Собівартість компонентів iPhone 7 оцінили в 219 доларів

Собівартість компонентів iPhone 7 оцінили в 219 доларів

Як це буває раз в декілька років, світ захлеснула хвиля під назвою «дивіться, що я роблю з новим iPhone». Однак, найцікавішим з низки розборів і краш-тестів є вже традиційна щорічна оцінка вартості компонентів, з яких виготовлений новий апарат від Apple.

Собівартість попередніх моделей iPhone на момент виходу апарату коливалася в районі 200$. Найдешевшим iPhone за останні роки був 5S - його собівартість становила всього 181 долар, найдорожчим - iPhone 6S - 234 долара.

Оцінку вартості компонентів проводили фахівці з британської компанії IHS Markit. Цього разу найдорожчим компонентом став екран - його оцінили в 43 $. Слідом за екраном йде материнська плата за 33,90 $ і чотирьохядерний процесор А10 за 26,90 $.Також в суму 219$ включена збірка телефону на заводі. Вартість цих робіт була оцінена в 5$ на кожен апарат.

Ще в минулому році Тім Кук розкритикував «оцінювачів» iPhone та заявив, що подібні розрахунки дуже далекі від реальних витрат компанії на виробництво.

У той же час варто розуміти, що сума в 219 $ - не кінцева. Оцінювачі не врахували цілий ряд витрат на транспортування, зберігання і, звичайно ж, на розробку, що може значно підвищити кінцеву вартість апарату. Крім цього в зазначену вартість не закладена упаковка у вигляді коробки, яка може коштувати більше 10 $ за штуку оптом, і вартість розробки ПО для смартфона.

Не варто забувати, що Apple - технологічний гігант з величезними фінансовими можливостями в плані організації і налагодження виробництва. Як повідомляє одне із джерел, для скорочення витрат або початку випуску нового продукту компанія може дозволити собі купувати не просто послуги, а виробників необхідного обладнання або заводи цілком. Все це дозволяє налагодити випуск максимальної кількості апаратів в найкоротші терміни і на дистанції знизити витрати, «розмазавши» рівним шаром витрати на мільйони виготовлених і проданих пристроїв.

Нагадаємо, iPhone 7 32 Gb продається в США за ціною 649 $.

  • 23:00
  • 2502
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...