Реалії та можливості вимушених переселенців (відео)

Реалії та можливості вимушених переселенців (відео)

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) сьогодні проживають у більш, ніж восьми населених пунктах нашого району, зокрема і у Вишневому. Вони вкрай потребують психологічної реабілітації після побаченого під час конфлікту і воєнних подій на сході України, а також адаптації до нових умов проживання. Частина переселенців мають дітей з особливими потребами, яким необхідна інклюзивна освіта. Найбільшу допомогу, зокрема в адаптації до нових умов життя, надають фахівці і працівники різних соціальних служб.

Нещодавно у приміщенні Києво-Святошинського районного центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді (РЦСССДМ), що працює у Вишневому відбувся круглий стіл «Внутрішньо переміщені особи в Києво-Святошинському районі: реалії та можливості».

У ньому взяли участь: учасники проекту «Укріплення сім'ї» - члени внутрішньо переміщених сімей з Криму, Донецька та інших міст сходу України; керівництво БО «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко»; спеціалісти та фахівці із соціальної роботи центру соціальних служб; центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО та ВПО, (м. Боярка); представники служб у справах дітей, соціальні педагоги шкіл, практичні психологи та інші.

Після привітання учасників заходу, ведуча, директор районного центру соціальних служб Оксана Мельниченко озвучила його основні завдання, серед яких: презентація досвіду реалізації проекту «Укріплення сім'ї»; виявлення потреб внутрішньо переміщених сімей з дітьми, а також потреб приймаючих громад; обговорення надбань проекту і досвіду центру соціальних служб; зміцнення місцевого діалогу між приймаючими громадами та ВПО.

Оксана Мельниченко зауважила, що частина проекту реалізовувалася також на базі районного соціально-реабілітаційного центру, що знаходиться в м. Боярка. «За рік роботи у рамках проекту – відзначила вона, - спостерігалися лише позитивні зміни. Тому можна його продовжувати з метою подальшого розвитку нашої тісної співпраці».

Пані Оксана зазначила, що коли в наш район, і зокрема у Вишневе, приїхало багато нових людей, і почалася робота над проектом, виникало дуже багато запитань. Адже інформації було обмаль. Тому відчували певні труднощі. Головне завдання, яке стояло перед нами – знизити у людей рівень тривожності, психологічного стресу. Реалізація проекту була орієнтована, перш за все, на допомогу дітям. Та співробітники центру розуміли, що якщо не допоможуть батькам, то допомога дітям не буде повноцінною. «Сама назва проекту - «Укріплення сім'ї», - каже директор центру, - говорить про важливість міцних сімейних стосунків, адже, чим вона самодостатніша, чим швидше вийде з ситуації, в якій опинилася, тим краще будуть задоволені і потреби дітей. Далі завданням проекту було адаптувати учасників до нових умов життя і навчити правильному виходу з кризової ситуації. Навіть самодостатні сім'ї стикнулися з такими проблемами, як руйнування родинного «гнізда», тобто залишилися без житла. А ліпити нове «гніздо» в наш час дуже важко.

Також одним із завдань проекту було налагодження взаємовідносин з близькими, оточуючими людьми, особливо – в конфліктних ситуаціях. Тут важливо сформувати у постраждалих стійкість до стресових ситуацій. Як ми знаємо, не все місцеве населення однозначно сприймало нових громадян, оскільки різнилися політичні погляди. Часто сім'ям надавалася тільки базова допомога, проводилися різні тренінги, семінари. А для дітей - різноманітні заняття, зокрема - з української, англійської мови. Взагалі, більшість з них досить активні, і мають бажання бути корисними для нових громад, в які влилися».

Під час заходу фахівці обмінювалися досвідом роботи з соціального супроводу внутрішньо переміщених сімей, методами побудови стосунків з приймаючою громадою та особливостями надання психологічної та юридичної допомоги, як ВПО, так і представникам приймаючих громад. В процесі роботи круглого столу перелік обговорюваних проблем значно розширився. Адже частина людей, яких війна змусила покинути обжиті місця, вирішили залишитися там, де вони проживають в даний час. І тут постає потреба житла або земельних ділянок.

Під час круглого столу здійснювалася і робота в командах. А кожен з її учасників спробував себе, як в якості ВПО, так і представника громади, чи спеціаліста, визначаючи потреби кожної з сторін. Мова також йшла про організацію і проведення спільних соціально-культурних та інших заходів. Ведуча круглого столу акцентувала увагу на рівності прав, як внутрішньо переміщених осіб, так і представників приймаючої громади.

За свідченням сімей-учасників проекту з числа переселенців, а також представників різних служб, дотичних до вирішеннях їх проблем, проект дуже корисний, і дав змогу отримати реальну допомогу тим, хто її дійсно потребує.

  • 12:20
  • 1661
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...