Чи готові вишнівчани розпрощатися з ЖЕКами (опитування)

Чи готові вишнівчани розпрощатися з ЖЕКами (опитування)

Як вже повідомлялося, Верховна Рада, фактично, відклала ще на один рік ліквідацію ЖЕДів (житлово-експлуатаційних дільниць), ухваливши зміни до Закону України «Про особливості права власності в багатоквартирному будинку». Ми вирішили дізнатися, чи готові мешканці нашого міста розпрощатися з ЖЕДами, що знають про ОСББ? Якщо не влаштовує робота ЖЕДів, які мають пропозиції до покращення їхньої роботи.

Світлана: «Чула, але ще не знаю, не цікавилася. Ми надовго від’їжджали з міста. Тому я ще не в курсі».

Пані Оксана, проживає по вул.Лесі Українки: «До ОСББ поки що не готова. Аби знати, яка людина буде цим займатися, як буде укладати угоди, підписувати договори, наприклад, з ПАТ «Київобленерго», чи з іншим надавачем послуг. Що стосується покращення роботи ЖЕДів, то, мабуть, треба краще прибирати в будинку. Нашому будинку вже більше 30 років. І що тільки змогли замінити, так це - вікна. Якби ще замінити систему труб на пластикові, то ми були б дуже задоволені. Тому що у нас часто відбуваються протікання. Через це іноді доводиться навіть перероблювати ремонти».

Настя та Сергій, проживають по вул.Святошинська, 40-Г: «Поки що не знаємо. В принципі, можна було б розпрощатися з ЖЕДами. Можна було б вибрати людину, яка була б зацікавлена в тому, щоб щось покращити. Але ми це ще не обговорювали. Від ЖЕДів дуже важко чогось добитися. Вони знають проблеми, розбираються, але коли до них звертаєшся, потрібно дуже довго чекати. В даний момент хоч щось роблять комунальники. А раніше важко було дочекатися».

Вишнівчанин: «Справа в тому, що до ОСББ просто-напросто прийдуть аферисти. У нас вже робили спробу створити об’єднання співвласників. ОСББ – це постачаючі компанії. А управління – певне коло людей. Для їхнього утримання та діяльності – чим більше платиш, тим краще. Навіщо мені платити більше від того, що сьогодні мені приходить по платіжці? Мене, наприклад, повністю влаштовує діяльність ЖЕДу №3, що на Зеленій, скажімо, в роботі. А її начальник - Олександр Володимирович Ткачов – енергійний, діяльний чоловік, все розпорядливо робить. Створити ОСББ можна тоді, коли, наприклад, власник побудував будинок і люди цим всім розпоряджаються. А, вибачте, будинок радянських часів, зі старими комунікаціями… А поставляючі компанії? У нас, будь-ласка - «Вишнівськтеплоенерго» - наше, «Вишнівськводоканал» - наш. У ЖЕДу є договори на все це. Хто інший захоче сюди прийти, скажіть, будь-ласка? Щодо покращення роботи ЖЕДів, вважаю, що у цьому велику роль відіграє людський фактор. Скаржитися на двірничку, щоб частіше ходила прибирала в під’їздах? Наскільки мені відомо, у них невисока оплата праці. А ще коли піднімають тарифи, розпочинається, так званий «бум» неплатежів…»

Катерина Дмитрівна: «Особисто я не підтримую створення ОСББ. Тому, що зараз у нас один керівник, а коли перейдемо на ОСББ, їх буде десять, і нічого ні в кого не спитаєш. Ми вже звикли до ЖЕДів, а взагалі-то, я вважаю, що повинен бути один господар. Тоді і буде результат. Я бачу, що у Вишневому давно перейшли на обслуговування комунальних підприємств «Вишнівськтеплоенерго», «Вишнівськводоканалу». А в Києві, де я живу, все було при ЖЕДах, крім електропостачання. А тепер, наприклад, люди здали документи в АК «Київводоканал», чи «Теплоенерго», а потім виявляється, що там загубили документи, там десь поділи довідку. Тому я– за ЖЕДи».

Вишнівчанка, проживає по вул.Машинобудівників, 15: «Про ОСББ чула, але я думаю, що це не вигідно для людей. Тому, що ми звикли – якщо потрібна якась довідка, чи необхідно з’ясувати непорозуміння, що виникло, наприклад, нас обчислили, чи не дорахували, ми йдемо, виправляємо і все. В разі ж створення ОСББ – піди знай до кого звертатися, і де те керівництво шукати. Я тільки за ЖЕДи, бо це - порядок. А в протилежному випадку може бути повний безлад».

Вишнівчанин: «Все одно, замість ЖЕДів щось має бути. З ОСББ ще не пробували. Все пізнається у порівнянні. Треба зробити і перевірити. У нашому будинку ми не робили таких спроб. ЖЕДом не дуже задоволені. Наприклад, тарифи на прибирання території не відповідають якості її прибирання, яке, до того ж, часто робиться не своєчасно. Сміття довго не вивозять і ще деякі подібні дрібниці. Гроші використовуються не раціонально. Траву, наприклад, косять не вчасно. Це те, що ЖЕДи могли б робити швидше. Щодо ОСББ треба спробувати, як воно, а потім вже робити якісь висновки. Це так само, як в нашій державі. При минулій владі було погано. Ми думали, що тепер стане краще. Стало ще гірше. Так само може бути і з ОСББ».

Вишнівчанка: «Щодо ліквідації ЖЕДів я, навіть, не знаю, добре це, чи погано. Одні кажуть, що ОСББ – це добре. Люди будуть знати, куди ідуть їхні гроші. Інші кажуть, що це - та сама «обдиралівка». Так що, не знаю, добре це, чи погано. Я, навіть, ще не визначилася».

Вишнівчанин: «Я не підтримую створення ОСББ, тому, що у нас старий житловий фонд. Ось, наприклад, житловий комплекс «Акварелі» може собі це дозволити. А старий житловий фонд нікому не потрібен. І ніхто ним займатися не буде. ЖЕД, як був, так і залишиться. Ось пожежа сталася у нас нещодавно по вулиці Лесі Українки, 33-А. Горів весь під’їзд. І якщо б не електрики ЖЕДу, не головний інженер, то, мабуть, горіло б ще більше. Так що, наш ЖЕД був, є і буде!»

автор Лариса Костенко

Якщо Вам є що сказати - пишіть в коментарях. Також ми додали декілька голосувань аби дізнатися Вашу думку!

Голосування:

Ви задоволені роботою ЖЕКу?

 • 40% 23
  Так
 • 60% 34
  Ні
Проголосовало 57 человек Воздержалось 3 человека

Ви готові до створення ОСББ?

 • 53% 30
  Так
 • 47% 27
  Ні
Проголосовало 57 человек Воздержалось 3 человека
Все опросы
 • 16:05
 • 2897
Лобачова Тетяна Iванiвна
Нічого конкретного, збори ніхто не збирає
Артем
Артем 18:43 #
Что никто не поддерживает? Попахивает заказухой. ОСББ это очень удобно и просто.
Завантаження...