Чергова сесія Вишневої міської ради: акценти на головному (відео)

Чергова сесія Вишневої міської ради: акценти на головному (відео)

Питання порядку денного чергової VII сесії Вишневої міської ради VII скликання, що проходила в актовій залі виконкому Вишневої міської ради 4 лютого цього року, почали розглядати через півтори години після її задекларованого початку.

За усталеною традицією, сесійне засідання ропочалося з Гімну України. На початку засідання, головуючий на сесії, міський голова Ілля Діков вручив посвідчення матерям-героїням та привітав їх із цим почесним званням.

У ході пленарного засідання депутати розглянули і прийняли низку важливих для міста рішень. Серед головних питань, що розлядали цього дня, - внесення змін до бюджету міста на 2016 рік. Депутати одностайно проголосували про зміни до головного фінансового документа, зокрема збільшення видатків спеціального міського фонду у сумі 400 000 гривень для того, щоб передати ці кошти в управління капітального будівництва Обласної адміністрації для коригування проектно-кошторисної документації по будівництву другої черги Вишнівської загальноосвітньої школи № 1, що розташована по вулиці Червоноармійській, 9. Про це доповіла Тетяна Зубченко, начальник відділу фінансів, економіки та інвестиційної політики міськради. Інші питання було розглянуто на комісіях.

Прийняли депутати рішення і про створення комунального підприємства «Центр державної реєстрації Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області», оскільки районна реєстраційна служба найближчими місяцями припинить свою роботу.

Було висловлено пропозицію розглянути положення Про постійні депутатські комісії Вишневої міської ради VII скликання на наступному пленарному засіданні.

Крім того, депутати розглянули та обговорили зміни та доповнення до рішень попередніх сесій, зокрема: «Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік», «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків на території міста Вишневе» та «Про затвердження положення про помічника-консультанта Вишневої міської ради VII скликання». Щодо помічників депутатів було вирішено, що у разі відсутності депутата його представляє один помічник.

Начальник відділу фінансів, економіки та інвестицій пояснила присутнім питання встановлення податків, оскільки відбулися зміни у законодавстві. Верховна рада постановила, що міські ради вже не можуть встановлювати пільги щодо загальної житлової площі. Раніше міська рада приймала рішення про те, що квартири, площею до 80 кв. м та будинки, площею до 150 кв. м на території міста Вишневе – податок на нерухоме майно не сплачували. На сьогоднішній день ця норма із законодавства вилучена. А держава встановила наступні: 60 кв м. на квартиру, 120кв. м на будинок. Тому необхідно внести поправки в місцеве положення і привести у відповідність даній позиції. Тобто, від нині громадяни будуть платити більші податки – за квартири більше 60 кв. м і будинки, площею 120 кв. м. ставки не змінено – тобто 1% від мінімальної заробітної плати. Коли податкова надішле повідомлення з визначеною сумою, громадянин повинен її сплатити протягом 60 днів.

Йшлося на сесійному засіданні і про перейменування вулиць щодо виконання Закону України про декомунізацію. На депутатській комісії, де вивчалося це питання було запропоновано перейменувати 10 вулиць: Червоноармійська, Карла Маркса, Ордженікідзе, Котовського, Фрунзе, Жовтнева, Піонерська, Островського, Горького. Слід зазначити, що вулиця Жовтнева не набрала необхідної кількості голосів для її перейменування. З метою ознайомлення населення комісією було запропоновано розмістити цю інформацію в ЗМІ та інтернеті.

Щодо нових назв вулиць, то їх перелік для обговорення наступний: вул.Свободи, Миру, Ярослава Мудрого, Молодіжна, Щаслива, Фонтанна, Григорія Сковороди, Мішина, Соборна, Князя Володимира, Європейська, Затишна, Академіка Корольова, Успішна, Пилипа Орлика, Незалежності, Бульварна, Сонячна, Небесної Сотні, Шухевича, Перуна, Прокопця, Перемоги, Весняна, Слов'янська, Олега Антонова, Шевченка.

На сьогоднішній день, за електронним опитуванням, комісія назвала такі вулиці: Котовського – Заводська; Карла Маркса - Квітнева; Червоноармійська – Європейська; Фрунзе- Миру; Горького – Незалежності; Щорса – Григорія Сковороди; Островського -Затишна; Орджонікідзе – Щаслива; Піонерська – Молодіжна; Ватутіна – Небесної Сотні. По вул.Ватутіна мешканці звернулися з проханням залишити її попередню назву. Передбачено також усне опитування мешканців щодо назв вулиць

Заслухавши виступ директора закладу "Палац культури і мистецтв", обговорили питання про затвердження змын до статуту комунального підприємства з метою поліпшення ефективної діяльності закладу. Депутати прийняли позитивне рішення.

Цікавою інформацією поділилася представниця Університету «Україна» щодо можливостей безкоштовного навчання вишнівчан, зокрема - учасників АТО, які безпосередньо брали участь у бойових діях та їх сімей з актуальних сьогодні спеціальностей. Вона зазначила, що вступна кампанія заочна форма навчання стартуватиме у березні. Тому, потрібно встигнути підготувати документи.

Порушувалися проблеми медичного обслуговування населення та швидкої допомоги. Мова, зокрема йшла повну зношеність карет швидкої допомоги.

Обговорювалося також важливе питання про врегулювання влаштування дітей в дитячі садочки міста. При підготовці питання перед сесією було вирішено, що прийом заяв буде, як і раніше, здійснюватися через виконавчий комітет, максимально задовольняти потреби мешканців та контролювати ситуацію. Відтепер, хоча будуть прийматися всі заяви батьків, але, в першу чергу будуть влаштовувати дітей учасників антитерористичної операції, військовослужбовців. Будуть зараховуватися діти батьків, що зареєстровані в місті та діти пільгових категорій: працівників державних та комунальних установ, діти професійних рятувальників, працівників поліції та діти, що знаходяться під опікою. Також, при наявності місць, з актом обстеження депутатів будуть прийматися діти батьків, що проживають у місті, але не зареєстровані. Порушувалося також питання про звільнення приміщень дитячих садочків іншими установами. Головуючий зазначив, що, зокрема КРУ вже звільнило приміщення, де знаходиться садочок «Намистинка».

Акцентувалася увага на активнішому лобіюванні питання надання місту Вишневому статусу міста обласного значення, щоб зняти багато питань, зокрема – кращого фінансування медицини та вирішення інших проблем життєдіяльності міста.

Також у сесійній залі жваво обговорювали питання обслуговування в одному із нових супермаркетів міста. Навіть проголосували за те, щоб утворити комісію з перевірки маркування продуктів країни-агресора в магазинах міста.

Насамкінець депутати розглянули ряд «земельних» питань.

  • 22:25
  • 2124
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...