Світ захопили покемони

Світ захопили покемони

Не минуло і три тижні з моменту виходу відеогри Pokemon Go і ось вже десятки мільйонів користувачів по всьому світу захоплено носяться вулицями міст і містечок в надії схопити рідкісного Бульбазавра чи Кабутопса.

Масове захоплення покемонами – «кишеньковими монстрами», наділеними надзвичайними здібностями, пам’ятає ще покоління 90-х. Тоді, завдяки однойменному мультсеріалу, розвинулася справжня індустрія: іграшки, комікси, колекційні картки. Сьогодні покемони отримали друге народження. Японська компанія Niantic досягла феноменального маркетингового успіху, розробивши Pokemon Go для смартфонів і планшетів під управлінням Android і iOS на основі доповненої реальності.

Історія про покемонів – це вигаданий всесвіт в жанрі альтернативної сучасності. Особливістю гри є накладення віртуальних образів на зображення реального світу. Від реального вигаданий світ відрізняється тільки тим, що в ньому живуть сотні різних віртуальних монстрів, яких ловлять та тренують люди, так звані «тренери». Своїх покемонів вони виставляють проти покемонів інших гравців. Зараз нараховується 721 віртуальне створіння. Мета, яку переслідують користувачі – зловити всіх покемонів, або стати кращим тренером.

Тепер відеоігри вийшли на новий рівень адже користувачам в пошуках покемона необхідно залишати свої монітори і насиджені місця. В пошуках слоупоків і метаподів, гра змушує виходити на піші прогулянки студентів, школярів, молодих мам з колясками, клерків, солідно вбраних чоловіків і жінок, посадовців різного рівня тощо. Заради гри шукачі «кишенькових монстрів» забули про Фейсбук, Твіттер, чи Інстаграм. В середньому гра забирає від 40 хвилин до кількох годин на добу. Відстань, яку проходить середньостатистичний гравець протягом дня може перевищувати 10 км. Якщо спостерігати збоку, це виглядає, приблизно, так, ніби людина йде по вулиці і щось старанно шукає на карті, дивлячись у свій смартфон. Вона може кружляти біля визначеного місця, раптово зупинятися, несамовито натискати пальцем на екран смартфону… Все це виглядає дуже дивно, але самим гравцям до цього байдуже, вони роблять те, що їм подобається і ні на кого не звертають уваги.

Під час всього цього дійства програма накладає на звичні пейзажі шар віртуальних об’єктів: покемонів, які з’являються на карті (за магазином, стоять на зупинці за рогом, чи ховаються недалеко в кущах), в залежності від відомих тільки розробникам критеріїв; покестопи – місця, де можна отримати кулі для ловлі покемонів і інші корисні речі; спеціальні майданчики, де можна тренувати покемонів після досягнення визначеного рівня.

Як бачимо, сам ігровий сюжет нескладний, захоплюючий і добре вписується в такі звичні для сучасних молодих людей дії, як пошук якогось місця в інтернеті, фотографування історичних пам’яток з використанням камери мобільного телефону тощо. Покемонів можна вирощувати, тренувати, покращувати. Але основним і найбільш привабливим аспектом, на якому базується гра, все ж таки, залишається пошук.

Незважаючи на масову істерію і всі можливі побиті рекорди по кількості завантажень гри, є кілька точок зору на новий комп’ютерний витвір.

1. Не дивлячись на те, що гра, нібито позитивно впливає на людей, вона змушує відірватись від комп’ютерів і вийти на вулицю, з тривожних повідомлень ЗМІ, які надходять з усього світу видно, що віртуальні пригоди тягнуть за собою справжні. А вигадані клойстери і пікачу стають причиною цілком реальних ризиків. Відомі випадки, коли в погоні за «кишеньковим монстром» люди заходять на кладовища, в безлюдні місця, на секретні чи небезпечні об’єкти, потрапляють під колеса машин, падають з висоти, створюють аварійні ситуації на дорозі. І це не дивно, адже програма не наділена логічним мисленням і не може передбачити можливу небезпеку.

2. Сервери розробників Pokemon Go можуть безперешкодно збирати інформацію щодо пересування гравців. А ще нескладно отримати доступ до камери смартфону і бачити, де знаходиться його власник, як виглядає його будинок чи квартира. Теоретично можна задати зростання кількості покемонів біля того, чи іншого об’єкту або всередині нього, що призведе до появи в цьому місці певної кількості гравців, які будуть моніторити і фотографувати все, що потрібно. Або, в якийсь момент, направити величезні маси людей, як це, наприклад, було у Франції, коли до парку в пошуках рідкісного монстра за лічені хвилини збіглося кілька сотень користувачів.

3. "Remember to be alert at all time" – турботливо попереджає заставка, яка з’являється в момент завантаження гри, що можна перекласти як «пам’ятай, що ти повинен бути пильним весь час». Як бачимо, гра вже вийшла на новий рівень, де віртуальна система зі своїми цінностями і правилами поведінки зайняла пріоритетне місце над цінностями і правилами реального світу. Ловці неіснуючих примар, що вчепилися руками в свої смартфони, потрапляють під колеса машин і влаштовують аварії, тому що правила віртуального світу для них переважають. Днями у Львові поліція оштрафувала першого українця – гравця в Pokemon Go, який, в пошуках намальованого звіра, зупинив своє авто просто посеред дороги.

Найближчі кілька років в Україні прогнозується різке зростання популярності гри, яка вже сьогодні налічує десятки мільйонів прихильників по всьому світу.

В гонитві за уявними цінностями та ідеалами кожен має зробити свої висновки. Та як би там не було, очевидне залишається очевидним - тренувати краще не магнетонів і віпінбелів, а власні розум і тіло. Pokemon Go не зробить гравця щасливішим і не допоможе налагодити особисте життя, яке відбувається тут, просто зараз – в реальному, а не віртуальному світі.

Я.С. для ВИШНЕВЕ.УКР

Голосування:

Чи граєте Ви в Pokemon GO?

 • 22% 7
  Так
 • 69% 22
  Ні
 • 9% 3
  Вперше прочитав (ла)
Проголосовало 32 человека
Все опросы
 • 23:50
 • 2057
Антон Ярицкый 00:29 # +1
В Вишне очень мало интересных мест, соответсвенно покестопов не так много. На улицах часто можно встретить играющих подростков и даже взрослых. Кто то даже группу вконтакте открыл, но там совсем мало народа.
Галина 16:49 #
По моему, мир постепенно сходит с ума. И кто-то очень заинтересован в этом. Вместо интересных интеллектуальных игр предлагать такой маразм и втягивать всех и всея. Но каждый человек есть человек, чтобы делать правильный выбор.
alexey_91
alexey_91 09:46 #
Жидорептиллоиды хотят захватить Вишневый и окрестные ылитные ЖК, предварительно сведя с ума жителей покемонами.
Все так и есть.
Сашко Вишнівський
Ну покемонов придумали не в Вишне ))). Но Вы правы у нас есть свои 34 покемона + более 100 в горсовете и всяких КП ))))
Лина 14:34 # +1
Найбільше бентежить той факт, що діти ніби зомбі йдуть и шукають тих дурнуватих покемонів у небезпечні місця!
Світлана Яременко
Небезпечні місця — це дрібниці у порівнянні з тим, у що перетворюється життя таких людей. Думаю, всі ті, хто це розуміє не повинні мовчати, а застерігати, відкривати очі на те, що відбувається, особливо підліткам і дітям.
Завантаження...