«Самопоміч» вимагає реальної «Турботи» для тих, хто того потребує

«Самопоміч» вимагає реальної «Турботи» для тих, хто того потребує

20 січня відбулося Засідання постійної комісії Київської обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів, на якій розглядалося питання затвердження проекту обласної комплексної програми «Турбота» на 2016-2020 рр.

У голови комісії, члена фракції «Об'єднання «Самопоміч» в облраді Наталії Бігарі виникли суттєві запитання щодо цієї програми, повідомили в прес-службі фракції

За планом, програма «Турбота» розроблена для надання соціальної допомоги і підтримки інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників бойових дій, для розвитку волонтерського руху та з метою надання соціальної допомоги та підтримки і здійснення соціальної реабілітації інвалідів, а також для вирішення проблем медичного, соціально-побутового обслуговування у Київської області. Щорічний бюджет на цю програму – 2 млн 199 тисяч гривень.

Однак, близько 55% всіх коштів, передбачених на програму «Турбота» по факту виділяються на утримання певних громадських організацій – обласних спілок інвалідів, ветеранів тощо – і витрачаються на зарплати їх працівників та сплату комунальних послуг. Під час розгляду проекту програми Олександр Крук, в.о. директора Департаменту соцзахисту Київської обласної адміністрації, відповідальний за виконання програми та контроль над розподілом бюджетних коштів, не надав точну відповідь щодо чіткої кількості членів цих організацій, їх діяльності та запланованих витрат. Натомість відкритим лишилося питання контролю за виплатами матеріальної допомоги, що передбачена «Турботою» для тих, хто реально її потребує. Крук також не зміг відповісти на запитання щодо результативності програми протягом минулих років і контролю за її здійсненням, чим викликав запитання щодо ефективності роботи Департаменту взагалі.

«Я не бачу доцільності використання бюджетних коштів, більша половина з яких не піде на реальну адресну допомогу тим, хто цього потребує», – пояснила свою позицію Наталія Бігарі. Члени комісії та присутні на засіданні депутати прийняли рішення про перегляд проекту програми і створення робочої групи для оптимізації проекту.

Депутати визнали, що на сьогодні програма «Турбота» є деструктивною і потребує докорінних змін, у тому числі, щодо процедури контролю та звітності за її виконанням. Депутати Андрій Пещерін, Олег Іваненко, Руслан Кузьменко, Максим Мазурко (БПП «Солідарність»), Валентин Багнюк («Наш край») та Григорій Тищенко (ВО «Батьківщина») виступили з ініціативою створення робочої групи, яка прослідкує за цільовим використанням бюджетних грошей.

Успішний результат оновленої програми, як передбачається, дозволить отримати більше фінансування з бюджету в наступному році.

«Ми відпрацюємо положення проекту програми, аби вона нарешті запрацювала на громадян, і вони дійсно відчули турботу про себе», – підсумувала Бігарі.

  • 16:05
  • 2290
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...