Старшокласники познайомилися з новою поліцією

Старшокласники познайомилися з новою поліцією

Реформа міліції вважається чи не найуспішнішою реформою в Україні минулого 2015 року. Триватиме реформування МВС і цьогоріч. Після переатестації до кінця 2016 року чисельність Національної поліції в Україні складе біля 100 тисяч співробітників. Оновилася поліція і в Києво-Святошинському районі. В рамках реформування, у Вишнівській ЗОШ №3 I-III ступенів відбулася зустріч співробітників поліції Києво-Святошинського відділу з старшокласниками. По завершенню зустрічі деяким щасливчикам з числа підлітків вдалося проїхатися на справжній патрульній машині.

Щоб познайомити підлітків з оновленою службою, підвищити рівень довіри населення до поліції у школу завітали старший інспектор з охорони громадського порядку Ігор Хіміч, старший інспектор ювенальної превенції Надія Семенюк, інспектори Наталія Донець, Роман Шалатай, Олександр Рубцов. Ініціатор зустрічі, радник міського голови Іллі Дікова, голова ГО «ЧЕСТЬ МУНДИРА» (вишнівської міської організації пенсіонерів органів та підрозділів внутрішніх справ України), полковник поліції у відставці, Микола Середюк.

Разом з директором школи Наталією Руденко пан Микола представив гостей, коротко повідомив присутнім про мету їх візиту. В свою чергу, запрошені розповіли про перші кроки реформи, про те, що на сьогодні співробітники поліції вже пройшли переатестацію і готові працювати за новими стандартами. Пані Надія Семенюк, яка представляє ювенальну превенцію (раніше це була міліція у справах дітей) зауважила, що до поліції відбувся відбір найкращих представників правоохоронних органів. Вона також коротко зупинилася на тому, як проходила переатестація, які екзамени вони здавали. Розповіла про свою роботу у правоохоронних органах. Так, наприклад, працюють патрульні поліцейські по 8 годин, потім два дні відпочивають, їх замінюють інші, тобто патрулювання ведеться безперервно. «За короткий час, - зазначила Надія Семенюк, - вже помітно зменшилася кількість правопорушень. Патруль швидко реагує на будь-які виклики, включаючи і сімейні сварки і будь-які інші правопорушення. Я впевнена, що з новою реформою ситуація у нас обов'язково зміниться на краще».

Інші виступаючі, інспектори поліції, поділилися інформацією про те, як ведеться патрулювання. «В патрульній машині, яка чергує і вдень і вночі, знаходиться планшет, на який з чергової частини Головного управління Національної поліції Київської області нам надходять повідомлення про звернення громадян, говорить Роман Шалатай. Ми миттєво виїжджаємо на виклики. За добу по місту відбувається до 20 викликів під час патрулювання. Вони бувають різні і готовими потрібно бути до всього», - зауважив інспектор.

Під час зустрічі мова йшла також про неприпустимість паління, вживання підлітками алкогольних та навіть слабоалкогольних напоїв, розпиття яких може закінчитися трагічно. Представники поліції попередили присутніх про небезпеку їх вживання на прикладі учня однієї із шкіл. За свою слабкість до алкоголю хлопець поплатився життям, у нього стався серцевий напад, що призвело до раптової, неочікуваної смерті. Пані Надія також навела приклади, коли здавалося б просте бешкетування та штовханина під час перерви у школі, призводить до серйозних травм, каліцтва і навіть смертельних випадків.

«Ваше життя, здоров'я і безпека – це головне, про що ми дбаємо у своїй роботі, але ви самі, в першу чергу, не повинні про це забувати. Ніхто з вас не знає і не може передбачити до чого може призвести, здавалося б, невинна гра» - зауважила вона.

Відповідаючи на запитання інспектор пояснила, що до 18 років відповідальність за вчинки дітей несуть їх батьки. Проте адміністративна відповідальність, зокрема за паління чи вживання алкогольних напоїв, наступає вже з 16 років. Коли, наприклад, під час рейду, чи за анонімним дзвінком буде задокументовано таке порушення, то складається два протоколи: один - на порушників, другий - на батьків за неналежне виконання батьківських обов'язків. Ці протоколи передаються до суду. Суд вже виносить рішення про те, до якої відповідальності будуть притягнуті особи. За невиконання або неналежне виконання обов'язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до адміністративної, цивільно-правової, сімейно-правової та навіть кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 184 КУпАП ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Наступне питання стосувалося заборони для школярів нічних прогулянок чи перебування у нічних клубах. Працівники поліції пояснили, що в інтересах безпеки дітей можуть затримати в нічні години, доставити у відділок. Нагадали також, за яким номером телефону звертатися у разі виникнення небезпеки, а ще - про відповідальність за неправдивий виклик.

На завершення, пан Микола Середюк підсумував результати цікавої зустрічі. Ще раз наголосив підліткам, що поліція – це не каральний орган. «Навіть, якщо поліцейські хочуть перевірити чиюсь особу, - пояснив він, - тікати не потрібно. Адже, якщо людина тікає, вона чогось боїться і вже викликає підозру. Національна поліція – це орган, який навпаки захищає громадян, в першу чергу, вас, молодих людей від порушників та злочинців». Він також закликав бути обережними та пильними, щоб, наприклад, не потрапити на гачок крадіїв.

Насамкінець, найактивнішим та найзацікавленішим учасникам зустрічі вдалося здійснити мініпатрулювання з представниками поліції на новій патрульній машині. Підлітки не приховували своїх емоцій. Тепер поліція відкрилася для них з зовсім іншого боку, а завдання реформованої поліції стали для них чіткими і зрозумілими.

Артур та Владислав, учні 9-а классу: «Тепер маємо уявлення проте, як насправді працює поліція, патрулюють по всьому місту, по вулицях, дворах, технічне оснащення у них гарне».

Лєра і Аня, учениці 10-Б классу: «Розмова про нову поліцію цікава і корисна. Багато чого раніше не знали. А при патрулюванні в такій новесенькій класній машині відчуття просто неймовірні!

Автор: Лариса КОСТЕНКО

  • 02:00
  • 1889
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...