Вишнівчанин-легкоатлет Олександр Лисенко привіз бронзу з Портленду, США (відео)

Вишнівчанин-легкоатлет Олександр Лисенко привіз бронзу з Портленду, США (відео)

В рамках чемпіонату світу з легкої атлетики-2016, що проходив у США цими днями, відбулися змагання ветеранів спорту з бігу у приміщенні. Наш земляк подолав дистанцію 800 метрів за 2.17,38 хв. Це третій результат у світовому рейтингу. Ім'я Олександра давно вже на слуху у поціновувачів легкої атлетики. Він є троєкратним переможцем кубків СРСР, бронзовим призером Чемпіонату СРСР, десятикратним чемпіоном України, на його рахунку більше двохсот медалей, і ось вже п'ятий рік поспіль Олександр Лисенко прославляє країну у ветеранському спорті.

Ось що розповів нам бронзовий призер про участь у змаганнях та про свої плани на майбутнє.

«В рамках чемпіонату світу проводилися показові змагання майстрів-ветеранів. Президент Федерації легкої атлетики України визначив дистанцію - 800 метрів для чоловіків (60+). Було спеціально розіграно путівку. Відбиралося 25 чоловік. З 25-ти заявок було встановлено норматив, доволі високий – 2хв. 20 сек. Рекорд світу – 2 хв. 14 сек. З цих путівок було відібрано 6 чоловік - кращих у світі за рейтингом. В шестірку увійшов і я. Всі ми змагалися аби довести, хто з нас сильніший, щоб показати всьому світові, як можуть виглядати і яких результатів можуть досягти колишні спорсмени. Виграв дистанцію британець Девід Рой Вілкокс (2.15,90), другим прийшов ірландець Джое Гаф (2.16,01), третім був я. Девід і Джое – чемпіони, рекордсмени світу – достойні суперники.

Особливість цих змагань для мене полягає у тому, що я їжджу за власний кошт. Іноді хтось трохи допомагає. А ці останні змагання повністю профінансувала держава. Я був включений у склад збірної України, за державний кошт був екіпірований, було придбано квиток, відкрито візу. Сполучені Штати, як приймаюча сторона, оплачувала номер в готелі, а також проживання, харчування, добові. Враховуючи нашу нинішню ситуацію, – це для мене подарунок долі. Таке рідко буває.

Через 5 днів я від'їжджаю до Італії, на чемпіонат Європи серед ветеранів. Змагання в Італії відбудуться в місті Анкона. Там я заявив дистанції 800 м і 1500 м. Дистанції у 800 м і 1500 м вважаються найважчими, адже необхідно мати і спринт, і витривалість. На цих змаганнях я побачив легенд спорту та мав змогу потиснути руку чемпіонам світу. Така можливість випадає не кожному. Моя мрія - стати чемпіоном світу. Мій православний духівник, мене благословив і сказав: «Будеш чемпіоном світу!».

Дуже сподіваюся і чекаю підтримки, адже в цьому році під час чемпіонату світу з легкої атлетики, який буде проходити в Австралії, моя мрія може здійснитись. Хочу подякувати за підтримку міському голові Іллі Дікову, Федерації легкої атлетики України, а також всім, хто мене підтримував і за мене вболівав.

Лариса Костенко

  • 23:05
  • 3127
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...