Чому високі ціни в платіжках: начальник ЖКГ Вишневого пояснює

Чому високі ціни в платіжках: начальник ЖКГ Вишневого пояснює

Керівник відділу житлово-комунального господарства у Вишневому Олександр Волков пояснив, чому вишнівчани отримали квитанції за листопад з такими високими сумами.

За його словами, значні кошти нарахували тим жителям, які не здійснили повірку лічильника. За Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" мешканці багатоквартирних будинків повинні регулярно робити перевірку лічильників.

"Тим громадянам, які не провели перевірку, я раджу якнайшвидше це зробити. Інакше за Законом буде йти нарахування згідно з нормою водоспоживання на кожного прописаного в квартирі громадянина", - зазначає Олександр Волков.

Нагадаємо, норма водоспоживання на одну людину, яка проживає у багатоквартирному будинку та має водопровід, каналізацію, сидячу ванну та душ, а також централізоване водопостачання, становить 135 літрів на добу.


Шкляев Валерий Петрович 20:29 #
В упомянутом законе в ст. 4 п. 11 написано:
Право власності на встановлені відповідно до цієї статті вузли розподільного обліку/прилади — розподілювачі теплової енергії належить власникам (співвласникам) приміщень, у яких такі вузли обліку встановлені
а в ст. 6 п. 2
Обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів — розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку
о жителях (мешканцях) речь не идет вообще
я живу в неприватизированной квартире, владельцем которой является, следовательно, горсовет г. Вишневого, а я ее просто арендую. Значит, обслуживать и заменять счетчики воды — это не моя обязанность. Тем не менее мне тоже пришел этот космический счет.
Как это понимать?
Світлана 19:57 #
Закон почав діяти від 1 січня 2016 року.

Повірку та ремонт лічильників на газ, воду, електроенергію та тепло відтепер мають проводити за свій рахунок не споживачі, а надавачі комунальних послуг. Вони тепер відповідають за своєчасність повірки, стежать за термінами проведення, мають письмово повідомити споживача про терміни проведення повірки.

Про це йдеться в законі «Про метрологію та метрологічну діяльність», який набрав чинності 1 січня 2016 року.

Читайте також: За самовільне відключення від теплопостачання та гарячої води українців хочуть штрафувати

«Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки… покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання», – ідеться в законі. Більше читайте тут: tsn.ua/groshi/v-ukrayini-nabrali-chinnosti-novi-pravila-povirki-lichilnikiv-scho-ce-oznachaye-dlya-spozhivachiv-571033.html
Завантаження...