В сім’ї вольній, новій… (відео)

В сім’ї вольній, новій… (відео)

Тарас Шевченко належить до найулюбленіших поетів і особистостей світу. Та найперше його постать можна окреслити як борця, який став символом української нації. Той, хто крізь духовний вимір Кобзаревого слова гляне у світ, той уже ніколи не спиниться в дорозі до ідеалу - істинного братства між людьми і народами.

Урочистий мітинг, присвячений 202-й річниці з дня народження Тараса Шевченка відбувся у Вишневому біля пам'ятника видатного поета. У ньому взяли участь представники влади міста, працівники виконавчого комітету Вишневої міської ради, представники громадськості, поети, журналісти, школярі і навіть дошкільнята. Прелюдією заходу став виступ народного ансамблю «Вишневий дзвін», у виконанні якого прозвучали знакові пісні на слова поета. Гімном України розпочалася урочиста частина.

Міський голова, Ілля Діков, вітаючи присутніх, зазначив, що завдяки геніальній особистості Тараса Шевченка, його величі і потенціалу, ми можемо з упевненістю сказати, що ми є єдина нація. «І маючи таку неординарну ситуацію в Україні, - підкреслив він, - воєнні дії, ми зобов'язані об'єднатися, бути одним цілим, до чого і закликав нас у своєму баченні кращого життя, «в сім'ї вольній, новій» великий геній українського народу Тарас Григорович Шевченко». Очільник міста закликав хоча б періодично перечитувати рядки нашого генія і робити висновки про те, що ми повинні йти разом, бути єдині, щоб стати непереможними. «Адже ми - неперевершена нація, - підкреслив він, - країна, в якій народилися такі визначні особистості. Нація, яка не тільки має право на існування, але й повинна бути лідером, оскільки на її знаннях і здобутках багато чого базується у світі».

На урочистостях до слова було запрошено і Почесного громадянина міста Вишневе, заслуженого журналіста України, письменника Володимира Корнійчука, поета та активного громадського діяча Валентина Лямічева. А на слова поетеси Тетяни Домашенко прозвучала прем'єра пісні «За Україну молиться Кобзар», у виконанні фольклорного ансамблю «Вишнівчанка», автор музики - керівник ансамблю Людмила Мельник. А пані Тетяна прочитала власні поезії, приурочені Шевченку та Україні. У виконанні учасників хору прозвучали і інші пісні, присвячені Тарасу Шевченку.

За традицією, урочистості закінчилися покладанням квітів до підніжжя Великого Кобзаря.

Лариса Костенко

  • 00:55
  • 1104
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...