Долучитися до Всесвітнього природоохоронного руху «Година Землі» та вимкнути світло на одну годину вже вкотре закликав Всесвітній фонд природи Австралії (World Wide Fund for Nature). Вперше акція стартувала у 2007 році в австралійському місті Сідней. Тоді до неї долучилося більше 2-х мільйонів мешканців та 2 100 компаній, які одночасно вимкнули на одну годину свої енергопристрої. Цей простий вчинок надихнув мільйони людей та перетворився на всесвітню екологічну інніціативу, спрямовану на боротьбу з глобальним потеплінням.
19 березня 2016 року о 20.30 на одну годину згасло світло більш ніж у 7000 містах у 178 країнах світу, у тому числі 50-ти містах України. «Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії, - говорить один із організаторів акції в Україні, - це символічний жест, який націлений на те, аби привернути увагу людей, організацій, бізнесу, а також країн до екологічних проблем планети та об'єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато фундаментальніший і довгостроковіший, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з навколишнім середовищем, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік», - зауважують організатори акції.
З року в рік кампанія набирає все більших обертів, щороку до неї приєднуються сотні мільйонів людей по всьому світу.
Цьогоріч «Година Землі» в Україні не тільки долучилася до короткотривалої акції, але і запустила Естафету добрих справ, яка триватиме протягом місяця та об'єднає у собі багато відомих українців: громадських діячів, зірок естради, творчі та інші колективи, які викладатимуть свої відео на сторінки «Години Землі» у соцмережі. Це інтернет-флешмоб, і закликає всіх небайдужих підтримати кампанію - дбайливо ставитись до природи, здійснювати добрі для планети вчинки, ділитися інформацією з іншими та передавати естафету далі.
Ви також можете долучитись до Естафети добрих справ. Інструкція проста:
1.Зніміть відео тривалістю до 20 секунд про свою добру еко-справу.
2.Передайде Естафету добрих справ трьом друзям.
3.Розмістіть відео в соціальній мережі із хештеґом #estafeta_dobra
Більше інформації можна отримати на сайті кампанії www.panda.org/eh16