Вишнівчани в акції «let`s do it Ukrain» - «Зроби Україну чистою»

Вишнівчани в акції «let`s do it Ukrain» - «Зроби Україну чистою»

Всім нам відомо прислів'я: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Але не смітити, на жаль, у нас ще не всі навчилися. То ж прибирати доводиться, в тому числі, і для того, щоб привчати громадян до чистоти і порядку в місцях загального користування, під час пікніків, в лісосмугах та інших місцях.

Щорічно у Вишневому, традиційно весною, проходили двомісячники з благоустрою, на яких працівники комунальних служб, релігійні громади, школярі, і просто бажаючі ретельно прибирали не лише поруч своїх закладів чи помешкань, а й різні території довкілля загалом. Цьогоріч суботники проходили в рамках Всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою», яка відбувалася під патронатом дружини Президента, Марини Порошенко. Метою заходу є формування у суспільства екологічної культури, дбайливого ставлення до навколишньої природи, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку. Адже проблема безвідповідального ставлення людей до природи вкрай актуальна: масштаби сучасних екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей.

Як і по всій країні, о 10-й ранку 23 квітня, в день Всеукраїнської толоки відбувся загальноміський суботник і у Вишневому. Цього дня в нашому місті, в рамках аналогічної акції, одночасно стартували і обласний та районний заходи, що розпочалися інформативним брифінгом, у якому взяли участь: голова Київської ОДА Максим Мельничук, який приїхав зі всією своєю сім'єю, голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова, голова Києво-Святошинської районної ради Олександр Тигов - ініціатор Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» і національний координатор по роботі з партнерами «Let's do it, Ukraine!» - одна з ініціаторів акції, Оксана Тюпа.

Вона, зокрема, зазначила, що у 2016 році акція мала охопити понад 5000 різноманітних локацій з прибирання територій по всій Україні. Передбачалося, що мали бути задіяні понад 700 тисяч волонтерів. У Вишневому працювало 200 волонтерів. «Для нас важливо,- додала вона, - що з нами об'єднуються представники державної влади, громадськості та приватний сектор. Сьогоднішня акція - це один великий сплеск, коли люди гуртуються навколо однієї мети – зробити свою країну чистішою. Ми хочемо, щоб люди прибирали після себе та залишали чистою природу. Тому наша місія - перевиховати націю, адже чисто не там де прибирають, а там де не смітять», - підкреслила пані Оксана. Високі гості нашого міста назвали Вишневе одним з найчистіших міст України. Така позитивна оцінка спонукає громаду та керівництво Вишневого тримати високу планку цих досягнень і ще краще піклуватися про своє довкілля.

Міський голова Ілля Діков розповів про те, що дійсно Вишневе має вже свої традиції у підтримці чистоти і порядку у місті. Насамперед, своєю стабільною роботою відзначаються комунальні підприємства міста. Він також зазначив, що при Вишневій міській раді працює Духовна рада, на якій очільники різних конфесій періодично збираються і узгоджують свою спільну позицію і діяльність в загальноміських заходах, у тому числі і у загальноміських суботниках.

З гаслом «Чисте місто – чисте серце», традиційно вийшли на толоку сотні представників релігійної громади церкви «Спасіння» разом з дітьми. Вони організували прибирання не лише на території Церви та парку «Батька і сина», але й в різних, найвіддаленіших куточках міста.

Активно працювали представники інших конфесій, громадських організацій міста. Цікаві акції і практичні заходи з висадження дерев, кущів, квітів пройшли у дитячих садочках і школах. Представники влади, міськвиконкому, працівники комунальних підприємств, депутати і домогосподарки, школярі і дошкільники зробили свій внесок у те, щоб Вишневе стало ще чистішим та квітучішим.

Наше прекрасне місто, особливо у пору цвітіння вишні – символу Вишневого, стало ще ошатнішим, причепурилося перед Великодніми святами. Сьогодні всі ми повинні не лише піклуватися, але й активно рятувати природне середовище, зберігати й «реставрувати» свою планету, свій неперевершений дім, який вже давно почав давати тріщини й задихатися від забруднення.

Лариса Костенко

  • 21:10
  • 784
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...