Акція протесту проти свавілля перевізників у Вишневому

Акція протесту проти свавілля перевізників у Вишневому

Сьогодні, 26 січня відбулася протестна акція жителів Вишневого у зв'язку з подорожчанням тарифів на проїзд у громадському транспорті (15 січня проїзд по Вишневому підвищився з 3 грн. до 5 грн., а від Вишневого до Києва з 9 грн. до 12 грн.).

Місцеві активісти перекрили перехрестя вулиць Святошинська і Київська (в'їзд у Вишневе). Учасники акції, яких було близько 50 чоловік, не пропускали маршрутки як на в'їзд, так і на виїзд, тому більшість громадського транспорту просто розверталися. Деякі маршрутки, які слідували з Києва у Вишневе знайшли такий вихід з ситуації — вони зупинялися не доїжджаючи до перекритої дороги, висаджували пасажирів і їхали назад до Києва, таким чином, майже не порушуючи свій графік.

Активісти говорили, що головна мета акції це — "домогтися людських цін на проїзд" та наголошували, що готові годинами перекривати дороги навіть у такий мороз, бо хочуть справедливості. Одна з активісток підкреслила: "Нічого, що мороз, треба ж щось робити зі знахабнілими перевізниками, досить нас душити непомірними тарифами".

Через зупинку руху учасниками протесту, людям доводилося покидати салони автобусів і шукати інших способів дістатися до Києва, від цього пасажири, м'яко кажучи, були не в захваті, тому виникали словесні перепалки між ними і активістами. Але були й ті, які, незважаючи на неможливість доїхати в столицю маршруткою і від цього руйнуванням своїх планів, висловлювали солідарність з протестувальниками.

Позиція водіїв з приводу підняття тарифів на проїзд, у більшості, збігається з учасниками протесту, як сказав один з них: "Так, я також вважаю, що ціни на проїзд занадто високі... але ви ж розумієте, що ми [ред. — водії] тут ні до чого".

Акція тривала трохи більше години (розпочалася о 9:00) і приблизно о 10:30 рух громадського транспорту було відновлено. Активісти обіцяли, що будуть влаштовувати протестні акції до тих пір, поки перевізники не знизять ціни на проїзд.

Марина Молошна

  • 16:45
  • 6635
Анна 22:41 #
В СУБОТУ, 17.11.2018, ЗБІР У ВИШНЕВОМУ БІЛЯ МІСЬКРАДИ об 11.00. ВИРІШУЄМО, ЯК ПРОТИДІЯТИ ВИСОКИМ ТАРИФАМ НА ПРОЇЗД.
ШТАБ ПРОТИДІЇ НЕДОБРОСОВІСНИМ ПЕРЕВІЗНИКАМ группа у ФБ
Завантаження...