Євген Чулаков, ZORI Invest: «Розвиток дитячого спорту - це відповідальність бізнесу»

Євген Чулаков, ZORI Invest: «Розвиток дитячого спорту - це відповідальність бізнесу»

У здоровому тілі – здоровий дух. Спорт – унікальній інструмент, він вирішує питання гармонійного розвитку не тільки окремої людини, але й суспільства загалом. Особливо дитячий спорт. Про підтримку бізнесом розвитку дитячого спорту ми розпитали Євгена Чулакова, забудовника, засновника девелоперської компанії ZORI Invest, одного із вболівальників та спонсора дитячої футбольної команди U-10 футбольного клубу «Вишневе».

- Євгене, в якому турнірі зараз грає U-10, які результати останнього матчу?

- Дограємо у зимовому турнірі Winter Championship, у суботу виграли 6:0 у команди з Василькова.

- Поздоровляю. Які цілі на найближчий час?

Дякую. У цьому турнірі ми виграли останні три гри, але поки що йдемо на 5 місці, тому найближчим часом будемо боротись за призове місце. А потім почнеться підготовка до чемпіонату Києва.

- Як і чому вирішили допомагати цим дітям?

- Мені дуже подобається футбол. Вважаю, що це гра, яка поєднує всі складові змагання, для якої в рівній мірі необхідні інтелект та фізичні якості. Коли є час, із задоволенням дивлюсь ігри різного рівня різних чемпіонатів, для мене це щось на кшталт медитації. Але от саме дитячим футболом до певного часу я не цікавився. Одного разу приятель запросив подивитись одну з таких ігор. Скажу відверто, на той час навіть уявити не міг, наскільки це цікаво. Я був вражений тим, як діти викладались на полі. В дитячому футболі є всі складові дорослих змагань: стратегія, тактика, швидкість, неймовірні голи, фінти, словом, все, з чого складається видовищність цієї гри, але головна відмінність від дорослих професійних гравців – діти грають не за гроші.

Допомагати вирішив тому, що часто таким командам не вистачає певного спорядження, коштів на трансфери. Є діти, які мають хист, дуже хочуть займатись цим спортом, але батьки не можуть забезпечити всім необхідним.

- Як взагалі ситуація зі спортом в Київській області?

- Не відповім за всю Київську область, а от щодо Києво-Святошинського району, то з боку місцевої влади є відчутні кроки у покращенні спортивної інфраструктури. Наприклад, у Вишневому найближчим часом завершиться реконструкція футбольного стадіону, у Петропавлівській Борщагівці минулого року відкрили чудовий спортивний комплекс, у Софіївській Борщагівці будується стадіон із футбольним полем стандартних розмірів, з трибуною на 232 глядачі, біговими доріжками, залами для боксу та дзюдо. До речі, спеціалісти ZORI Invest надавали консультації в процесі проектування та ряду інших питань щодо підготовки до будівництва спорткомплексу у Софіївській Борщагівці. Це буде спортивна споруда, яка відповідатиме всім необхідним стандартам безпеки та якості. Також наша компанія в процесі розгляду будівництва сучасного спортивно-оздоровчого закладу з можливістю організації дитячих секцій.

- Як інші забудовники допомагають розвивати спорт? Зараз, здається, багато будують спортивних майданчиків?

- Так, дійсно, відповідальні забудовники на своїх великих проектах намагаються розміщати спортивні майданчики, але це більше стосується не стільки розвитку спорту, а задоволення загальної потреби майбутніх мешканців у соціальній інфраструктурі. Спортивні майданчики – частина необхідного для розвитку території «пакета» з садочками, школами, закладами торгівлі, дитячими майданчиками, озелененням території, тощо. Це диктується державними будівельними нормами, але знов-таки, для територій, а не окремих забудовників. Хотілося б щоб ключові гравці цього ринку більше уваги приділяли саме фундаментальним спорудам, які б, наприклад, дозволяли тренуватись взимку та проводити змагання. Мене давно дивує відношення великих забудовників до цього питання, адже створення універсального, цілорічного спортивного об’єкту продемонструвало б і рівень проекту, і відношення до мешканців, і до спорту в цілому, не говорячи вже по репутаційні вигоди.

- Так, це болюче питання. Давайте повернемось до команди. Як батьки відносяться до захоплення своїх дітей?

- У випадку з U-10 футбольного клубу «Вишневе» відношення батьків дуже подобається. Вони з усією серйозністю та відповідальністю відносяться як до ігор, так і до тренувань. На кожній з ігор майже всі батьки присутні, налаштовують хлопців, спілкуються з тренером, вболівають, знімають відео та фотографують. Їх підтримка неймовірно важлива для команди. Взагалі, тут хочу звернутися до батьків та зазначити, що якщо їх дитині у цьому віці подобається футбол (або будь-який інший вид спорту), не варто сподіватись, що через рік-два дитина захоче займатись чимось іншим. Батьки часто думають що якщо він ще малеча, то буде ще багато спортивних секцій та захоплень. Частково, це дійсно так, але тут найважливішим моментом є саме підтримка та настрій батьків. Моя особиста думка, що якщо саме батьки будуть налаштовані серйозно, то у дитини є шанс вийти на серйозний рівень та розглядати спорт як те, з чим можна пов’язати своє професійне майбутнє.

- Як хлопці до вас ставляться? Які у вас відносини?

- Ми спілкуємось під час ігор, якщо можу, і це не йде врозріз з тренерськими настановами, щось підказую, а взагалі, кажу їм, що я їх найщиріший вболівальник.

- Хто Ваш улюблений гравець?
- Не хочеться когось виділяти, тому що вся команда складається з талановитих гравців. Але якщо вже наполягаєте щоб я назвав, то в мене їх декілька. Це Захар Леончук #25, Данило Мамалига #10 та капітан команди Матвій Савіч #6

- Хто з хлопців Вас вразив найбільше? Чия історія шляху до спорту найбільше здивувала?

- Найбільше вразила та засмутила історія Олександра Ковальчука. Це хлопець, який у 6 років почав займатись футболом, але покинув, тому що не було можливості купити ні м‘яч, ні форму, ні оплачувати тренування. Народився з вагою менше 2 кг. у дуже важкому стані і мінімальними шансами на життя, через 2 місяці його мати пропала без вісті, батька ніхто ніколи не бачив. Його всиновила рідна бабуся, яка працює санітаркою у лікарні за 3600 грн.

Попри всі негаразди, Саша життєрадісний, добрий та енергійний хлопчина. Як спонсори команди U-10 ми забезпечили Сашу всім необхідним для продовження тренувань, він скоро приєднається до команди. Але ситуація у них з бабусею дуже складна. Ми допомагаємо й будемо допомагати, але цій сім’ї дуже важливо відчувати підтримку громади. Тож я хотів би звернутись до читачів з проханням допомогти цій родині та перерахувати будь-які кошти на картку бабусі-опікуна Наталі Григорівни.

Реквізити бабусі: 5168 7573 9338 8774
Ковальчук Наталія Григорівна

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...