина, прилегла до вулиці Чорновола, у напрямку Жулянського шляхопроводу.

Архітектурно-планувальна організація Вишневого полягає у формуванні планувальної структури, яка охоплює всі функціональні зони міста, i в створенні системи громадських центрів. Важливими складовими планувальної структури є мережа магістральних вулиць та зелений каркас.

Також увага придiляється основним елементам вулично-дорожньої мережі Вишневого, а саме:

- вулиця Жовтнева – головна магістральна вулиця;

- вулиця Київська – державна територіальна автодорога Т-10-12 (Київ – Боярка) ІІ-ї технічної категорії;

- автодорога Жуляни- Крюківщина;

- ділянка нової автодороги територіального значення за параметрами І-ї технічної категорії із шляхопроводом через залізницю, яка є паралельною Великій кільцевій.

Доповнюють вулично-дорожній планувальний каркас магістральні вулиці: Ломоносова, Л.Українки, Святошинська, Машинобудівників, Залізнична – в північній частині міста; та Чорновола, Балукова, Південна, Святоюріївська, Червоноармійська і нові вулиці в запроектованому сельбищному утворенні зі східного боку Південного житлового району. Ця вулично-дорожня мережа створює зручні транспортні зв'язки між місцями праці, проживання та відпочинку, а також з іншими населеними пунктами і, найголовніше, з Києвом.

Переваги місця розташування та транспортної інфраструктури Вишневого використані в проекті і отримали свій розвиток при формуванні системи міських центрів та підцентрів обслуговування.

Головний композиційний вузол м. Вишневе – центральний парк по вул. Жовтневій, в якому планується розчищення та благоустрій потічка Желань та влаштування штучного озера.

Також в новiй частинi мiста, в районі існуючого ринку «Столичний», намічено створення головного центру обслуговування утворення, в той же час – загальноміського підцентру Вишневого з різноманітними об'єктами навіть регіонального значення: культурно-розважальними, торговими, спортивними. Це планувально виправдано, враховуючи близькість Київської обвідної дороги.

Центр обслуговування розташований при перетині двох магістральних вулиць, що мають виходи на зовнішні автодороги. В свою чергу, ці головні вулиці перетинає замкнута магістральна вулиця внутрішнього міського значення у вигляді подовженого кільця. В планувальній структурі південно-східного сельбищного утворення центр є виразним композиційним вузлом. Система парків, скверів та бульварів збагачує композицію планувального рішення і створює комфортні умови проживання для мешканців нових територій містобудівного освоєння. Виділення значних територій для влаштування міських парків на вільних територіях є дуже важливим для міста.

Виконком Вишневої міської ради, як замовник проекту містобудівної документації, оголошує про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості по проектній документації генерального плану м.Вишневе (внесення змін).

Строк ознайомлення громадськості з проектом, а також розгляд та врахування наданих пропозицій громадськості до містобудівної документації, генерального плану м.Вишневе (внесення змін) розпочинається з 8 квітня та закінчується 10 травня 2016 року. Детально на сайті Вишневої міської ради.

Коментар головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури Бориса Гризодуба

  • 23:55
  • 18378
Костянтин Колійчук
На дорозі від Крюківщини до Жулянського мосту потрібно робити по дві смуги в кожен бік по всій довжині.
ОГЛЯДАЧ 11:06 # +1
Коли буде збудований обєкт №43 ( пішохідний (автомобільний) перехід (підземний міст) з торговими площами?
ДОСІ м. ВИШНЕВЕ розділено залізничною колією на дві частини (центр та перефірію)! ЦІКАВО ГЛЯНУТИ ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ЗАБУДОВИ КВАРТАЛУ («ДІБРОВА») ПРИ ВЇЗДІ у ВИШНЕВЕ ПО ВУЛ. ЧОРНОВОЛА (МІСТОБУДІВНІ ОБМЕЖЕННЯ)? (ЯК ВІДОМО МІСТОБУДІІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ НЕ ВІДПОВІДАЛА ДАНИМ ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ (збалансований розвиток прилеглої території))! ДОПУЩЕНО ПРОТИПРАВНУ ЗМІНУ (ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ НЕ ПРОВОДИЛИСЯ) цільового призначення присадибних земельних ділянок! ЧОМУ ПОВЕДЕНО САМЕ ТАКЕ ЗОНУВАННЯ (РАЙОНУВАННЯ) ТЕРИТОРІЇ НА РОЗВИЛЦІ ДОРІГ У НАПРЯМКУ ВИШНЕВЕ ТА КРЮКІВЩИНА! ДЕ ЗЕЛЕНІ ЗОНИ!!! ЯКІ ДОПУСТИМІ ВИДИ ТАМ КАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ? ЧИ ЗАРЕРЕЗВОВАНО В ТІЙ ЧАСТИНІ МІСТА ЛАНДШАФНО-РЕКРЕАЦІЙНУ ТЕРИТОРІЮ ТА (АБО) ДЛЯ ІНЖЕНЕРНОЇ (ТРАНСПОРТНОЇ) ІНФРАСТРУКТУРИ, КОМЕРЦІЙНО-ВИРОБНИЧОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, СОЦІАЛЬНИХ ОБЄКТІВ?
Чи розраховані інженерні мережі міста на проживання у цьому мікрорайоні такої кількості людей? Чи вивчалося антропогенне та техногенне навантаження на довкілля; придорожній простір; стан грунту та грунтові води? Як мають вирішуватися інші санітарно-гігієнічні та містобудівні проблеми!

Оксана 13:48 # +1
Ознайомившись з запропонованими змінами, очевидним є лише один висновок — всі вони спрямовані не на вирішення нагальних потреб міста у будівництві дитячих садків, шкіл, розширенні автошляхів, покращенні комунікаційних мереж, а на забудову земельних ділянок, що залишилися багатоповерховими будинками. Хтось може сказати, що в пропонованих змінах це передбачено, але чомусь об'єкти соціальної інфраструктури залишаються лише на папері і в розмовах, а багатоповерхівки будуються шаленими темпами. З огляду на ту кількість багатоповерхівок, які збудувались і будуються у місті Вишневе за останній час, жодного дитячого садка чи школи не збудовано, хоча кожен забудовник згідно законодавства зобов'язаний збудувати або компенсувати будівництво обєктів соціальної інфраструктури. Де ці збудовані об'єкти або компенсаціїї??? Запитання, зрозуміло, риторичне. І ось черговий раз однією з запропонованих змін є зміна функціонального призначення кварталу малоповерхової забудови кооперативу «Діброва» на багатоповерхове будівництво (вул. Івана Франка, вул. Богдана Хмельницького, вул. Петра Дорошенка). І це попри те, що земельні ділянки в даному кварталі є приватною власністю громадян і цільовим призначенням даних земельних ділянок є індивідуальне будівництво. Тобто міській владі байдуже на інтереси громадськості, заради власного збагачення вони готові змінити все що потрібно і те, що це призведе до знецінення земельних ділянок, приватних будинків, затінення прилеглих земельних ділянок нікого не цікавить.
Світлана Яременко
Шановна пані Оксано, відповідно до Ваших зауважень по внесенню змін до Генерального плану м. Вишневе:
З метою вирішення нагальних потреб міста у будівництві соціальних об’єктів, міськвиконкомом вже розроблено проектно-кошторисну документацію для будівництва (реконструкції) дитячих садків («Колобок», «Ромашка», «Теремочок», «Яблунька»). По першим двом будівельні роботи вже знаходяться на стадії завершення. Також виконавчим комітетом на сьогоднішній день вживаються заходи з метою завершення будівництва другої черги ЗОШ №1, по вул. Червоноарміській (Освіти).
Генеральним планом міста передбачається покращення інженерно-транспортної інфраструктури, плануються нові розв’язки, зокрема, нова Кільцева дорога з північної частини міста, що має ширину проїзної частини, фактично, таку саму, як Велика Кільцева у м. Києві.
Кожен забудовник м. Вишневе сплачує так звану пайову участь у розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста. Для житлових об’єктів – 4%, для громадських об’єктів – 10%.
Зміни до Генерального плану міста, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», можна вносити не частіше, ніж один раз на п’ять років. Останні зміни було внесено 2009 року, а тому в будь-який момент «змінити все що потрібно» в даній документації є неможливим.
Оксана 17:42 # +1
Дуже вдячна Вам за відповідь, але як завжди окрім великих планів і не менш великих зусиль і так би мовити реконструкцій нічого конкретного. Ви вважаєте, що на таку забудову, як піонерський квартал, акварелі, новобудови по вулиці Козацькій та інші. достатньо реконструкції дитячихсадків «Теоремок» І «Яблунька» і обіцяного будівництва шкоди #??????? Ви дійсно так вважаєте???? А ви пробували оформити свою дитину в ці реконструйовані дитсадки??? Чи наприклад записатися до першого класу 40- м учнем???? Може ми з Вами про різні міста спілкуємося???? А на приватних ділянках для індивідуального будівництва не зважаючи на протести власників має вирости ще 5 багатоповерхівок Жк " Черзі Таун" чи не так, чи не для цього ініційовано ці зміни??? Чому ви нічого не відповіли з приводу зміни функціонального призначення кварталу малоповерхової забудови в кооперативі Діброва по вулиці Франка, Хмельницького під багатоповерхівкии? Чому люди, які купували там ділянки, розраховуючи на Ваш генпланом, витрачали значні кошти, мали намір жити у приватному будинку в кварталі малоповерхової забудови тепер дізнаються, що їхні ділянки це вже буде багатоповерховою забудовою, що вартість їх тепер знецінення, а перед їхніми очима виростуть багатоповерхівкии, які замінять їхні ділянки, тисячі людей заглядатимуть їм у приватне подвір'я, кидатимуть недопалки і т.д. Чи я помилятися і ситуація на Козацькій вулиці інша?))) Як бути з приватними ділянкамт під індивідуальне будівництво, які внаслідок бажання людей з великим апетитом мають стати багатоповерховою забудовою?
Олександра 10:48 # +1
Повністю згодна з попереднім коментарем Оксани. Навіщо змінювати функціональне призначення кварталу малоповерхової забудови на багатоповерхове будівництво! Спочатку треба вирішити соціальні питання для існуючих мешканців цього мі ста, а тільки потім бажання ТИХ, які в котрий раз хочуть заробити багато грошей і залишити людей зі своїми проблемами! В грудні 2015 року була проведена так звана «реконструкція дороги» на перетені вул. Чорновала та вул. Стуса, що глобально не вирішила питання заторів на цьому перехресті, а тільки вирішило питання підведення комунікацій до забудовника «Черрі Таун»!!!
Оксана
Оксана 15:42 #
в нашому містечку немає парку, де можна прогулятись після робочого дня, подихати свіжим повітрям. Пропоную міській раді внести до генерального плану облаштування ПАРКУ між вулицями Святошинська та Машинобудівників і до границі міста.
Парк по вул.Жовтнева катастрофічно малий! В вихідний день там не те що присісти на лавку не можливо, проїхати коляскою складно.
Висадити дерева, прокласти вузенькі пішохідні доріжки, прокласти мережу освітлення — і наше Вишневе отримає чудову зону відпочинку. На генплані на тому місці показана зелена зона, але по факту там непридатний для прогулянок пустир.
Чому не показано нового футбольного поля в центрі? і чому на його місці поз.1 «Вишнева міська рада»??
Чому не показані будинки по вул.Святошинській 27г і 27д? будинки здані в 2013-2014рр.
Світлана Яременко
Доброго дня! Дійсно, на генеральному плані м. Вишневе, на ділянці будівництва міської ради на сьогоднішній день розміщується спортивний майданчик. Враховуючи, що в місті відсутні адміністративні споруди, а існуюча будівля по вул. Святошинська, 29 є орендованою, головним архітектором даного генплану було запропоновано розміщення такої адмін. споруди по центральній вулиці міста. Також, відповідно до генплану, передбачається розміщення спортивного комплексу багатоцільового використання, який знаходиться по вулиці Жовтнева, в напрямку Жулянського шляхопроводу. Попередній генплан передбачав таке саме функціональне зонування.

Якщо у Вас виникають додаткові запитання, Ви можете більше ознайомитись з даною документацією у виконкомі Вишневої міської ради (каб. № 7. години роботи: понеділок-п’ятниця з 08:30 до 13:00 з 14:00до 17:00).

Крім того, повідомляємо, що даний генеральний план знаходиться в стадії проведення громадських слухань, тож, відповідно до частини шостої ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Ви можете подавати всі Ваші зауваження та пропозиції на адресу Вишневої міської ради з 8 квітня по 10 травня 2016 року.

Ознайомитись з умовами подання пропозицій та отримати більше інформації щодо проектної документації, Ви зможете на офіційному сайті Вишневої міської ради, перейшовши за цим посиланням:

vyshneve-rada.gov.ua/ogoloshennja/ogoloshenja/5232-gen-plan.html
Оксана
Оксана 08:38 #
1. Це не просто «спортивний майданчик», як Ви його назвали, а повноцінний стадіон. Вважаю абсолютно недоцільним руйнування стадіону задля зведення будівлі міської ради, з подальшим перевлаштуванням стадіону в іншому місці. Це недоцільна подвійна витрата коштів. Необхідно вибрати інший майданчик під будівлю міської ради, а стадіон залишити на цьому ж місці.
2. Залишається відкритим моє питання про парк між вулицями Святошинська та Машинобудівників до межі міста. Чи про ці землі йде мова в Пояснювальній записці — «планується розчищення та благоустрій потічка Желань… Далі в тому ж напрямку формується планувальний композиційний вузол – міський парк відпочинку (7,89 га)»?
3. Зауваження та пропозиції щодо генплану, які прописуються на сайті Вишневої міської ради, приймаються до уваги при перегляді та усуненні помилок і неточностей генплану? Чи треба подавати в «совковому» паперовому вигляді?
Олександр Карпенко
Перед початком виконанням генерального плану необхідно станом на 1 квартал 2016 року нанести існуючу, фактичну ситуацію.
Далі по запропонованому генплану
1. Кінотеатр №11 по вул Святошинській знаходиться в аварійно-зруйнованому стані. На його місці доцільно розглянути розміщення нового.
2. Прошу уточнити. З вулиці Ломоносова планується з/д переїзд на вулицю Балукова? По нормам заборонено.
3. Розглянути можливість додати невеликі сквери для збільшення озеленення території.
4. У місці перетину вул. Київська з Машинобудівною викуплені земельні ділянки (або взяті в оренду) відповідно до кадастрової карти, що унеможливлює перспективну розв'язку автодоріг. Пропоную переглянути автодорожні з'їзди з урахуванням прогонів шляхопроводів.
5. Стадіон, взамін якого показано необгрунтоване спорудження міської ради, необхідно залишити, а у місці вказаному №36 додатково виконати спорудження стадіону.
6. Об'їздна дорога повинна доходити до залізної дороги з подальшим виїздом на кільцеву м. Києва та використанням Жулянського шляхопроводу.
7. Розширення в південно-східному напрямку міста від вул. Чорновола до Києва не співпадає із кадастровою картою.
8. Розв'язка на перехресті вул. Стуса та Чорновола необхідна із розширенням дороги до Жулянського шляхопровода.
9. Розширення в південно-східному напрямку потребуватиме нових потужностей інженерних мереж, зокрема електропостачання. Необхідно передбачити місце під перспективну підстанцію площею 0,5 га, тощо.
10. Взамін існуючого переїзду через з/д необхідно побудувати шляхопровід від вул Вітянської до Чорновола розрахованого на проїзд легкового та середньовагового транспорту. Магістральний перехід на схід від існуючого вважаю необгрунтовано дорогим.
11. Необхідно розглянути спорудження паркінгів аналогічно тому, що виконаний біля Новуса для нових ТЦ та існуючих.
12. Запроектувати взамін існуючих пішохідних переходів через з/д нормальні закриті надземні переходи із ліфтами. Чому показаний один новий з торговими площадками без роз'яснення щодо існуючих — незрозуміло.
13. Не зрозуміла перспектива щодо міського транспорту.
14. Прошу надати розрахункову густину населення міста, площу забудови, площу озеленення. Загальну кількість існуючого та перспективного населення. Розрахунок необхідної кількості шкіл, дитячих садків, НВК, спортивно-оздоровчих комплексів.
15. Розглянути можливість демонтажу усіх аварійних будівель або їх капітальний ремонт.
Адмін
Адмін 23:11 #
Якщо маєте бажання подати свої пропозиції, можна підійти до архітекторів (каб.№7) у Вишневій міській раді, які допоможуть правильно їх оформити! Лишилося 15 днів!
Белое Облако 23:16 #
Пропоную на прилеглій теритої кооперативу «Діброва» (250 присадибних ділянок по 0,08 га) у кварталі самовільної багатоповерхової житлової забудови (з дотриманням процедури проведення громадських слухань) розмісти «секретні» обєкти мобілізаційного призначення, перш за все бомбосховища (вул. Б.Хмельницького,11/9) для забудовників, а як обєкт прикриття — парк відпочинку для жильців мікро району. Також прошу Вас створити резервацію для маневрів ініціативних груп жильців (індіанців), розміщування штабу погоджувальної комісії (шерифа) та вишкалу інвесторів (фермерів) під час узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками такої містобудівної документації щодо правового статусу землі (узгодження даних земельного і містобудівного кадастів).

РS! " Хорошо сказанное слово лучше метко брошенного топора, а вовремя поднятая трубка мира не считается упавшей"
Вера
Вера 15:02 #
Интересный объект №10 — социальный объект, мало того что он нарисован поверх уже построенного многоэтажного дома в котором люди живут, так в кадастровой карте он находится на государственной (не коммунальной) земле с целевым назначением Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку Кадастр.номер:3222410600:01:016:5002
Тип власності: Державна власність
Цільове призначення:02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку
Площа:0.587 га
Этот объект нарисовали там зачем???
Олег 21:57 #
Вибачте, у вас кадастровий номер неправильно вказаний
Вера
Вера 09:10 #
ну почему же неправильно?
просто у этого участка земли в кадастровой карте два номера (почему так — горячая линия Держземкадастра не знает):

Кадастровий номер:3222410600:00:000:5001
Тип власності: Державна власність
Цільове призначення:02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку
Площа:0.587 га

Кадастровий номер:3222410600:01:016:5002
Тип власності: Державна власність
Цільове призначення:02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку
Площа:0.587 га
Олег 20:50 #
Вибачте, не знав.
Олег 18:57 #
Будинок побудували, право власності дали, газ підключили. Пан мер був на врученні ключів…, а потім тут має бути медичний центр…
Питання якось рішити треба… Зараз мерія судиться з жителями, забудовником, облгазом і т д., хочуть відмінити право власності. Діков нам сказав що не знав, що забудовник там щось порушив. Виходить — у Вишневому можна побудувати будинок на 400квартир просто так, не маючи дозволів… Об`єкт №10 — це окозамилювання.Скоріше це мав бути житловий будинок, а на першому поверсі соціальний обєкт. Но комусь видно грошей мало дали…
Лиля 20:43 #
Скажите пожалуйста кадастровые номера входят в генеральный план г. Вишневого?
3222486200:04:001:5051
3222486200:04:001:5052
СПАСИБО.

в
Андрій 12:38 #
Повністю підтримую коментар Оксани. Добудови, прибудови, реконструкції дитячих садочків та шкіл не вирішують проблему, потрібно запроектувати нове будівництво, або припинити будівництво новобудов поки не вирішиться це питання. Місто може і не витримати. На сьогодні Вишневе асоціюється з супер ускладненим трафіком до Києва, переповненими радянськими школами в кількості 4 одиниць та такими ж дитячими садочками
Элла 17:00 #
Из текста основного документа…

— ділянка нової автодороги територіального значення за параметрами І-ї технічної категорії із шляхопроводом через залізницю, яка є паралельною Великій кільцевій.

Это где планируют строить? Можно больше информации по данному вопросу.
alexey_91
alexey_91 17:14 #
между вишневым и жк софия есть просека из недавно высаженных деревьев, которую не застраивают — вот там. Но она там была в планах еще лет 10 назад…
Артем 00:40 #
Може виникнути конфлікт, так як місця для будівництва дороги «Кільцева-2» по вулиці Боголюбова, с.Соф.Борщагівка (ЖК Софіївська Слобідка), залишили дуже мало.
З одного боку так, потрібна гарна розв«язка, з другого боку — дивитись з вікна на трасу і дихати цим володарям нових квартир теж не дуже сподобається.
На Кільцевій зроблено так, що від вікон житлових бідинків не менше 50 метрів до дороги, а тут на даний момент не вийде і 20. Хто знає про ці норми?
Влад
Влад 20:48 #
Коли місто Київ приєднає м. Вишневе? Планували ще аж у 1980 р.
Александр 14:26 #
Какой генеральный план, какое строительство дорог? Забудьте об этом! У руководства Вишневого нет дела до ваших проблем и нужд. А картинка просто для замыливания глаз и просто чтобы от них отстали. Наивные вы люди.
Олександр 09:34 #
Підкажіть будь ласка, цікавить ділянка №73, можливо в когось зберіглися карти, плани якісь від 90-их років, для розуміння що тут було раніше?
Завантаження...