Депутати вимагали звільнення українських бранців

Депутати  вимагали звільнення українських бранців

Дуже символічним є те, що позачергова IX сесія VII скликання цього дня відбулася поруч пам'ятника Тарасу Шевченку. За це одноразове відхилення від регламенту проголосували одноголосно 26 депутатів, присутніх цього дня на сесії Вишневої міської ради.

На початку сесійного засідання головуючий, міський голова Ілля Діков нагадав, що з кінця лютого цього року депутати голосують поіменно. Тому свої голоси повинні засвідчити підписами допоки не запрацює електронна система голосування. На порядок денний винесено наступні питання:

1. Про звернення депутатів Вишневої міської ради до Тимчасового повіреного у справах України в РФ щодо звільнення із тюремного утримання громадян України.

2. Про звернення депутатів Вишневої міської ради до Генерального консула України в Ростові-на-Дону щодо звільнення з тюремного утримання громадян України. За цей порядок денний депутатами було проголосовано одноголосно.

Перше звернення – Тимчасовому повіреному у справах України, Німчинському Руслану Михайловичу: Звертаємося до Вас, як до повіреного у справах України в Російській Федерації з проханням донести дане звернення до вищого керівництва РФ. Ми, як депутати Вишневої міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння, щодо фактів переслідування, ув'язнення та можливого заподіяння тортур з боку правоохоронних органів РФ до громадян України суто із політичних мотивів і підстав. Разом із встановленням людського життя і свободи найвищими суспільними цінностями та проголошення себе частиною світового співтовариства Росією взятий кредит довіри, який був цинічно та безпринципно витрачений на життя наших героїв-співгромадян. Закликаємо негайно повернутися до основ справедливого судочинства, вільної реалізації громадянами власних прав і свобод та припинити репресії щодо громадян, які відкрито висловлюють підтримку Україні у її прагненні до становлення як вільної, незалежної, самодостатньої держави, чи героїчно захищають суверенітет та територіальну цілісність України. Враховуючи всі обставини справ, незадовільний стан здоров'я наших громадян та міжнародний резонанс рішуче закликаємо Президента Російської Федерації взяти ситуацію під свій особистий контроль і сприяти негайному та невідкладному звільненню з тюремного утримання та передати Україні народного депутата України Савченко Надію, а також громадян України Олега Сенцова, Олександра Кульченка, Миколу Карплюка, Станіслава Клиха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка, Олександра Костенка та інших громадян України, які переслідуються правоохоронними органами РФ суто з політичних мотивів та підстав.

Наступне звернення в Генеральне консульство в Ростові-на-Дону, Генеральному консулу Москаленко Віталію Анатолійовичу з аналогічним текстом.

Депутати Вишневої міської ради вийшли на підтримку Надії Савченко

Ці два звернення депутати підтримали одноголосно. Також прозвучали пропозиції від депутатів, щодо повної заборони продажу товарів РФ на території міста, в разі, якщо не буде виконано умови і Надія Савченко не буде звільнена у триденний термін. Але поки що закони України цього не передбачають. На даний момент заборона має бути підтримана Верховною радою. Враховуючи те, що деякими народними депутатами України був внесений законопроект Про тимчасове припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією, який пропонує заборону торговельних відносин з країною-агресором, Вишнева міська рада може діяти в правовому полі лише за умови приняття даного закону Верховною Радою.

Вишневе – одне із перших міст, яке підтримало звернення до вищого керівництва Російської Федерації із закликом вдатися до рішучих кроків для негайного звільнення із тюремного утримання громадян України. Активісти закликають депутатів всіх рівнів висловити свою позицію щодо підтримки ув"язненої Надії Савченко.

Лариса КОСТЕНКО

  • 20:55
  • 825
Олена 23:36 #
мені цікаво, нарешті що змінилось в нашому рідному місті… несподіваний такий патріотизм, розумність, впевненість?! раніше таких рішень й кроків не було((
Артем Глінський 00:53 #
Вишнева міська рада визнала РФ країною-агресором… Також, міська рада винесла рішення «Щодо рекомендації до суб'єктів підприємницької діяльності» маркування товарів з РФ… коли в країні проходять такі процеси. і наших громадян переслідують — всі ми не можемо стояти осторонь…
alexey_91
alexey_91 13:33 #
Популизм на популизме и популизмом поганяет.
Почему бы депутатам ГОРОДСКОГО совета не заняться делами ГОРОДА, то есть тем, что в их компетенции. Для межгосударственных отношений мы, как бы, избираем депутатов в парламент, а вот для благоустройства города — в горсовет
Сашко Вишнівський
Движение в поддержку освобождения Надежды Савченко поддержали многие горсоветы, облрады и райрады в Украине. (посмотрите поисковую ленту) Это не популизм, это патриотизм. Люди странные… не выйдут «слуги народа» на митинг, будем говорить: вот гады не поддерживают, вышли — популизм. Уверен, среди митингующих были которые пришли поторговать еб***м, но есть и те кто верит сердцем в то что делает…
alexey_91
alexey_91 16:05 #
Я так же всем сердцем поддерживаю скорейшее освобождение наших заложников, но нужно же понимать головой, что это находится в компетенции межгосударственных организации, парламента, силовых структур и дипломатии.
А здесь я вижу только пиар на страданиях узников за ширмой из доверчивых бабушек.
Артем Глінський 18:03 #
Піар був 9-го біля посольства, коли деякі політичні сили вийшли з прапорами політичних сил.
Після дачі інтерв'ю суб'єкти «політичного піару» розійшлися. Лише близько 100-130 небайдужих людей залишилися на прохання сестри Надії до 21:00. Вся акція, яку до речі влаштували активісти з Вишневого відбувалася без політичних гасел та імен.
Завантаження...