На скільки подорожчала електроенергія з 1 березня?

На скільки подорожчала електроенергія з 1 березня?

Державний регулятор вирішив піднімати тарифи для населення в п'ять етапів - до економічно обґрунтованого рівня.

З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію - це буде третій етап введеного навесні 2015 року поетапного підвищення тарифів. При цьому протягом 2016 року ціна на електроенергію буде рости двічі: наступне за весняним підвищення відбудеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року.

Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 №220.

Державний регулятор вирішив піднімати тарифи для населення в п'ять етапів - до економічно обґрунтованого рівня. Що з цього вийшло, стане ясно, якщо проаналізувати вал неплатежів і зростаючі обсяги перехресного субсидування одних споживачів за рахунок інших.

З 1 березня по 31 серпня 2016 найбільш економні міські споживачі (до 100 кВт-год на місяць) будуть платити по 57 копійок за кВт-годину (з ПДВ), тоді як до 1 березня платили по 45,6 коп.

За обсяг, спожитий понад 100 кВт-годин і до 600-т, тариф виросте до 99 копійок, тоді як до 1 березня діяв тариф - 78,9 копійки.

За обсяг, що перевищує 600 кВт-год на місяць, платити доведеться по 1,56 грн за кВт-годину, проти - 1,479 грн.

Для сільського населення будуть діяти такі ж тарифи, як і для міських жителів, але мінімальний обсяг споживання для них, як і тепер, буде на 50 кВт-год більше, ніж для міських жителів - 150 кВт-год на місяць за ціною по 57 копійок за кВт-годину (з ПДВ).

Якщо ж приміщення обладнане електричною опалювальною установкою в установленому порядку, тобто за процедурою і за згодою енергопостачальної компанії (обов'язково треба замовляти проект), там протягом опалювального сезону будуть діяти більш лояльні тарифи:

З 1 березня по 30 квітня 2016 за обсяг, спожитий до 3600 кВт-год на місяць, тариф становитиме 57 коп (з ПДВ), тоді як до 1 березня доводилось платити по 45,6 коп.

За обсяг, спожитий понад 3 600 кВт-год на місяць, - по 1,56 грн, а було - 1,479 грн.

Такі ж тарифи (57 коп. та 1,56 грн) будуть діяти і для споживачів, що проживають в не газифікованих багатоквартирних будинках і де відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (в тому числі і в сільській місцевості).

  • 17:30
  • 1416
Алексей 13:41 #
Оказывется мы раньше очень хорошо жили, а при Кучме вообще был расцвет экономики. Давайте еще поскачем на майдане и власть (самая честная) еще подымет раз в 10 тарифы на все.
анна 02:00 #
Так, за радянських часів ми гарно жили — копійчані зарплати і такі ж копійчані комунальні послуги. Маючи баснословні багатства (нафта, газ, руди металів, алмази...), так і не створили розвинутої інфраструктури і раціонального комунального господарства. І тепер так хочеться у той безалаберний світ… Ви це мали на увазі? Мене цікавить інше. Чому споживаючи в місяць 50-80 кВт, мені роблять розрахунок на 109, причому за 9 кВт рахують по вищій ціні, а за різницею показників у мене по квитанції 78 кВт?! І такі дебілкуваті розрахунки були і за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича, і зараз. Чи дійсно справа у «скачках на майдані», чи може ми хочемо бути ошуканими, щоб потім було на кого списувати власну байдужість і лінь?
Завантаження...