Авітаміноз - як боротися (відео)

Авітаміноз - як боротися (відео)

Гіповітаміноз, або ще зниження кількості вітамінів у організмі. Така проблема зі здоров'ям часто спостерігається навесні у зв'язку із зменшенням кількості вітамінів в організмі людини.

Софія Голомишкіна, лікар Вишнівської міської лікарні, розповідає, що це пов'язано першою чергою із зменшенням вітамінів у самих продуктах. «Незважаючи на те, що ми їх не смажимо, не паримо, не варимо, не піддаємо термообробці - кількість вітамінів в овочах і фруктах значно знижується», - розповідає лікар.

Перші ознаки весняного авітамінозу з'являються ще взимку: слабкість, сонливість, зниження імунітету, погана концентрація уваги. Такий стан розвивається при пониженому вмісті вітамінів у організмі.

Після зимового періоду коли люди часто хворіють, і їм доводиться приймати ліки, зокрема антибіотики – це все порушує баланс здорових мікроорганізмів у кишечнику, які сприяють виробленню вітамінів. Компенсувати повністю нестачу вітамінів тими продуктами які зараз доступні не легко. Для цього людина має з'їдати в день близько 5-6 кілограмів яблук, чи апельсинів, розповідає, лікар.

«Є так званий вітамінізований чай - той же карпатський чай, де вміст вітамінів великий. Продаються чаї плодово-ягідні, трав'яні, які містять теж досить велику кількість вітамінів», - саме такими напоями Софія Голомишкіна радить компенсувати нестачу вітамінів в організмі.

Корисні продукти коштують недешево. Однак лікар каже, що поповнювати запас вітамінів в організмі можна і без суттєвих грошових затрат. Для цього радить пити настій хвої, чаї зі смородини та малини – адже в гілочках цих ягідних кущів більше вітаміну С, ніж у звичному лимоні. Медицина стверджує, аби вберегти своє здоров'я варто пам'ятати про збалансоване харчування та різномаїття продуктів, що входять до вашого раціону.


Автор: Дмитро Плахотнюк

  • 15:30
  • 2477
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...