У Вишневому презентували книгу, яка стане раритетом

У Вишневому презентували книгу, яка стане раритетом

У приміщенні Києво-Святошинської районної бібліотеки для дорослих відбулася презентація книги «Марія Заньковецька. Світова велич генія національного», яку написав відомий сучасний театрознавець, письменник, член Національної спілки письменників України, Національної спілки театральних діячів України, член правління Українського фонду культури, хореограф, музикознавець і заслужений журналіст України Володимир Корнійчук. Упродовж багатьох років він працював головним редактором часопису «Українська музична газета». Нині Володимир Корнійчук є головним редактором єдиного в Україні науково-популярного журналу «Музика».

Марія Заньковецька – актриса світової величини, що володіла надзвичайним сценічним даром. Її вважають найяскравішим світилом національного українського і європейського театру. Дослідження творчості великої української актриси Володимир Корнійчук почав ще в студентські роки. А через деякий час повернувся до нього ще з більшим запалом. Йому вдалося відкрити багато невідомих сторінок її життя. Насамкінець, у своїй новій книзі він зробив вдалу спробу проникнути у сутність психологічних аспектів акторської гри талановитої української актриси, дослідити феномен її емоційного впливу на глядача.

Адже за свідченням сучасників, великих світил української, російської, європейської і загалом світової культури, вона була справжнім Майстром, втілюючи на сцені переконливі, глибоко психологічні і життєво-реальні образи. Презентованій книзі передувало більш раннє дослідження автора – книга-ессе «Ave, Маria!", або Психологічні особливості акторської творчості Марії Заньковецької», що вийшла у 2004 році. У ній він також наводить багато цікавих фактів. Про неординарність актриси, нашої національної гордості свідчать, зокрема такі факти. Коли планувалося у 1922 році відзначати у Києві 40-річний ювілей її сценічної діяльності, то про підготовку до нього заявили театральні організації не лише Європи, а й США.

У ювілейних заходах з нагоди творчого ювілею артистки взяли участь представники найавторитетнішої еліти України, Росії і світової театральної громадськості. Ніхто з акторів України чи Росії кінця 19-го початку 20-го століття не привертав до себе стільки уваги поціновувачів акторської майстерності, світової театральної громадськості.


У презентованій книзі, присвяченій Марії Заньковецькій, «світовій величі генія національного», крім нових архівних матеріалів і документів зібрані спогади сучасників, які доповнюють численні фотоілюстрації. У книгу також увійшли статті відомих мистецтвознавців і театрознавців 20 та 21 століть. Крім того, до книги Володимир Корнійчук вмістив маловідомі листи актриси.

Детальніше про це читайте у газеті «Наше місто»

Автор: Лариса КОСТЕНКО

  • 23:25
  • 985
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...