Які вулиці змінять назву? Рішення прийнято!

Які вулиці змінять назву? Рішення прийнято!

В результаті широких дискусій щодо нових назв вулиць, на виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", інтернет-голосувань та усних опитувань мешканців міста Вишневого, на черговій VIII сесії Вишневої міської ради VII скликання визначився остаточний перелік вулиць, що отримають нові назви:


Вул. Червоноармійська – вул. ОСВІТИ

Вул. Горького – вул. СВОБОДИ

Вул. Фрунзе – вул. МИРУ

Вул. Орджонікідзе – вул. І.МАЗЕПИ

Вул. Суворова - вул. СОНЯЧНА

Вул. К. Маркса – вул. КВІТНЕВА

Вул. Щорса – вул. Г. СКОВОРОДИ

Вул. Островського – вул. ЗАТИШНА

Вул. Котовського – вул. ВИШНЕВА

Пров. Радянський – пров. ВЕСНЯНИЙ.

Вулиці ЖОВТНЕВА, ПІОНЕРСЬКА та КУТУЗОВА вирішили неперейменовувати.

У нашому місті одна з вулиць носила красиву назву - Зелена. Відтепер місто матиме ще й Сонячну, Вишневу, Квітневу, провулок Весняний, Затишну, МИРУ, СВОБОДИ! Крім того, вулиці з суто історичними українськими іменами – І.Мазепи та Г.Сковороди. То ж привітаймо один-одного з цією подією!

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Вишнівчанам не доведеться замінювати документи через перейменування вулиць. В Українському інституті національної пам'яті підкреслюють, що в разі, якщо при перейменуванні населеного пункту або вулиці при виконанні закону "про декомунізацію" у громадян змінилася адреса місця проживання, вносити зміни в паспорт, а також документи про власність на нерухомість і техталони на автомобілі та номерні знаки не потрібно.

Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не повинен бігти в паспортний стіл, щоб зробити позначку про нову адресу, відзначили в інституті. Разом з тим, в документі зазначається, що люди можуть поміняти дані про зміну місця проживання в паспорті громадянина України "хіба що в тому в разі, коли тоталітарна назва в документі вас абсолютно дратує".
  • 12:35
  • 8834
alexey_91
alexey_91 18:26 #
Тепер, сподіваюсь, облаштують тротуар у мене в дворі по вул.Жовтневій 37 за зекономлені на переіменуванні кошти…
Andr 11:28 #
С какой формулировкой переименовали Суворова и Маркса, которые не подпадают под действие Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Если они в решении ссылались на этот закон, то это решение не законно
Світлана Яременко
Доброго дня! Шановний добродію, дійсно назви цих вулиць носять суперечливий характер, а тому давайте звернемось до законодавства.

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» необхідно перейменувати вулиці, які носять назви, що безпосередньо пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом; містять назви його органів влади й імена діячів; уславлюють події і пам’ятні дати, пов’язані із тоталітарним культом.
На виконання закону про декомунізацію була створена тимчасова комісія по зміні назв вулиць м. Вишневе, що мають «комуністичну» назву. Під час роботи даної комісії було визначено перелік вулиць, що підлягають перейменуванню, (в тому числі вулиці Суворова та К.Маркса).
Хочу наголосити, що процес перейменування не був конче зосереджений в руках топонімічної комісії та носив рекомендаційний характер. Назви цих вулиць активно обговорювалися мешканцями міста в мережі Інтернет, при проведенні усних опитувань, тощо. Комісія тільки узагальнила результати громадського опитування, підготувала обґрунтування та надала свої пропозиції.
Оскільки рекомендовано перейменувати вулиці, що носять назви «героїв» тоталітарного окупаційного режиму та російськоімперських діячів, (таких як Суворова, Чапаєва, Жукова тощо), вулицю Суворова рекомендовано перейменувати на вул. Сонячна.
Що стосується вул. К. Маркса (1818-1883). Німецький філософ-матеріаліст, теоретик-суспільствознавець, протагоніст робітничого соціалістичного руху. Разом із Ф.Енгельсом склав «Маніфест Комуністичної Партії». Його наукові дослідження отримали назву марксизму і стали підґрунтям соціалістичного і, пізніше, комуністичного руху. Його особа використовувалась для пропаганди комуністичного тоталітарного режиму. Один з символів тоталітарних режимів у СРСР і країнах соціалістичного табору. Тож, за результатами роботи комісії вул. К.Маркса вирішено перейменувати на вул. Квітнева.

Іще. Список назв діячів, пов'язаних із пропагандою комуністичного тоталітарного режиму разом із біографічними довідками, (в тому числі К.Маркса) розміщений на офіційному сайті Українського інституту національної пам›яті — www.memory.gov.ua.
Як відомо, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменування необхідно провести «…з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 5 Закону України «Про географічні назви», пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті».
Наталія 15:26 #
Світлана, хочу Вам відповісти на Ваше ствердження — " Назви цих вулиць активно обговорювалися мешканцями міста в мережі Інтернет, при проведенні усних опитувань, тощо. Комісія тільки узагальнила результати...". громадського опитування..." — (!?) Але не було ніякого опитування серед громади, людей, що мешкають по вулиці Суворова. По-перше, давайте звернемося до Основного закону України — Конституції, де прописані права людини. Ігнорування мешканців цієї вулиці (Суворова) до прийняття рішення про перейменування та й далі… згідно Конституції є порушенням прав людини. Закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про географічні назви» ні в якому разі не ігнорують ці права (!) Крім процесів виховання, відходження від міфів та ін. Новий закон передбачає і проведення досліджень, і створення музеїв та бібліотек за рахунок державних і місцевих коштів (!) А віднесення Суворова до переліку комісії тільки за формальною ознакою є неправильним і потребує досліджень та публічного обговорення.
Також, декомунізацію К.Маркса Новим законом не передбачено. Тут комісія розмахнулася на міжнародні цінності.
Світлана Яременко
Наталія! Щодо «незаконного» на Ваш погляд, перейменування вулиці К. Маркса, вже було надано змістовну відповідь (коментар від 19 лютого, розміщений трохи нижче).

Взагалі, всім дописувачам, які переймаються питанням перейменування вулиць, раджу уважно читати Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», звертати увагу на рекомендації та урахування, яких просить дотримуватись законодавство.
Наталія 16:00 #
Світлана, звичайно, я переглянула цей Закон. Але він обізначив історичний простір… ХХ століття. В назві цього закону слова про «заборону їхньої символіки». Яке відношення до цього… має Суворов?
Олександр 13:22 #
вы посылаетесь на институт памяти и чинне законодавство: який номер, пункт частина.представляю реакцию любого чиновникана на фразу: институт памяти сказав що бигти никуди не треба ви самi повиннi все зробить
Світлана Яременко
Пане Олександре! Законодавство України не передбачає чітко встановлених обмежень (в жодному законі не вказано термінів, в які потрібно внести зміни в документи) у випадку перейменування вулиці. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені при необхідності, або тоді, коли Вам це буде зручно. Наприклад, коли Ви захочете переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Не плутайте — ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ВАМ ВЗАГАЛІ НЕ ПОТРІБНО ПЕРЕОФОРМЛЯТИ ДОКУМЕНТИ АБО РЕЄСТРАЦІЙНІ СЛУЖБИ ЗРОБЛЯТЬ ВСЕ ЗА ВАС. Як я зрозуміла, саме так Ви розтлумачили вищеподаний матеріал «Які вулиці змінять назву? Рішення прийнято!»,(абзац ВАЖЛИВО ЗНАТИ).

Andr 17:16 #
ЗАКОН УКРАЇНИ

Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

1) комуністична партія — Російська соціал-демократична робітнича партія (більшовиків) (РСДРП(б), Російська комуністична партія (більшовиків) (РКП(б), Всесоюзна комуністична партія (більшовиків) (ВКП(б), Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС), Комуністична партія (більшовиків) України (КП(б)У), Комуністична партія України (КПУ), комуністичні партії союзних республік, що входили до складу СРСР, а також їхні осередки в автономних радянських соціалістичних республіках, краях, областях, автономних областях, автономних округах, містах республіканського підпорядкування та місцеві осередки;

ЗАКОН ЧІТКО ВИЗНАЧИВ ЩО ТАКЕ КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ. КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ, ПРО ЯКУ ПИСАВ МАРКС У СЕРЕДИНІ 19 СТ. ПІД ЦЕ ВИЗНАЧЕННЯ НЕ ПОТРАПЛЯЄ, ЯК НЕ ПОТРАПЛЯЮТЬ ПІД ЦЕ ВИЗНАЧЕННЯ СУЧАСНІ КОМУНІСТИЧНІ ПАРТІЇ ІНШИХ КРАЇН. ВУЛИЦЯ КАРЛА МАРКСА Є В БЕРЛІНІ І ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО УКРАЇНА МАЄ ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ. ЯКЩО В РІШЕННІ МІСЬКОЇ РАДИ ЩОДО ПЕРЕІМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ К. МАРКСА І СУВОРОВА Є ПОСИЛАННЯ НА ЗАКОН N 317-VIII, ТО ТАКЕ РІШЕННЯ МОЖЕ БУТИ ВІДМІНЕНЕ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

Коментар видалено
Andr 18:43 #
Декомунізація Суворова — це взагалі нонсенс. Горький і Островський також сумнівно підпадають під дію закону N 317-VIII. Обидва письменники світового рівня.
Світлана Яременко
Ваші коментарі містять протиріччя. Якщо Ви уважно читали закон, на який посилаєтесь, то напевно, звернули увагу, що в ньому чітко рекомендовано дотримуватись наступних правил, цитую: «У разі якщо протягом зазначеного в абзаці першому цього пункту строку Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування (обласними, районними, сільськими, селищними, міськими радами) в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення про перейменування назв географічних об'єктів, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі постанови приймається Кабінетом Міністрів України у тримісячний строк, що обчислюється з моменту закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту. Таке розпорядження приймається з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 5 Закону України «Про географічні назви», пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті».

Перейшовши за цим посиланням на офіційний сайт Українського інституту національної пам'яті, (рекомендації якого радить враховувати закон), Ви зможете ознайомитись зі

СПИСКОМ ОСІБ, ЯКІ ПІДПАДАЮТЬ ПІД ЗАКОН ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ

Тут Ви можете знайти великий перелік історичних діячів. Вулиці та інші топоніми, названі на їхню честь мають бути перейменовані. В переліку Ви знайдете імена таких осіб, як К.Маркс, Микола Островський та багато інших.
Andr 10:07 #
Де в законах про засудження і про географічні назви Карл Маркс? Законодавець не випадково обійшов у законі про засудження комуністичні партії 19-го століття та комуністичні партії країн, що не входили до соціалістичного табору, аби не мати проблем з нашими цивілізованими європейськими друзями. Декомунізація Маркса відповідно до закону N 317-VIII це лише бажання посадової особи інституту пам«яті розміщене на сайті. Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Світлана Яременко
Дякуємо за коментар.
Andr 10:29 #
Самое дорогое у человека — это жизнь. Она даётся ему один раз, и прожить её надо так, чтобы не было мучительно больно за бесцельно прожитые годы, чтобы не жёг позор за подленькое и мелочное прошлое и чтобы, умирая, мог сказать: вся жизнь, все силы были отданы самому прекрасному в мире — борьбе за освобождение человечества. И надо спешить жить. Ведь нелепая болезнь или какая-нибудь трагическая случайность могут прервать её
Andr 10:49 #
«Свобода — это возможность сказать, что дважды два — четыре». Джорож Оруэлл 1984
Наталія 15:37 #
Дякуємо, що нагадали нам. А чиновникам треба нагадати про «права людини» згідно Основного закону — Конституції.
Andr 11:10 #
Висновок Венеціанської комісії свідчить, що закон писався непрофесійними юристами. Тому через юридичну безграмотність є багато фахових зауважень
Сергій Головатий, колишній представник ПАРЄ у Венеціанській комісій
Перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій вже заявив, що депутати розроблять проект змін до антикомунізаційного закону й спробують його ухвалити наступного року.
Наталія 15:48 #
Скоро прийняте рішення без потрібного дослідження та публічного обговорення! Формальне відношення до нового закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки!
Завантаження...