Що потрібно знати про реформу ЖКГ? (відео)

Що потрібно знати про реформу ЖКГ? (відео)

До першого липня 2016-го перед жителями більшої частини багатоквартирних будинків стоїть важливе завдання: визначитися, кому із комунальників віддавати на обслуговування свій будинок. Вже влітку згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» відповідальність за технічне обслуговування, капітальні та поточні ремонти, а також належний стан будинку лягає на плечі самих мешканців.

Тобто, якщо зламається ліфт, потечуть труби, згорить електропроводка, ремонтувати неполадки комунальники будуть лише за кошти самих власників будинку. Приміром, якщо у вашому під'їзді перегорить лампочка, доведеться ходити в темряві до тих пір, поки ви за неї не заплатите. Серед обов'язків мешканців - також відповідальність за вивезення сміття із під'їзду та прибудинкової території, а також прибирання у дворі.

Тому жителям багатоповерхівок необхідно визначитись із тим, хто буде обслуговувати їх будинки. Такі рішення, згідно із законом, повинні приймати мешканці багатоповерхівок на загальних зборах. Відповідальність за обслуговування будинків вони можуть покласти частково або повністю на так звані ОСББ – об'єднання співвласників багатоповерхових будинків чи на добре відомий ЖЕД.

Свій вибір уже зробили понад двадцять відсотків жителів багатоповерхівок. У решти таке завдання лише попереду. Тому ми намагались дізнатись, як живеться мешканцям багатоповерхівок, котрі уже користуються послугами приватних компаній.

Претензій до комунальників у них, кажуть, чимало. Але найбільше їх хвилює те, що досі будинок перебуває на тимчасовому електропостачанні, за яке ще й доводиться переплачувати. Нарікають, сплачують за місяць близько тисячі гривень. До того ж, зізнаються жителі, електроенергію їм постачає один із місцевих заводів, котрий світло ще й періодично вимикає. Відсутність постійного електропостачання, кажуть, тягне за собою і решту проблем. Серед них і відсутність гарячої води.

Кажуть, звертаються до ЖЕДу регулярно, але у відповідь отримують лише прохання відстрочки. Те ж саме нам сказав директор ЖБК "ЯНТАР" під час телефонної розмови, «перевівши стрілки» на забудовника. А останній, як розповіли мешканці будинку, просить з усіма питаннями звертатися до уповноваженої організації – тобто до того ж ЖЕДу. Це питання є в електронних зверненнях на порталі ВИШНЕВЕ.УКР

Як розповідають жителі іншого будинку, не надто відрізняється від добре відомих ЖЕКів і їхнє власне ОСББ. Зізнаються: проблеми практично ті ж. Єдине, чим відрізняється їхнє ОСББ від ЖЕКу, кажуть, є те, що влітку слідкують за чистотою на прибудинкових територіях більш якісно.

Час визначитись із формою управління будинком ще є. Однак, якщо не зробити цього до визначеного терміну – до першого липня, жителям таких будинків обслуговуючу компанію призначить місцева влада. При цьому відповідальними за їхню діяльність будуть самі мешканці.

Автор: Альона Анікеєва

  • 00:50
  • 1918
анна 01:24 #
Перш, ніж переходити до ОСББ, хотілося б задати питання працівникам Міськради та УМГ щодо організацій, яких планується призначити відповідальними не випадок, коли мешканці самі не створять ОСББ. Чи можна дізнатися про керівників цих організацій, які ціни і т.інш. Крім залякуванням ОСББ, як в дитинстві лякали бабаєм, поки ніяких конструктивних кроків від влади не відчутно. Можливо підкажете, де проводяться підготовчі курси для бажаючих стати управителями ОСББ, бажано з питань ГОСПОДАРЮВАННЯ, бо юридичні питання швидше можна опрацювати.
Адмін
Адмін 02:14 #
Анна у місті тільки одна управляюча компаня це КП «УМГ» зі своїми структурними підрозділами у формі ЖЕДів. Буде більше інформації, обов'язково поділимось!
Завантаження...