У Вишневому запрацював сервіс електронних петицій

У Вишневому запрацював сервіс електронних петицій

Сервіс електронних петицій є діючим механізмом вивчення громадської думки в провідних країнах Європи, а нещодавно, в зв’язку зі змінами у законодавстві, запроваджується і в Україні, як на місцевому так і на загальнодержавному рівні.

Після набуття Закону «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» № 577-VIII від 2 липня 2015 року було розширено форму взаємодії громадськості та органів публічної влади України щодо вирішення державних і суспільних питань. Згідно зі статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян» № 393/96-ВР від 2 жовтня 1996 року громадяни України можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, що збирає підписи на підтримку електронної петиції. В електронній петиції має бути зазначено суть звернення, встановлено прізвище, ім'я, по-батькові автора (ініціатора) даної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу чи громадського об’єднання, що збирає підписи, обов'язково зазначаються дата початку збирання підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Відео: КП "ІА "ІНФОРМ"

Вишнева міська рада запроваджує механізм прямого звернення громадськості до органів державної влади - систему електронних петицій, що дасть можливість звертатися до органів місцевого самоврядування через мережу Інтернет, донести свої пропозиції та ініціативи, відстежувати їх розгляд, а місцевій владі – оперативно реагувати на електронні звернення від громадян, здійснювати розгляд колективних скарг, пропозицій чи вимог відповідно до чинного законодавства.

Тепер кожен небайдужий мешканець нашого міста може повноцінно використати свої права, внести свою частку до вирішення тих чи інших проблем та найважливіших питань. Долучайтеся, разом зробимо наше місто кращим!

Електронну петицію ви можете подати на офіційному сайті Вишневої міської ради у розділі «Електронні петиції» або за посиланням http://petition.vyshneve-rada.gov.ua

Для того, щоб підтримати електронну петицію або створити нову, потрібно зареєструватися на сервісі. Для цього необхідно заповнити форму на сторінці «Реєстрація», після чого для активації облікового запису перейти за посиланням, вказаним в електронному листі, що надійшов Вам на електронну поштову адресу, зазначену під час реєстрації. Після того, як Ви побачите на екрані повідомлення про те, що Ваш обліковий запис активовано, Ви можете увійти на сайт, щоб створювати або підтримувати петиції.

Для того, щоб підтримати вже створену електронну петицію, користувач повинен перейти на сторінку цієї петиції, ознайомитися з її текстом і натиснути кнопку «Підтримати електронну петицію». Зарахування голосу користувача, який здійснив вхід на веб-сайт (авторизувався на веб-сайті), відбудеться одразу ж. Користувач, який не здійснив вхід на сайт, має спочатку увійти, ввівши у спеціальну форму, що з’явилася, адресу електронної пошти і пароль, вказані ним при реєстрації на веб-сайті. І лише потім голос на підтримку обраної ним електронної петиції буде зараховано.

Для того, щоб створити нову електронну петицію, потрібно натиснути на кнопку «Створити петицію», що розташована у з правої сторони на головній сторінці сайту електронних петицій. Для користувача, що здійснив вхід на веб-сайт, одразу відобразиться спеціальна форма створення нової електронної петиції. Користувач, що не здійснив такий вхід на веб-сайт, повинен спочатку здійснити його, і лише після цього йому буде доступна спеціальна форма створення нової електронної петиції. На сторінці створення нової електронної петиції у спеціальній формі потрібно зазначити суть звернення та текст петиції, ввести захисний код.

Після натиснення кнопки «Створити петицію» створена електронна петиція потрапляє на перевірку адміністратора веб-сайту Електронні петиції м. Вишневе на відповідність вимогам, установленим Законом України «Про звернення громадян»

На даний момент вже подано дві петиції:

1. Впровадження системи "Відкритий бюджет" на сайті міста Вишневе

2. Вирішити проблему комфортного автомобільного з'єднання між південною та північною частиною міста через залізничний переїзд

  • 12:00
  • 3738
Андрій 13:56 #
Не знайшов «правил модерації» та «регламента обробки інформації». А без позначок «Я ознайомлений з...» зареєструватися неможливо.
Адмін
Адмін 22:52 #
Маємо надію, що найближчим часом сервіс запрацює вже на 100% заповненим.
Завантаження...