Школи у Вишневому, яку обрати? (відео)

Школи у Вишневому, яку обрати? (відео)

Весна тільки розпочинається, до осіннього напливу першачків до шкіл залишилося майже пів року. Втім обирати навчальний заклад для своїх діток батьки починають уже зараз, а то й раніше. Як розповідає пані Марина, для своїх діток (у неї їх троє) вона починала обирати школу за два роки. Нещодавно займалась пошуком для своєї восьмирічної доньки Марії.

«Спочатку переважно за місцем проживання школа обирається, а потім вже вибирається вчитель до якого піти», – розповідає жінка.

Батьки кажуть, обирають навчальний заклад за порадами знайомих та відгуками про школи у місті. Таких у Вишневому чотири. Однак у кожної свої особливості та свої проблеми.

Чимало проблем за словами директора у найстаршій школі міста Вишневе – першій. Історія її заснування іде ще з 1950-х, коли ще на цій території не було нічого окрім однойменної залізничної станції Жуляни. Із cамого початку її існування школа працювала у дві зміни. З тих пір нічого не змінилося. Учнів зараз у закладі понад 1000, тоді як згідно із нормами, їх має бути у такому приміщенні не більше 360. Незважаючи на те, що лише березень до першого класу, котрий має прийти до школи вже цієї осені набрали уже п'ять повних класів. По 31-32 учні кожен. На думку директора, згодом такий наплив дійсно може стати проблемою. Тут уже надто тісно.

«Всі приміщення, які можна було відгородити, ми відгородили і кабінет директора і вчительську. Ми все обладнали під класи. У нас скрізь діти», - розказує Володимир Плахотнюк – директор Вишнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1.

У 2007 році розпочалося будівництво нового корпусу школи. Однак воно досі не завершилось. Георгій Майсурадзе - заступник міського голови пояснює: «Будівництво йде за кошти держави і відповідно до затверджених кошторисів. На сьогоднішній день останнім затвердженим кошторисом є кошторис 2013 року. Як ви розумієте, у зв'язку із економічною ситуацією і падінням курсу валюти цей кошторис - не є актуальним»

На перегляд змін до кошторису та виділення коштів для будівництва, за його словами, необхідно ще близько півроку і ще трохи більше на будівництво. У кращому випадку школярі навчатимуться у новому корпусі уже в вересні 2017-го. Разом із тим, розповідає директор, школі є чим пишатись. Зокрема своїми учнями. Згідно за результатами торішнього рейтингу ЗНО, вона посіла 14 місце в області. Причому решта – 13 спеціалізовані заклади.


Схожа проблема із приміщенням і у другій школі, навчання у котрій проходить також у дві зміни. Втім про будівництво нового корпусу мова взагалі ще поки що не йде. Із 930 учнів 600 можуть навчатись там згідно із нормами. Зараз до школи уже набрали чотири перші класи, наповнюваністю до сорока осіб. Директор розповіла й про можливість за необхідності створення й п'ятого.

Менш критичною із розміщенням є ситуація у третій та четвертій школі. Там школярі навчаються тільки в одну зміну. Хоча за словами директора четвертої школи, незважаючи на норми розміщення учнів, котрі були розроблені ще у СРСР, незабаром і у них може виникнути така необхідність.

«Зараз ми уже набрали в 5 класів 164 учні. Але як показує практика: батьки подають заявки в декілька шкіл. А потім обирають яка краща», - розповідає директор Володимир Коваленко.

У школах Вишневого передбачене і профільне навчання. У четвертій зокрема, чимала кількість гуртків, як спортивних так і образотворчих. Також у школі є ансамбль барабанщиць, сучасних танців, футболу, волейболу, баскетболу, плетіння із бісеру та інші.

Автор: Альона Анікеєва

  • 00:00
  • 13319
Адмін
Адмін 01:14 #
Шановні вишнівчани, залиште чесний відгук про школу в якій навчалися ви або ваші діти. Це допоможе іншим батькам при виборі школи. Залишити відгук можна за посиланням http://vyshnevoe.com.ua/places/osvita/shkoly, для цього вам потрібно обрати школу, та на сторінці "відгуки" поставити оцінку для визначення рейтингу.
віктор 19:36 #
Я шість років навчався в ВСШ № 3, а потім чотири роки в ВСШ №2, найкращі друзі в ВСШ №4, жінка в В ВСШ № 1, — тому гадаю що розбираюся в колись існуючих розбіжностях, а також в сьогодняшніх. Раніше всш № 3 — це математика, фізика ,інформатика та хімія на найвищому рівні, всш № 2 — гуманітарні науки підвищений рівень національно-патріотичного виховання якесь тепло і домашність ( найбільший мінус відсутність актового залу ), всш № 4 — в першу чергу спорт( в приміщенні школи знаходиться також дитячо-юнацька спортшкола), також вона найбільша, найпросторіша та найновіша(відкрита зимою 1990 року, всш № 1 ,-була застарілою вже навіть в 80-х( на південній частині Вишневого це жах з дитячими закладами на фоні диких новобудов). Але все що я коротко описав було в 90-х-2000-х, і можливо якимось ментально — інерційним чином воно передаеться на сьогодення, та я маю вже досвід свого сина — першачка ( всш № 2) і відповідально заявляю, — школи, в звязку з їх страшенною переповненістью в м. Вишневе перетворились на такий собі аукціон по викачці грошей з батьків по найпростішій схемі ,- класний керівник ( з подачі директора — Пашинської Т.М) лобує обрання в батьківський комітет, як класу, так подальшому і школи, найзаможніших батьків, які автоматично стають гарантом основи " бюджету " а " доброовольно — принудительніе " методи остаточно його наповнюють, без будь яких зобов«язань, що до надання знань. Особиста порада; якщо у вас діти і ви обрали Вишневе — подумайте декілька разів, чи потрібен вам переповнений мурашник.
alexey_91
alexey_91 14:43 #
Сколько в месяц (год) уходит в среднем на всякие сборы типа ремонт класса, школы, на комп.класс, на шторы и т.п.?
Ирина 15:17 #
Виктор, моя дочь училась в ВСШ№2 (2009-2016г), сдавали за год гривен 500-700 грн… Все зависит от родителей и учителя. Ни про какие 2000 грн, и речи быть не может.
Ольга 09:54 #
Віктор, дякую за розгорнутий відгук. Мало того, що мурашник, але відгуків дуже мало. Я звикла все моніторити, но у Вишневому чомусь не принято писати свої враження.
Віктор 14:52 # +1
Не буду брехати, — кожного місяця звичайно гроші ніхто нездає, але від зборів до «зборів» за рік від 2000 грн. до 5000 грн. ( в залежності від керівника классу та батьківського комітету, та в абсолютній незалежності від номеру " загальноосвітної" школи м.Вишневе), при цьому знання не є суб*єктом доплат.
Віктор 15:07 # +1
Шановна Ольга, в Вишневому раніше проживав, відносно щасливий пролетаріат та їх абсолютно щасливе керівництво ( директора, парторги, голвні інженери та ін.), — одним словом був свій мікросоціум, а в такому середовищі ніхто " сор из избы " не виносить, в період незалежності, особливо в епоху диких, абсолютно непродуманих забудов ( о 8-ій ранку до Кільцевої можна їхати 30 — 40 хв, аце лише 2 км.- перенаселення) в Вишневе з*їхалась збірна України, наче тут медом намазали, і не самі бідні люди. — раз змогли придбати квартири, автомобілі і т. п.- а значить цей сегмент суспільства м. Вишневе, або все задовольняє, або соромно визнати що «лохонувся»( просто дітись вже немає куди ,-квартири подешевшали, -гроші неповернути.) Тож враженнями ділюся з вами я, — «неадекват» місцевої громади, бо ненавиджу брехні та окозамилювання.
Светлана 10:11 #
Добрый день! Поделюсь своим видением.В Вишнёвом живу с 1999 года, старшая дочь закончила школу №3, трудностей не возникало.хороший классный руководитель Лобанова Евгения Борисовна, рекомендую.Поборов не было, сдавали деньги только на необходимый минимум.С руководством тесно не сталкивалась, к счастью, но думаю что также как и везде-дирекция это особый Класс общества и ни какой революцией их не победить.Сейчас младшая в школе №1.Директор психически неуравновешенная личность-орёт на детей за то что они голодные на перемене в столовую за булочками бегают, естественно за 5 минут не успевают.В классе учится мальчик асоциальный, очень агрессивный писать и читать практически не умеет, ему место в спецшколе и тем не менее его перевели в 5 класс, на протест родителей дирекция не реагируем, зато директору дали очередное звание.Вот я и говорю-Директор это Диагноз, естественно он поддерживается руководством города и так далее всё как во всём государстве.
Сергей 21:21 #
Поддерживаю, директор там просто царь, имеет права (по его словам) орать на всех и детей и родителей по мелочам, и ничего не хочет слушать… будьте осторожны в личном разговоре.удачи
Завантаження...