Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Вишневого збережеться для пільговиків. (ВІДЕО)

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Вишневого збережеться для пільговиків. (ВІДЕО)

1 січня 2016 року в Україні набули чинності зміни щодо пільгового проїзду у громадському автомобільному транспорті.

Враховуючи прийнятий Верховною Радою Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)" № 3628, забезпечення фінансування широкого переліку виплат і пільг, в тому числі і безоплатного проїзду в громадському транспорті для окремих категорій громадян відтепер не буде фінансуватися з державного бюджету, як це було раніше, а покладається на плечі органів місцевого самоврядування.

Це означає, що відтепер низка категорій громадян втрачає пільги, які були гарантовані державою.

В цьому році не фінансуються з держбюджету пільги для наступних категорій громадян:

– пенсіонери за віком (відповідно до змін до ЗУ “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні");

– учасники війни, члени сім'ї загиблого (померлого) учасника війни, особа з особливими заслугами перед Батьківщиною, батьки померлої особи з особливими заслугами перед батьківщиною, вдова (вдівець) особи з особливими заслугами відповідно змін до ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

– особи з особливими трудовими заслугами, вдови осіб з особливими трудовими заслугами, батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами, ветерани праці (відповідно до змін, передбачених ЗУ “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку");

– діти війни (закон про соціальний захист дітей війни);

– опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дружина (чоловік), дитина померлого громадянина, особа, яка працювала за межами зони відчуження (відповідно до змін до ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"), інваліди (3 група) – відповідно до змін до ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";

– жертви нацистських переслідувань відповідно до змін до ЗУ “Про жертви нацистських переслідувань".

Продовжують отримувати пільгу:

– інваліди війни 1, 2, 3 групи, учасники бойових дій – відповідно до закону “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соцзахисту";

– потерпілі та ліквідатори катастрофи на ЧАЕС 1 та 2 категорії (закон про соцзахист громадян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС) ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

– військові пенсіонери та вдови військових, пенсіонери спецслужби зв'язку та інші категорії відповідно до ЗУ “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та ЗУ “Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації в Україні";

– діти з багатодітних сімей (відповідно до ЗУ “Про охорону дитинства");

– реабілітовані – у транспорті міського сполучення (відповідно до ЗУ “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";

– діти-інваліди, інваліди (1, 2 група) – у транспорті міського сполучення (ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні").

Як прокоментували ситуацію в управлінні інфраструктури Київської обласної державної адміністрації, у державному бюджеті на 2016 рік ні копійки не закладено на компенсацію пільгових перевезень у громадському транспорті. Кошти мають бути закладені в відповідні місцеві бюджети згідно рішень місцевих рад. А поки що місцевий бюджет має право оплачувати проїзд пільговикам лише за бажанням.

Міністр соцполітики Павло Розенко погодився з "нестандартністю виниклої ситуації з фінансуванням пільгового проїзду, коли і в бюджеті грошей не передбачено, і право місцевих органів остаточно не передано.

"Протягом 1-2 місяців ми спільно вирішимо це питання. Частково пільговий проїзд буде в компетенції місцевих органів, - запевнив Розенко. - Логіка спочатку у нас була проста. Ми не просто передавали місцевим органам влади фінансування. Ми говорили про те, що система пільг на проїзд повинна встановлюватися на місцях. Але ця логіка не була підтримана, і рядок у держбюджеті випав".

Сьогодні в Україні діє близько тридцяти законів, які гарантують безкоштовний проїзд різним категоріям громадян. Це є право, гарантоване державою, законами. Водночас поки що держава не знайшла чіткого механізму повного відшкодування перевізникам збитків від перевезення населення пільгових категорій.

Як вийти із надскладної ситуації і чи будуть і надалі користуватися пільгами вишнівчани, обговорювали учасники робочої наради, яка відбулася 12 лютого у виконавчому комітеті Вишневої міської ради під головуванням заступника міського голови Андрія Чечило. У робочій нараді крім представників міської влади і перевізників міста також взяли участь депутати Вишневої міської ради Василь Лисевич та Сергій Кріпак.

«Ми повинні визначити найбільш оптимальний механізм вирішення цієї проблеми. Щоб і громадяни пільгових категорій могли безперешкодно скористатися своїм правом на пільговий проїзд, і перевізники від того не несли збитки», - зауважив заступник міського голови Георгій Майсурадзе. Поки що ми визначили кілька можливих варіантів вирішення проблеми, однак жоден із них не є оптимальним».

На жаль, міська рада не має важелів впливу на перевізників. Відповідно до чинного законодавства, органом, який здійснює дозвільну діяльність, координує роботу місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань розвитку інфраструктури територій, приймає участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної тарифної політики, а також здійснює нагляд за дотриманням Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту в межах області є управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.

А поки влада намагається вирішити це питання та відпрацювати чіткі правові та фінансові механізми розв'язання даної проблеми, перевізники пообіцяли тимчасово здійснювати безкоштовне перевезення пільгових категорій пасажирів, виключених з переліку пільговиків, що фінансувалися за державний кошт. Тобто поки що все залишається, як і раніше.

До речі, у різних містах України по-різному вирішують цю проблему. Приміром, у Дніпропетровську з минулого року почали діяти комбіновані проїзні квитки, у Львові хотіли зробити соціальні проїзні щоб пенсіонери могли безкоштовно їздити з 10-ї ранку до 16-ї години дня, але потім взагалі скасували пільговий проїзд. У Запоріжжі розробляють нову програму соціального транспорту, яку планують фінансувати за рахунок місцевого бюджету. Розглядають також і варіант часткової компенсації проїзду. А от у Чернівцях і досі не вирішили, яким чином забезпечити безкоштовний проїзд громадян. Місцева влада все ще розглядає варіанти і ламає голову над тим, як вчинити найкраще.

Нагадаємо, що в рамках Договору про співпрацю між Вишневою міською радою та перевізниками, які надають послуги на приміських, міжміських автобусних маршрутах загального користування на території міста Вишневе, перевізники забезпечують безоплатне перевезення у випадках, визначених чинним законодавством пільгових категорій громадян у кількості 3 місця (на один рейс), з них – 2 на приміський проїзд та 1 місце на проїзд по місту Вишневе.

  • 01:10
  • 3894
Гість 03:09 #
Ось так ця злочинна, злиденна держава «захищає» інтереси своїх незахищених у соціальному плані громадян, незважаючи на постійні скандали корумпованих високопосадовців типу брильянтових прокурів, які дивовижним чином виходять з під варти під заставу у мільйони гривнів, які вони на своїй посаді ніколи не зароблять і ніхто не перевіряє походження цих «застаних грошей» і не конфісковує їх на користь держави, для підтримки пільговиків, цих смердючих корумпованих «непотопляємих» прем'єрів, та іншої нечисті.Висновок один — цю злидену державу, яка не здатна виконувати свої фукціЇ, у тому числі по забезпеченню своїх громадян якісним медичним обслуговуванням, гідними зарплатами та пенсіями, безкоштовною освітою, справедливою судовою системою, що була б на варті законних інтересів простих громадян, а не тих, хто їм дасть більшого хабаря і т.д (ми найбідніша країна у європі, навіть албанці нас випередили, а також найкорумпованіша у всьому світі).-- не варто захищати.Нехай вона зогниє, то може на цьому навозі корупціонерів та шахраїв, коли вони всі зогниють, може щось виросте путнє.Це нехай буде пам'ятка та інформація для роздумів для патріотів-захищайте цивілізовані країни, вони вам будуть вдячні, а не ці корумповані злочинні клани, які вас будуть увесь час обкрадати та нагороджувати бляшками, та грамотами немов собак на виставці.
Алексей 17:01 #
Треба брати приклад з БІЛОРУСІ. БАТЬКУ у президенти України!!!
Завантаження...