ІD-картки замість внутрішніх паспортів старого зразка

ІD-картки замість внутрішніх паспортів старого зразка

Такий закон підписав Президент України Петро Порошенко. Закон України №1474-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України" набув чинності з 3 серпня цього року.

Тепер документ, що посвідчує особу українця буде містити текст двома мовами: українською та англійською. Також не буде зазначатися інформація про реєстрацію чи розірвання шлюбу. Отримати біометричний паспорт зобов’язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Також з 14 років на чіп паспорта будуть записані відбитки пальців (за бажанням). Для осіб, які не досягли 18 років, паспорт оформлятиметься терміном на 4 роки, всі інші отримають документ нового зразка на 10 років.

Міняти старий паспорт на ІD-картку ніхто змушувати не буде, принаймі у цьому запевняють експерти. Процес заміни паспортів (книжечок) на нові пластикові триватиме близько 5 років – до 2020 р. На протязі цього часу будуть дійсними обидва зразки документу, що посвідчують особу українця.

Деякі користувачі соціальних мереж вже отримали нові паспорти і активно обговорюють нововведення на своїх сторінках. Особливо дивує отримання додаткової так званої, «виписки», яку видають разом з карткою, (на папері формату А-4), в якій міститься інформація про місце реєстрації особи, яку, до речі, необхідно окремо підписувати. Необхідність отримання цього документу породжує не лише запитання, на кшталт: «Навіщо ж тоді потрібна пластикова картка з чіпом, якщо разом з нею видають ті ж самі друковані папірці?», але і певні незручності у вигляді додаткових черг, аби поставити підпис та печатку (як правило, в іншому кабінеті). Відсутність у паспорті видимої графічної інформації про місце проживання деякі експерти називають серйозною проблемою, яка може створити чималі незручності в установах, де немає спеціального обладнання для зчитування електронних документів.

Непорозуміння з новими ID-паспортами вже виникли у 16-ти річних юних громадян. Документ відмовлялися приймати в банках, на пошті та в деяких інших установах, вимагаючи «справжній» паспорт. В такому разі спеціалісти радять скаржитися керівництву даної установи, а якщо це не допоможе – письмово звертатися в Державну міграційну службу України.

З питанням видачі та обміну паспортів мешканці міста Вишневе можуть звертатися до Києво-Святошинського УДМС (Управління Державної міграційної служби України), яке знаходиться в м. Боярка, вул. Хрещатик, 88.

На даний час офіційного розпорядження про всезагальний обмін внутрішніх документів, що посвідчують особу в управління ДМС ще не надходило. Орієнтовно ця процедура почнеться з жовтня цього року. На сьогоднішній день електронні паспорти нового зразка, (а також паперову виписку про місце реєстрації) можуть отримати особи, які досягли 16-річного віку.

А поки більшість українців готується розпрощатися зі ще одним рудиментом радянської епохи, деякі так і не можуть відповісти на поставлені запитання: перехід на нові паспорти, так звані пластикові ID-картки, це вирішення старих проблем, чи створення нових труднощів?

Я.С. для ВИШНЕВЕ.УКР

  • 15:20
  • 3527
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...