Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідав школу №3 у Вишневому

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідав школу №3  у Вишневому

Нещодавно заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей на засіданні Кабінету Міністрів презентував концепцію реформування середньої освіти з опорними школами, що мають новітнє обладнання. Ось і у Вишнівській ЗОШ №3 продемонстрували роботу цифрового вимірювального комплексу «Ейнштейн» для кабінету фізики. На презентацію до школи завітало багато поважних гостей, серед яких прем'єр-міністр Арсеній Яценюк; міністр освіти Сергій Квіт, голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; заступник губернатора Київської області Лев Парцхаладзе; голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова та багато інших. Вчителі школи – Олександр Тищенко, Оксана Терещенко презентували частину уроку з використанням цього комплексу.

Цього дня у школі було подвійне свято – концерт-привітання вчителів з нагоди Міжнародного жіночого свята 8 березня та презентація сучасного навчального кабінету, що має назву цифрової лабораторії «Ейнштейн».

Як завжди до свята готувалися у школі дуже ретельно, учні представили чудову концертну програму, у якій взяли участь не лише діти, а й самі вчителі, що декламували вірші. Майже на завершення святкового заходу до школи завітав і Арсеній Петрович, який щиро привітав присутніх вчителів і гостей-жінок, а також дівчаток зі святом весни. Він також тепло звернувся до усіх дітей, що навчаються у школі, як до майбутнього нашої країни: «Це ті світлі очі і серця, в яких є внутрішня чистота, яку ми не маємо права затьмарити. І це наша відповідальність, щоб ці діти отримали гарну освіту, мали хорошу роботу, щоб були гідними громадянами європейської країни, щоб Україна відбулася». Далі почалася презентація проекту, після чого прем'єр-міністр звернувся до численних журналістів, що представляли провідні українські канали.

«На цьому тижні, - зазначив Арсеній Петрович, - уряд оголосив, про початок проекту опорних шкіл, або "hub-schools". Це нова та якісна українська школа, на кшалт того, що ви щойно бачили. У минулому році ми виділили 100 млн. гривень і таких класів на всю Україну було 395. В цьому році ми даємо місцевим бюджетам в два рази більше – тобто 200 млн. гривень, щоб закупити нове сучасне обладнання, і щоб українські діти мали змогу користуватися передовими технологіями, відповідними часу. Це вимагає двостороннього процесу: від вчителів і від учнів, яким часто-густо працювати легше ніж нам з новітніми технологіями. Тому основне завдання, яке стоїть сьогодні перед нами - розпочати в 2016 році проект опорних шкіл, забезпечити їх новими класами, новою системою фінансуванням, новими автобусами. Уряд прийняв рішення, щоб, спільно з місцевими бюджетами, забезпечити школи тисячею автобусів, а це означає, що автодор має відремонтувати ще й дорогу і він вже отримав таке доручення».

За його словами, це відбудеться вже до початку нового навчального року. «І для уряду, і для України важливо, щоб середня освіта стала основою розвитку держави. Середня школа є запорукою майбутнього країни і того, що у нас будуть фахові та провідні спеціалісти на всіх щаблях – як підприємництва, так і влади, так і українського суспільства» - сказав він. Інші виступаючі, із присутніх поважних гостей, також додали, що на устаткування навчальних закладів будуть використовуватися, як державні кошти, так і кошти донорів. Також, за їхніми словами, будуть запропоновані вигідні кредити для придбання класів фізики, хімії, біології. «Маючи нові школи, нове обладнання, - наголошували вони, - ми будемо мати нових випускників, нових висококваліфікованих спеціалістів». Прем'єр-міністр відповів на запитання журналістів, що таке "hub-school": «Це школа, яка має повну систему автономного фінансування, яка біля себе концентрує інші навчальні заклади, так звані базові школи. Це такий «магніт», який притягує до себе якістю, новими технологіями, фінансовою автономією, можливістю отримати знання. У нас є школи, які мають всього 20 учнів. Інколи в школі більше вчителів, ніж учнів. Тобто учні малих шкіл, де вартість навчання однієї дитини обходиться державі понад 50 тисяч гривень на рік, при середній розрахунковій вартості такого навчання по країні у 9 тис. 100 грн., отримають можливість відвідувати модернізовану школу, де є такі оснащені кабінети, кваліфікований педагогічний колектив, гарна матеріально-технічна база, шкільний автобус. В цій школі дитина не просто марнує час, і згодом отримує «пусте» свідоцтво про її закінчення, а дійсно отримує реальні знання, і може здати ЗНО. Тобто мова йде про побудову нової якісної середньої освіти».

Прем'єр-міністр зазначив, що важлива не кількість учнів, а якісний рівень їх освіти. «Не можна дітям знищувати майбутнє в школі, де один вчитель на 20 учнів викладає декілька дисциплін – від фізичної культури – до англійської мови. Цей вчитель, фактично не має можливості розвиватися. Ми, як уряд, допомагаємо програмами, але це і відповідальність громади також – зазначали у своїх виступах поважні гості». Виступаючі акцентували увагу на тому, що сьогодні це робиться з більшою послідовністю, ніж раніше, коли навчальні заклади просто закривали, і дітям доводилося переїжджати до школи, де відсутній, навіть, туалет, а щоб не запізнитись на заняття, вставати на годину раніше. Зараз уряд вибрав зовсім інший підхід - створювати нові школи, де діти можуть здобувати кращу освіту. Звичайно, без вчителів нічого не буде, праця вчителів, створення особливого навчального середовища залежить насамперед від педагогів.

Директор, Наталія Руденко подякувала за цифровий вимірювальний комплекс «Ейнштейн», який отримала школа. «Це важливо, - зауважила вона, бо діти вже напевно народжуються з гаджетами в розумі, а в школу приходять, де старі комп'ютери, і таким чином вертаються в минуле століття. А цей комплекс – це нове, 21 століття. Хочемо в Європу, то будемо іти туди через школу. Діти прагнуть кращого. Вони готові до сприйняття матеріалу через цифрове суспільство, в якому ми вже живемо. Сучасне обладнання, яке сьогодні отримала школа, забезпечить відповідність вчительської роботи вимогливим критеріям сучасного світу», - зазначила Наталія Миколаївна у своєму виступі.

Автор: Лариса КОСТЕНКО

  • 11:25
  • 2539
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...