Згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», у Вишневому необхідно перейменувати назви всіх вулиць та провулків, що мають «комуністичну» назву.
Підлягають перейменуванню наступні вулиці міста Вишневе: вул. Котовського, вул. К. Маркса, вул. Червоноармійська, вул. Фрунзе, вул. Горького, вул. Щорса, вул. Островського, вул. Орджонікідзе, вул. Піонерська, вул. Суворова, вул. Кутузова.
За результатами роботи тимчасової комісії по зміні назв вулиць м.Вишневе, що мають «комуністичну» назву, надані наступні пропозиції щодо перейменування вулиць, а саме:
вул. Котовського для зміни запропоновані (Заводська, Вишнева, В. Івасюка)
вул. Карла Маркса для зміни запропоновані (Квітнева, Соборна, Прокопця, Тихохода)
вул. Червоноармійська для зміни запропоновані (Європейська, Степана Бандери, Фонтанна)
вул. Фрунзе для зміни запропоновані (Миру, романа Шухевича, О. Мішина)
вул. Горького для зміни запропоновані (Незалежності, Пилипа Орлика, Свободи)
вул. Щорса для зміни запропоновані (Григорія Сковороди, Святотроїцька. Л. Курбаса)
вул. Островського для зміни запропоновані (Затишна, Вереснева, Князя Святослава)
вул. Орджонікідзе для зміни запропоновані (Щаслива, Мазепи, Межова)
вул. Піонерська для зміни запропоновані (Молодіжна, Весняна, Успішна)
вул. Суворова для зміни запропоновані (героїв Крут, Ярослава Мудрого, Сонячна)
вул. Кутузова для зміни запропоновані (Лопатюка, Героїв Чорнобиля, Павла Чубинського)
Перелік переіменованих вулиць м.Вишневого згідно прийнятого рішення.
Просимо Вас долучитися до обговорення щодо перейменування вулиць та надати пропозиції в усній чи письмовій формі, вибравши один із запропонованих комісією варіантів (або надати свій варіант).
Пропозиції надсилати: електронною поштою 250070@ukr.net, за телефоном: (045) 98 7-38-05, або звернувшись до депутата Вашого округу.
Важливо зазначити, не всі депутати Вишневої міської ради вважають, що на часі займатись цим питанням, але виконувати Закон України необхідно.
Висловлюйте свої думки в коментарах до новини, та пропонуйте свої варіанти, якщо такі маєте.
Цікаво дізнатися, з яких міркувань обиралися нові назви вулиць. Саме перше що чіпляється поглядом, хто такий С.Бендера? Можливо Степан Бандера? Було б зрозуміло, якби нові назви вулиць були знайдені за допомогою історичних даних, або прив'язок до місцевості. Є Загальноукраїнські цінності, загальнодержавні діячи Пилип Орлик, Княз Святослав, Павло Чубинський. Чому були обрані саме вони, Чому Князь Святослав, а не Князі Кореатовичи, або А.Шептицький? Чому Павло Чубинський, а не Богдан Бенюк? Чому ніхто не згадує про людей, які є історією саме міста Вишневого, засновники та перші мешканці міста, Т.Оліфирко, Г.Бужор, М.Мигай, хто згадував про захисників міста та воїнів які загинули під час Другої Світової, хто згадував про сучасних Героїв — мешканців Вишневого які загинули під час подій на Майдані та гинуть зараз на Війні на Сході країні.
Пропоную все таки розглянути назви вулиць з прив'язкою до історії міста, Героїв міста, адже саме ми повинні знати і пам'ятати що іменем Героїв нашого міста, в інших містах і селах не будуть називати ні вулиці ні парки ні сквери…
Дякую що розглянете пропозицію.
.На комісії, що створена була рішенням Міської сесії з числа депутатів та з-за лученням представників громадськості міста, яка відбулася 5 лютого, було запропоновано переіменувати і вул Жовтневу на Героїв Небесної сотні або Т.Шевченка. Мали місце невеличкі дебати, але прийняте рішення про зміну назви вул. Жовтнева. Як би ми не хотіли з цією назвою розлучатися, але потрібно, бо в цій назві увіковічнюється більшовицько-комуністичний режим, якому дала початок Велика Жовтнева революція.Чомусь не повідомили про запроновані перейменування вул.К.Маркса з варіантами---вул.Квітнева, Прокопця, Тихохода; вул.Фрунзе на вул.Миру, Мішина, Шухевича; вул.Щорса на Григорія Сковороди, Святотроїцька, Курбаса; вул. Оржонікідзе на Щасливу, Мазепи, Межева; вул Суворова на вул.Сонячна, Героїв Крут,.Ярослава Мудрого.
Шановні вишнівчани, на привелике щастя на сьогоднішній день з нашого міста ніхто не загинув в АТО. На Майдані 2 березня 2014р. від серцевого нападу помер вишнівчанин Хоменко Ігор, це вже почався післямайданівський період. Це на ваший розгляд. Долучайтеся до процесу декомунізації. Це наша історія. Це необхідно зробити до 18 лютого.(Вибачте за помилки.)
Хто не знає своєї історії, той просто не має майбутнього....
При власти, которая пришла под лозунгом «Хто не скаче, той москаль!», никакие разумные преобразования не могут быть реализованы. Уже тем, как она пришла и что делает, она показала, что она разрушитель, а не созидатель. Пока это не будет осознано большинством населения Украины, выдвигать какие-то предложения бессмысленно.
До 21 листопада 2015 року місцевим радам слід ухвалити рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Якщо ж місцева влада такого перейменування не здійснить до 21 листопада 2015 року – це зобов’язаний зробити своїм рішенням сільський, селищний чи міський голова протягом наступних трьох місяців. Тобто — до 21 лютого 2016 року.
Якщо й до цієї дати й сільські, селищні чи міські голови не впораються із цим завданням – право перейменовувати переходить до облдержадміністрацій. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням.
До літа 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом. Але процедури прописані саме так, щоб дати якомога ширші права громадам самим визначитися, як саме будуть перейменовані їхні населені пункти, їх вулиці і площі.
Що стосується нервів на переоформлення документів, ви можете це зробити, коли буде зручно – по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.
Тепер про кошти.
По-перше, під перейменування потрапляють в середньому від 3% до 5% назв вулиць міст, а на Сході – близько 10%, як-от у Харкові.
По-друге, основною статтею витрат при перейменуванні є виготовлення нових табличок, а вони й так є далеко не на кожному будинку. Заміна табличок відбувається регулярно у плановому порядку. Це фінансується місцевими бюджетами постійно як витрати на благоустрій. Зрештою, тимчасові написи можна зробити за допомогою трафарету і фарби.
Так, ЗМІ розповсюджували заяви одного зі столичних чиновників, який стверджував, що одна табличка обійдеться у майже тисячу гривень. Називаючи таку ціну, він, мабуть, мав на увазі, що ці таблички будуть виготовляти з коштовної емалі й оздоблювати камінням Сваровскі.
Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті підприємства й установи, які мають бланки і штампи зі старими назвами. Проте, далеко не всі юридичні особи мають печатки і штампи – вони не є обов’язковими для багатьох категорій юридичних осіб.
Источник: buhgalter911.com/Res/Zakoni/Pisma/Pisma_635901967258437500.aspx
По каким критериям критериям члены (иначе их не назвать) «тимчасової комісії по зміні назв вулиць» выбирали названия улиц? Просто возникает закономерный вопрос — они в школе то учились? Или они выполняли план по количеству улиц-претендентов на перименование?
Конечно, давайте переименовывать улицы, а почему бы и нет, других проблем нет в городе!
Переименованию улиц совершенно не мешает то, что:
1) детские садики пусть и дальше обслуживаются за счет родителей (зачем заботиться о нашем будущем — детях)
2) и школу достраивать не нужно — средств же не хватает…
3) поликлинику детскую привести в божеское состояние тоже не нужно — и так сойдет, денег то нет у города
4) привести в порядок дорожное покрытие в городе — а зачем, да тут тоже денег нет
5) провести ремнтно-восстановительные работы по канализационным сетям города — тоже нет денег, специалистов и техники, пусть жители ходят и вдыхают ароматы
6) налаживать снабжение электричеством дома — пффф, пусть радуются, что хоть иногда есть свет в доме
И перечислять можно долго и нудно, но вот на переименование улиц (смену документов и прочего кошмара, под который попадут люди) — всегда есть финансы, ресурсы, время и желание.
А давайте ещё снесем 90% зданий Вишневого — они же коммунистами строились, а начнем со здания Городской администрации!
Депутату Вишневої міської ради
Нагорняку С.В.
КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ
щодо недопущення перейменування
вулиці Піонерської в м. Вишневе
ШАНОВНИЙ СЕРГІЮ ВОЛОДИМИРОВИЧУ!
Ми, які нижче підписалися, мешканці вулиці Піонерської в м.Вишневе, змушені звернутися до Вас для недопущення перейменування вулиці Піонерської в м.Вишневому.
Як нам стало відомо, до 18 лютого 2016 року тимчасова комісія по зміні назв вулиць м.Вишневе, що мають «комуністичну» назву, приймає пропозиції від мешканців безпосередньо або через депутатів ради щодо перейменування вулиць. В оприлюдненому цією комісією переліку вулиць, які підлягають перейменуванню, міститься вул. Піонерська із запропонованими варіантами назв (Молодіжна, Весняна, Успішна).
Переважна більшість мешканців вулиці Піонерської категорично проти зміни назви вулиці, оскільки для цього немає законних підстав.
Критерії топонімічних об’єктів, що підлягають переіменуванню, наведені у пп. «є» п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»:
1). назви, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки;
2). назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них;
3). назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.
Підзаконні нормативно-правові акти, які тлумачили б ці критерії і при цьому носили б обов’язковий характер, — відсутні.
Назва вулиці «Піонерська» походить від слова «піонер», що має наступне значення:
1) Людина, яка вперше проникає в новий, недосліджений край та освоює його.
2) перен. Людина, яка першою торує стежку в якій-небудь новій галузі діяльності; новатор, зачинатель чого-небудь.
3) іст. Член масової дитячої комуністичної організації, що об'єднувала радянських школярів віком від 9 до 14 років.
4) В Англії, Франції, Німеччині і до 30-х рр. 19 ст. у Росії – солдат саперної частини інженерних військ.
(Великий тлумачний словник сучасної української мови (ВТССУМ), ВТФ «Перун», Київ -2001)
Як бачимо, фахівці оцінюють «комуністичне» значення слова «піонер» лише третім за частотою випадків вживання, поруч із «військовим» значенням цього слова, яке взагалі не застосовується в сучасній українській мові. На цей час загальноприйнятим тлумаченням слова «піонер», що підтверджується тлумачним словником, є «людина, яка вперше проникає в новий, недосліджений край та освоює його».
За таких обставин відсутні підстави вважати, що назва вулиці Піонерської є такою, що підпадає під дію пп. «є» п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Крім того, вважаємо, що за існуючої соціально-економічної ситуації в країні перейменування зараз не на часі, оскільки від цього потерпатимуть люди, будуть змушені понести витрати та відчути відповідні незручності.
Враховуючи вищевикладене, просимо Вас донести до тимчасової комісії та органів влади, від яких залежить перейменування вулиць у м.Вишневому, позицію мешканців вулиці Піонерської: ми категорично проти зміни назви нашої вулиці, оскільки це суперечить чинному законодавству і призведе до незручностей і витрат.
МЕШКАНЦІ МІСТА ВИШНЕВОГО
№ пп
Прізвище, ім’я, по-батькові заявника
Адреса у місті Вишневому Києво-Святошинського району Київської області, індекс 08132
Підпис заявника
Дата підписання
Менять смысле нет.Прислушайтесь к вашим горожанам.
Виховувати дітей треба без тоталітарних назв… Може треба було лишити вулиці Геббельса і Гітлер-штрасе, бо це ж історія…
У нас так багато неграмотних людей… А позиція щодо назв вулиць — це не причина — це лише індикатор, того що наше суспільство на жаль заслуговує того гнилого совка в якому застрягло на 25 років…
Наші друзі -прибалти ці питання вирішили ще 25 років тому… І де ми а де вони?
Тепер власне до суті питання:
вул. Котовського — В. Івасюка
вул. Червоноармійська для зміни запропоновані — Степана Бандери — Мешкаю саме на цій вулиці, тому хочу щоб вона називалася саме так.
вул. Фрунзе — Романа Шухевича
вул. Горького — Незалежності
вул. Щорса для зміни запропоновані — Л. Курбаса
вул. Островського — Князя Святослава
вул. Орджонікідзе — Мазепи
вул. Суворова — Гроїв Крут
вул. Кутузова — Павла Чубинського
Я вважаю, що в нашої держави є більш важливіші питання, ніж переіменування вулиць.
Це створює тільки великі незручності для мешканців цих вулиць. Треба буде переоформити купу документів, стояти в чергах в інстанціях.
І мені незрозуміло, навіщо зразу С.Бандера???? Він вважається найбільшим патріотом? Чому? Він також винищував українців. Вбивав жінок і дітей. Він нічим не відрізняється від Гітлера та Сталіна. Я проти, щоб вулиця носила його ім'я. Є багато гетьманів та письменників, які більше заслуговують на це.
Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.
Ідеї марксизму, особливо економічне вчення К. Маркса, справили істотний вплив на формування світогляду й політичних поглядів І. Франка. У наукових і публіцистичних працях він часто посилається на ті чи ті положення марксизму. У багатьох статтях («Хто є робітник?», «Як постала наймана праця?», «Що нам приносить праця?», «На кого ми працюємо?», «Хто винний?», «Про соціалізм» та ін.) він глибоко проаналізував тогочасний капіталізм, розкрив його експлуататорську природу, вказав на джерела прибутків капіталістів, нерідко посилаючись на К. Маркса. «Славетний німецький соціаліст Карл Маркс, — пише він в одній статті, — ясно довів, що саме з додаткових вартостей, урваних від робітників, постали всі капітали»
Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.
Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.
Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.
Аргументи:
1. Це ніяким чином не вплине на рівень життя населення.
2. Чому назва є комуністичної? Є місяць такий: жовтень! До чого тут Жовтнева революція? Назва вулиці є просто Жовтнева! Про ніяку революцію у назві немає і натяку!!! Отже, і перейменовувати її зовсім немає потреби!!!
3. Є багато важливіших і терміновіших речей, які потребують уваги, ніж перейменування вулиць!
А по суті: якось не зрозуміло чому приклади назв дають «зверху», та ще з таким контрастом.
Стосовно Червоноармійської вулці: у Вишневому немає вул. Вишневої, або, наприклад, Милославської.
Чому б модератору не зробити формочку для пропозиції варіантів, а вже потім вибирати.
Якщо ви кажете, що є важливіші питання, то вперед! Чому займаєтесь такими дрібницями? Почніть з себе. Якщо особисто вам щось не подобається в вашому місті то змініть це. Судячи з того, що на вашу думку за перейменування вулиць виступають лише неуки, то ви маєте знати як змінити світ навколо вас на краще! Якщо ви все знатєе окрім цього, нятякну… почніть з запитів ;)
А для того щоб почались зміни потрібно позбутись радянського сміття. Перестаньте жити минулим.
Очищення від радянського сміття має бути миттєвим. Так свого часу Ататюрк не розтягував задоволення коли знищував османську спадщину. Ледь не за два тижні Турція була переведена на латинську абетку, а за носіння фесок розстріляли кількасот османістів, що стало для них добрим уроком. Після того країна почала швидко розвиватися.
Ще одне: якщо на вашій автівці чи вашій оселі якийсь москаль напише слово «х… й», ви не чекатимете закінчення кризи, поки розчинник подешевшає, чи закінчення війни, коли москалі подобрішають, ви зведете цей напис одразу, без зайвих розмов.
Так ось, Ленін — гірше, ніж х… й
Березень 1960 р. — постанова Верховної Ради УРСР про присвоєння населеному пункту міського типу станції «Жуляни» назву Вишневий. На час перейменування усі подвір'я тонули в буйному вишневому цвіті. Вже в перейменованому населеному пункті створили міську рада депутатів трудящих, на чолі якої був Федір Миколайович Леоненко.
1960 — населення Вишневого досягло 3800 осіб.
1960–1963 — відкрили першу 8-літню школу № 1, створили першу бібліотеку по вул. К.Маркса, 1 та літній кінотеатр. Господарчі організації Вишневого наводили за свій рахунок порядок на вулицях Залізничній і Лесі Українки.
Я за назви історічного походження міста…
P.S. інфа взята з вікіпедії