Чи є проблеми з парковками у Вишневому? (відео)

Чи є проблеми з парковками у Вишневому? (відео)

Де припаркувати свою автівку? За словами жителів Вишневого, це питання хвилює їх досить часто. Адже нарікають, парковка є надбанням далеко не кожної багатоповерхівки.

Як розповідає житель одного із таких будинків, колись користувався платною парковкою, котра знаходиться поруч. Тепер, коли автівки перестали там охороняти, боїться за цілісність свого автомобіля. А місця для паркування машини біля будинку, нарікає, не так уже й багато.

«Была одна парковка, но к сожалению машин много и негде больше встать. Но раньше была паркова платная», - розказує пан Володимир

Чоловік каже, проблема тут виникає переважно ввечері, коли люди повертаються з роботи додому. Це нам підтвердив ще один чоловік, котрий проживає в сусідньому будинку. Нарікає: неодноразово через скупчення автівок до під'їзду не мали змоги потрапити машини швидкої чи комунальники. Розповідає: навіть виклав проблему на обговорення в Інтернет мережу.

Як розповіли нам у «Спецзагоні «ДЕЛЬТА», котрий покликаний сприяти діяльності правоохоронців та місцевої влади, проблем, пов'язаних із неправильним паркуванням, у Вишневому чимало. Згідно з адміністративним кодексом міста спецзагін має повне право виявляти адміністративні порушення містян щодо паркування. Серед таких, зокрема, згідно зі статтею 152 адміністративного кодексу «Порушення правил благоустрою», не лише паркування у заборонених правилами дорожнього руху місцях, а й паркування на газонах і в тих місцях, де автівки заважають жителям та місцевим службам. Сергій Кріпак – керівник громадського формування «Спецзагін «Дельта» каже, у таких випадках діяльність спецслужби починається із попередження:

«Ми бачимо, що машина стоять на алеї. Їх нікуди поставити. Ми стараємося це зрозуміти. Але коли вже до нас починають звертатись люди, або вони заважають комунальникам. То вже тоді ти починаємо стукати по колесах, дізнаватись чий це автомобіль, робити невеличкі попередження»

У разі повторного порушення, у справу втручається поліція. Як нам розповіли у відділі, котрий займається благоустроєм міста, скарг від громадян, особливо від комунальників, вистачає. Приміром, торік таких звернень було декілька десятків.

«Скарги є на те, що перегороджують транспортними засобами проїзди певні. Підїзди до тих жее самих сміттєвих контейнерів. Коли не можна під'їхати смыттєвозу і забрати сміття. Стають біля бордюрю. А потім комунальники не можуть прибрати сміття під бордюром», - розказує Євген Бондар – начальник спеціального відділу по контролю за благоустроєм

Керівник спецзагону зізнається, що усі ці заходи мають не надто великий вплив на порушників. Каже: хоче доповнити діючу статтю адміністративного кодексу.

Мова йде про перешкоджання діяльності роботи різноманітних служб, котрі працюють у місті.

Також більш жорстким у спецзагоні планують зроби відповідальність за паркування авто біля сміттєвих баків. У додатку до статті будуть чітко вказані місця, де паркуватися категорично заборонено. У разі порушення цих вимог, «Дельта» планує організувати евакуацію автівок та додаткову систему штрафів. Проект, за словами пана Сергія, уже направлений на розгляд міському голові. У подальшому його повинні проаналізувати юристи, а далі винести на обговорення сесії місцевої ради.

  • 21:45
  • 2338
alexey_91
alexey_91 17:15 #
Не нужно изобретать ничего нового, есть же 15ый раздел ПДД, который запрещают парковку в следующих случаях:
— на тротуарах, если пешеходам остается меньше 2 (двух) метров!
— на газонах
— ближе 5 метров от мусорных контейнеров
— если мешает проезду других машин, в т.ч пожарки/скорой, которые по габаритам больше легковушки.

Этих правил достаточно, чтобы навести порядок, просто нужно волевое усилие местных властей/коммунальщиков в том, чтобы на каждый такой случай вызывать полицию. И бюджет наполнится, и культура у людей повысится
Ігор 15:56 #
Всі ми бачимо, що цих правил не достатньо. Адже на практиці поліцейські не можуть встановити, хто саме був за кермом коли автомобіль паркувався у забороненому місці. А як написали нижче, щоб когось тримати за руку до приїзду поліції, то це теж маячня, бо я наприклад, як громадянин України не можу обмежувати свободу інших громадян.
Адмін
Адмін 18:14 #
Поліцію викликали! Приїхали, взяли покази зі свідків та й поїхали. Навіть зробили спробу дізнатися чий автомобіль, але ця спроба була неуспішною! Зі слів поліцейських: заявник має зловити за руку порушника, тримати його чи перешкоджати виїзду і в цей момент викликати патруль. За 20-30 хв. приїде патруль і складе адмінпротокол на порушника. Саме на людину можуть скласти адмінпротокол, не на автомобіль і навіть не на власника автомобіля (якщо він не пристуній в авто). Отже ще потрібно довести, що саме ця людина припаркувала авто, а не його родич чи сусід.
alexey_91
alexey_91 09:29 #
А евакуатор викликати?
Адмін
Адмін 15:50 #
Це незаконно, по суті в правовому полі- це викрадення автомобіля!
Ігор 16:07 #
Дійсно, поліцейські можуть викликати евакуатор, який евакуює машину, що припаркована із порушеннями ПДР, навіть за відсутності власника.
Адмін
Адмін 16:37 #
В Україні немає правової норми, яка б дозволяла блокувати машину або переміщувати на спецмайданчик, навіть якщо та припаркована в забороненому місці.
alexey_91
alexey_91 17:53 #
Постанова КМУ Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках

6. У разі відсутності водія, транспортний засіб якого доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку або блокується, поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, або під його склоочисниками повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу та необхідність прибуття такого водія до територіального органу Національної поліції для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Адмін
Адмін 18:08 #
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1102 зі змінами та доповненнями
Тимчасове затримання транспортного засобу поліцейським проводиться у випадках, передбачених статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.
Кодекс України про адміністративні правопорушення. Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів
У разі якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво не перешкоджає дорожньому руху, такий транспортний засіб не може бути доставлений для зберігання на спеціальний майданчик.
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1102 зі змінами та доповненнями
Поліцейським забороняється брати участь у здійсненні блокування або евакуації транспортних засобів у випадках, не передбачених законом.
Ігор 19:55 #
Якщо у випадку, що зафіксований на фото, закон не дозволяє поліцейським евакуювати авто, то наприклад, за пошкодження газону можна ж притягнути до адміністративної відповідальності згідно Статті 153 (КУпАП) і відповідно до статті 265-2 (КУпАП) шляхом блокування транспортного засобу за допомогою технічних засобів, примусити порушника сплатити штраф у розмірі передбаченому в статті 153 (КУпАП) — від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян?
Адмін
Адмін 22:24 #
Ігор коло замикається! Адмінпротокл можна скласти лише на громадянина, якого спіймано «за руку». Бо заблокований автомобіль може забирати власник, сусід, друг чи інша людина, яка буде заперечувати причетність до вчинення злочину (Знищення або пошкодження зелених насаджень).
В будь-якому разі, факт порушення зафіксовано. Чекаємо письмової відповіді від оновленої поліції. (10 -30 днів)
alexey_91
alexey_91 10:29 #
В Киеве автомобили, которые припаркованы неправильно, эвакуируют на штрафплощадки с помощью эвакуаторов, это факт, с которым спорить трудно.
И не нужно ловить никого за руку, есть авто, есть человек на которого оно зарегистрировано. На него и выписывают штраф.
В любом случае, интересен ответ полиции
Завантаження...