Не Петро Трегуб встановлює ціни на газ…

Не Петро Трегуб встановлює ціни на газ…

Відповідь журналістці Софії Січкаренко від директора КП «Вишнівськтеплоенерго» Петра Трегуба на статтю «Про пастухів «священної корови», розміщену в інформаційному бюлетені депутата міської ради Тараса Костанчука «Вісник справедливості» від 25 травня 2016 року.

«Я вважаю, що даний матеріал написаний під замовлення з метою набрати політичну вагу в очах мешканців м.Вишневе, адже будь-яка негативна інформація, як правило, сприймається краще і виглядає правдоподібніше. А тепер по суті.

Щодо реабілітації і реальної діяльності підприємства, про які пані Софія говорить у даній статті, хочу сказати, що КП «Вишнівськтеплоенерго» досить енергомістке і на протязі року працює цілодобово. Не дивлячись на зношеність основних засобів (котли, насоси, тепломережі), завдяки спільним зусиллям колективу та органів міської ради підприємство працює стабільно та оновлює основні засоби, не заганяючи його у безвихідь. Кожного року оновлюються кілометри теплових мереж і на сьогоднішній день замінено вже 70% відповідно до європейських технологій, що в кілька разів зменшує теплові втрати.

Слід зазначити, що в Україні мало міст з такими показниками в цьому напрямку. На сьогоднішній день Вишневе на 100% обладнане будинковими теплолічильниками, що теж є найкращим показником в Україні. Місто Вишневе єдине в Київській області, яке, завдяки неймовірним зусиллям керівників підприємства та влади міста, надало гарячу воду жителям на свята 1-го та 9-го травня. Не дивлячись на те, що тарифи на газ для підприємств ТКЕ встановлені з 1-го травня, а на гарячу воду для населення Нацкомісія планує встановити з 1-го липня, гарячу воду місту підприємство надає. Це говорить про те, що міська адміністрація докладає неабияких зусиль. Адже, якби це було так легко, то гаряча вода надавалася б і в інших містах області: Білий Церкві, Славутичі, Василькові, Борисполі та інших. Запитую: хіба це не виняткова заслуга влади міста та комунального підприємства?

Відносно ІТП (індивідуальний будинковий тепловий пункт на опалення). Ті ІТП, що встановлюють в Україні (придбані за кошти кредиту Європейського банку), не є ефективними, адже мають високу ціну - до 500 тис. грн. на один багатоквартирний житловий будинок. Вони є дуже дорогими в експлуатації, а економічний ефект від них дуже низький - ефективно вони можуть працювати лише 1-2 місяці на рік. Тому масове встановлення ІТП призведе до збільшення тарифу на теплову енергію і про це люди повинні знати. Тож, як би це не подобалось «фахівцю» з питань теплоенергетики Софії Січкаренко - це правда, і я готовий довести деталі цього питання на будь-якому рівні.

Відносно котла на щепі скажу тільки одне. Завдяки йому вишнівчани мають гарячу воду протягом останніх 2-х місяців. Адже оплачувати дорогий газ без нових тарифів на тепло підприємство було б не в змозі. На це необхідні великі дотації з місцевого бюджету.

Відносно високих тарифів та їх встановлення. Відповідно інформації Софії Січкаренко: «… не НКРЕКП підвищує тарифи на тепло та гарячу воду для населення, а лише схвалює проект…», повідомляю, що, насправді, встановленням, а не погодженням наших тарифних проектів займається Нацкомісія НКРЕКП на основі бухгалтерських звітів, які надходять їм від підприємств теплокомуненерго. І в цьому не складно розібратися. Щоб знати, з чого складається тариф достатньо відкрити сайт НКРЕКП, де розміщена структура тарифу на теплову енергію. Так от, в ціну 1 Гкал теплової енергії, за яку з 1-го липня має сплачувати населення міста, входять: витрати на газ – 85,9 %, витрати на електроенергію – 4,7 %, витрати на оплату праці з нарахуваннями – 6,2 %, інші витрати – 3,2 %, в тому числі: послуги банків – 0,8 %, амортизація- 0,4 %, матеріали, вода і каналізація, автотранспорт, діагностика та обслуговування обладнання. Як бачимо із структури тарифу, вплив підприємства на його величину мінімальний, адже тільки ціна енергоносіїв (газ + електроенергія) становить 90%. В тарифі не закладено жодного проценту на прибуток підприємства і мінімальні відсотки на його ремонт і розвиток, а без останніх складових не може бути й мови про надійне теплозабезпечення і високу якість. Я вже не кажу про мільйонні штрафи, які накладають на ТКЕ, покрити які у нас немає можливості. От про що потрібно писати і що обговорювати пані Січкаренко, адже в сьогоднішніх умовах без допомоги місцевого бюджету підприємства теплокомуненерго вижити не можуть, а це вже кошти громади міста.

Існують проблеми і з боржниками, які користуються м'якістю законодавства, не хочуть сплачувати за надані послуги, а від цього потерпає все місто. Є такі люди, які з часу заселення у свої квартири жодного разу не сплатили за комунальні послуги.

І на останок. Мені дуже шкода, що пані Софія робить висновки не розібравшись, не поспілкувавшись з теплокомуненерго, поставивши, при цьому, свої «толкові» запитання про стан справ щодо теплозабезпечення міста.

Хочу також звернутись до депутата, учасника АТО, відповідального за випуск бюлетеня Тараса Костанчука – при використанні полос у бюлетені будьте більш розбірливі, адже таке некомпетентне, неконструктивне викладення інформації покликане не критикувати, а лише обливати брудом, прикриваючись тим, що «за це заплачено людським життям», це - верх цинізму».

  • 00:10
  • 1702
Від редакції газети "НАШЕ МІСТО" 00:29 #
Важко назвати публікацію на цілу газетну шпальту, що готувалася упродовж двох місяців після виходу газети «Наше місто», журналістською. Скоріш за все, її можна назвати – обивательською, оскільки викладений матеріал позбавлений елементарних стандартів журналістської етики. Стаття вийшла начебто в рамках обговорення інтерв'ю з директором КП «Вишнівськтеплоенерго» Петром Трегубом під назвою «Вишнівськтеплоенерго»: реалії і перспективи опалювального сезону». За цей час, можливо, читачі й забули про що в ній йдеться. І ніхто з мешканців, приходячи чи телефонуючи до редакції жодним чином не обмовився про її зміст.

У більшості мешканців Вишневого ім'я очільника підприємства Петра Володимировича Трегуба давно на слуху. І це не дивно. Адже на посаді директора він працює вже понад 25 років. Хоча автор статті визнає, що він є досвідченим фахівцем у галузі теплоенергетики, все ж, у теперішніх економічних негараздах звинувачує міську владу і Петра Трегуба. А хіба професіоналу не варто довіряти? Дійсно, за свою прямолінійність, відстоювання інтересів мешканців міста та підприємства він не завжди подобався представникам влади різних років. Та з ним не могли не рахуватися, не поважати саме за професіоналізм, за досвід господарника і керівника. Багато мешканців знає, що не раз підприємству перекривали вентилі, подачу газу через чималі борги вишнівчан. Доводилося докладати неабияких зусиль, щоб за це не розплачувалися інші громадяни, і, в першу чергу — діти. Слід зазначити, що Петро Володимирович завжди порушував питання про те, щоб з міського бюджету виділялися кошти на покриття різниці в тарифах, аби вони не били по кишенях вишнівчан. Нині міська влада також надає дотації підприємству, щоб у містян, які, порівнюючи з мешканцями інших міст України, звикли до більш комфортних умов, завжди була гаряча вода не погодинно, а цілодобово. Варто нагадати, що КП «Вишнівськтеплоенерго» декілька років тому, попри економічні труднощі та негаразди в країні, було визнано кращим підприємством України у цій галузі саме за модернізацію, надання мешканцям якісних послуг з використанням сучасних технологій. Неодноразово відзначався високими нагородами і керівник. Ось і нещодавно за результатами 2015 року Петро Трегуб отримав відзнаку «Кращий господар року».

Зношеність мереж — це загальна проблема у сфері комунального господарства, яка є у всіх країнах пострадянського простору. Ця проблема стояла і перед директором Петром Трегубом. Для її вирішення одним з перших він почав застосовувати попередньо ізольовані труби. Є таке поняття, як рентабельність підприємства, але коли тарифи занижувалися, то про неї важко було навіть вести мову.

Готуючи матеріал до «Вісника справедливості» автору можна було б упродовж двох місяців знайти час, щоб поспілкуватися з тим, кого необґрунтовано критикує. Адже критикуючи спірні питання, чи питання, в яких ми не є фахівцями, принаймні потрібно володіти перевіреною змістовною інформацією, або, хоча б, вислухати обидві сторони.
alexey_91
alexey_91 09:05 #
Очень хотелось бы услышать мнение Теплоэнерго и редакции о котлах индивидуального отопления. Почему Боярке их можно установить без проблем, а в Вишневом — нереально, из-за блокировки разрешения со стороны теплоэнерго.
Uroffice79
Uroffice79 13:20 #
Без проблем? Сумніваюсь, ось трохи про матчастину:
law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/-ndivdualne-opalennja-zaborona-bula-je--bude-42920
alexey_91
alexey_91 15:21 #
Я думаю в кожного в Вишневому є знайомий з Боярки аби переконанись… Там міськвлада фактично розвалила інфраструктуру теплоенергетики, але не заважає встановлювати інд.опалення.
А матчастина така, бо суди відстоюють інтереси держави, яка є монополістом в цій сфері. Ви навіть не уявляєте, наскільки мало треба газу, аби опалити 2-3 кімнатну квартиру.
Uroffice79
Uroffice79 15:45 #
Індивідуальні котли у багатоквартирному будинку заборонені по всій країні.
alexey_91
alexey_91 16:57 #
Серйозно? Пройдіть містом просто заради цікавості і зверніть увагу на труби з кухні від котлів. В кожному будинку, навіть у Вишневому, є встановлене інд.опалення. Просто люди витрачали купу часу і ресурсів на це, а в інших містах (Боярка, Львів, Ужгород, Комсомольск-аля-Горішні Плавні це з тих, про які я знаю особисто) влада сприяє встановленню ІО в квартирах.
А в Вишневому і багатоьх інших містах — перешкоджає. Я прекрасно розумію мотив — якщо відлючиться половина, то опалювати іншу половину жителів старими котельнями і мережами будет наддорого.
Артем 20:35 #
что за бред????
Артем
Артем 20:37 #
барыги потирают руки!!!
vasil 12:15 #
Этот про******ц более 25лет лизал МЕРАМ ****** для того чтобы мягко сидеть в кресле и тихонько воровать. За все это время ничего путьнего для города не сделал. За 30 лет технологии давно убежали впереди пора менять этого *****
Завантаження...