Правда й міфи про бювети у Вишневому

Правда й міфи про бювети у Вишневому

Біля бювету, що за дошкільним закладом «Чебурашка», час від часу виникають невеликі черги за водою. Працює лише одна колонка, а водичку звідси містяни цінують. «Тут найкраща вода, джерельна, - пояснив мені днями незнайомий вишнівчанин біля цього бювету. - А поблизу ринку (на Жовтневій), де відкрили новий, зовсім інша. Там наче з-під крана». І переконливо запевнив: «Я точно знаю. В мене людина в водоканалі працює. Не вірите? Сходіть, запитайте. Хоча, правду все одно не скажуть». Ну, що ж, ходімо! Якщо не за правдою, то за офіційною інформацією.

З першої спроби дізнатися, де вода краща, не вдалося. Працівники місцевого водоканалу, почувши, що когось цікавить інформація не тільки як споживача, а й як журналіста, відмовилися що-небудь говорити про воду без дозволу керівника. А він саме був за межами робочого кабінету. Начебто інформація під грифом «цілком таємно». Проте, прийшовши іншим разом, завіса таємничості відкрилася. Та й таємниці, власне, ніякої не було.

У Вишневому збудовано чотири бювети. Три в центральній частині міста й один на Південному масиві. Перші з них (за «Чебурашкою» і на Червоноармійській) було споруджено майже десять років тому. Бювет між будинками на Машинобудівників з'явився кількома роками пізніше, а найновіший – біля ринку, наприкінці 2015-го. «В усі бювети вода, можна сказати, напряму потрапляє із свердловин. Вона повинна бути абсолютно однаковою, - констатував начальник КП «Вишнівськводоканал» Василь Соїч. – Ось, власне, біля нашого підприємства одна із свердловин. Від неї відведено три однакові поліетиленові труби, по яких вода надходить до бюветів центральної частини Вишневого. На Південному масиві свердловина розташована майже біля бювету».

Чим відрізняються місцеві бювети?

По-перше, відстанню до свердловини, а отже, довжиною прокладених до них труб. Там, де воду беруть частіше, вона постійно жива, де рідко - «застоюється». Відтак вода, набрана під краном у квартирі, може виявиться якіснішою за показниками, ніж водичка з бювету, де її давненько не брали.

По-друге, швидкістю подачі води. З одного бювету вода повільно тече, з іншого - за 5 секунд можна набрати бутель. Навіть, не один. «З наших бюветів воду продають, – констатує Володимир Соїч. - Недавно, десь о четвертій ранку, ми «зловили» одного такого продавця. Приїхав, поналивав води, позапечатував бутлі і зібрався продавати, можливо, що й вишнівчанам. А хто знає звідки вона?»

І, по-третє, часом спрацьовує принцип «а люди кажуть…». Одні кажуть, що краще пити з бювету, бо там вода не така, як з-під крана, інші набирають під краном і стверджують, що п'ють кращу, ніж із бювету. Тож, дослухаючись до різних думок, не забувайте народну мудрість: довіряй, але перевіряй.

Валентина Козак

  • 00:45
  • 4463
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...