XVI сесія Вишневої міської ради VIІ скликання

XVI сесія Вишневої міської ради VIІ скликання

24 листопада відбулась чергова XVI сесія міської ради VIІ скликання. Головували на ній мер Вишневого Ілля Діков та секретар міської ради Сергій Пишний, зареєструвалося 30 з 35 депутатів.

На пленарне засідання було винесено 13 основних питань порядку денного та 37 земельних. Також у ході сесії були внесені додаткові питання, такі як: "Про інвентаризацію земельної ділянки для добудови РАЦСу", "Про прийняття на баланс комунальної власності міста дитячого дошкільного закладу "Ромашка" та деякі інші земельного спрямування. Депутат Василь Лисевич, голова комісії з квартирного питання учасників бойових дій в АТО, запропонував внести в порядок денний земельні питання, що стосуються трьох будівельних компаній, які боролися за право будувати житло для воїнів АТО: ТОВ "Атіка", "Львівська мрія", ЗАТ "Українська будівельна компанія"( за внесення УБК депутати не проголосували, тому її не включали у вирішальне голосування). Після тривалого та бурхливого обговорення депутати більшістю голосів підтримали ТОВ "Атіка".

Тепер детальніше про ситуацію, що склалася. Для побудови будинків та дитячого садочку місто виділило 2,82 га землі наприкінці Європейської (колишньої Жовтневої) вулиці, за міським ринком, але на цьому ж самому місці зараз знаходиться парковка приблизно на більше ніж 500 місць. Це викликало обурення у вишнівчан. Власники авто проти, щоб автостоянку переносили (куди саме ─ ще невідомо), а жителі довколишніх будинків хвилюються, що тепер ті всі машини можуть опинитися на тротуарах, газонах, у прилеглих дворах. Але це не єдина проблема. ТОВ «Львівська мрія» запропонувала за 2-3 роки здати в експлуатацію для учасників АТО до 70 квартир і дитячий садок на 90 місць. Інвестиційна компанія «Атіка», яка за чутками тісно пов’язана зі скандальною Ірпіньською будівельною компанією "Орлан-інвест", обіцяла за 3 роки надати для "атовців" 40 квартир і дитсадочок на 105 місць. Але у Вишневому проживає більше воїнів АТО, ніж 40, тому при обранні «Атіки», комусь доведеться чекати другої черги.

Ось що по цій справі думає активіст, один із членів тимчасової комісії, який був на сесійному засіданні та розбирався з передачею даної земельної ділянки у суборенду забудовнику: "Я намагався донести до депутатів, що рішення комісії сире, неготове. Що треба було обов’язково перевірити обидві компанії на наявність якихось проблем та порушень у їхній діяльності, що треба було скласти документ, який би потім підписали представники забудовника, міськради та комунального підприємства, згідно якого чітко прописати, куди саме переноситься автостоянка, що спершу будується дитсадок та квартири для атовців, а потім вже вся інша частина комплексу, прописати штрафи за порушення норм ДБН тощо. Що треба було обов’язково, аби міська влада або забудовники зробили геодезію, аби було точно зрозуміло, що можна будувати на тій ділянці і щоб нам не обіцяли золоті гори, які звести там може нереально. Що треба було створити іншу, але вже нормальну фахову комісію, куди залучити обов’язково головного архітектора, незалежного юриста, бажано землевпорядника, кількох депутатів і обов’язково Валентину Донець, як депутата того округу, по одному активісту та атовцю, аби комісія працювала фахово, без бабусь, які кричать і не дають слова сказати, щоб все вирішити на комісії і надати депутатам вже готове рішення по забудовнику. Так, це б затягло рішення на один-два місяці, зате ми б рухалися у правовому полі і ні до кого не було б претензій. І в даному випадку, всі закиди атовців, мовляв, ми не можемо чекати - вони неслушні, бо кілька років чекали, а тут раптом не можуть два місяці почекати, бо треба швидко ухвалити непідготовлене рішення. Але даним депутатам це все виявилося непотрібне, вони все і без комісій різних знають і взяли на себе відповідальність".

Нижче наводимо інформацію з протоколу поіменного голосування зі списоком депутатів, які погодились віддати в суборенду Інвестиційній компанії "АТІКА" 2,82 гектарів вишнівської землі, без жодних гарантій зі сторони забудовника перед учасниками АТО та містом.

Чому ж депутати обрали саме ТОВ "Атіка" ─ невідомо, у кожного на це своя думка.

Повертаючись до сесії. Перші питання, які стояли на порядку денному були бюджетного характеру ─ "Затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2016 року" та "Внесення змін до рішення "Про міський бюджет на 2016 рік". Третім було "Затвердження п. 7 "Програми економічного, соціального та культурного розвитку м. Вишневе на 2016 рік" в новій редакції". Далі були питання: "Збільшення штатної чисельності відділу державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Вишневої міської ради", "Внесення змін та доповнень до Програми розроблення містобудівної документації м. Вишневе" та "Забезпечення прозорості і відкритості процедури закупівель робіт із допороговою вартістю". Майже всі вище перераховані питання були підтримані більшістю голосів депутатів, окрім останнього, на ньому ми зупинимося детальніше.

19 жовтня депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк ініціював запровадження у Вишневому системи допорогових закупівель ProZorro.

"Щороку у Вишневому витрачаються величезні суми на проведення різноманітних робіт. Так, відповідно до плану економічного, соціального та культурного розвитку на 2016 рік передбачено фінансування робіт на суму 110,6 млн. грн. Відтак, проведення допорогових закупівель через ProZorro могло б заощадити мінімум 10 мільйонів на рік, а громада за ці кошти могла б вирішувати нагальні проблеми, наприклад, утеплити будинки, забезпечити ремонт комунальних мереж, доріг та тротуарів!" – наголошує Сергій Нагорняк.

Проте його ініціатива не була підтримана депутатами на пленарному засіданні. Ще під час обговорення цього проекту у профільній комісії вони висловлювали два основних аргументи проти запровадження системи допорогових закупівель ProZorro: про брак часу на проведення тендерних процедур у разі настання надзвичайної ситуації та те, що застосування тривалої процедури торгів паралізує діяльність комунальних підприємств. "Насправді ж система ProZorro паралізує лише систему "відкатів". А негативне рішення депутатів Вишневої міської ради – це ще одне свідчення того, що конкуренція і прозорість нікому тут не потрібні. Тож на корупцію ще тривалий час буде багата вишнівська земля", – констатував Сергій Нагорняк.

Також на сесії було проголосовано питання про "Призначення на посаду директора Комунального підприємства "Інформаційне агентство "Інформ", щоправда, лише з другого разу, бо спочатку не вистачило голосів "за".

Ще були прийняті рішення "Про вилучення з балансу Комунального підприємства "Управління міським господарством" Вишневої міської ради Києво-Святошинського району залишків запасів та матеріальних активів" та "Про збільшення статутного фонду та затвердження Статуту комунального підприємства "Управління комунального господарства" Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області в новій редакції".

Щодо земельних питань, то з тридцяти семи двоє взагалі не виносилися на голосування, двадцять два не зібрали необхідної кількості голосів (деякі з них ще будуть доопрацьовувати) і лише п'ятнадцять було проголосовано.

Ось такою резонансною та від того не менш результативною виявилася XVI сесія міської ради.

Марина Молошна

  • 01:35
  • 3720
Вера
Вера 10:50 #
вот мэр и его депутаки и слили последний жирный кусок земли по центральной улице. А мышины пусть во дворах стоят на тротуарах — мэр же по ним не ходит, а на жителей города ему глубоко и искренне плевать
Влад 12:38 # +1
Вера, чего это депутатики мера? Они ваши и наши, мы же их избирали. Я не защищаю мера, но все валить только на него нельзя, а как же Ваша ответственность и ваших друзей и соседей, Вы же их избрали так что не надо тут развозить нюни теперь!
Вера
Вера 12:42 #
потому что уже все знают как и за что они голосовали

а то что мы сами их выбирали — да, согласна, вот только боевые пенсы голосующие за гречку и восторженные мэром госслужащие, которые с какого то перпуга вдруг получают в новостройках квартиры (а не атошники, инвалиды и многодетные семьи) — это мощь и сила которую инфантильная молодежь не перепрет на выборах
Влад 13:12 # +1
Та что Вы такое пишите, никто никому нераздает там квартиры, большинство госслужащих сидят по 20-30 лет на своих местах и тихонько молчат в тряпочку потому что это кормушка, там премия там за подпись в бумажке какаято мзда. Там ребенка можно пристроить, там пенсия за выслугу лет больше вот и держаться кучки. А бабушки пенсы получают по 200-500 грн только под выборы или когда нужна масовка… Вот так это работает! А общество молчит и выбирает, значит все устраивает! В материале невижу ничего плохого, критики нет, наооборот автор дает каждому читателю подумать и сделать вывод самостоятельно, это достойно уважения!
Наталия 10:55 # +1
Круто! садик на 90 человек, не смущает что это всего три группы? Не сад, а одно название. Его не хватит даже для жителей 4х домов, которые постоят на месте стоянки… как всегда, типа сделали что-то для города, а на самом деле просто землю слили и прикрылись садиком и 40 квартирами для АТОшников, и то не факт что и это сделают, парк возле церкви 8 лет обещают… Спасибо вам депутаты, вы как всегда все далаете для жителей! Самое страшное, что все, кто становится депутатом, тут же забывают про город и жителей, а думаю, что же еще можно быстро продать, отжать пока при власти.
Завантаження...